Увійти через
facebook
 

Французький зв’язковий


Новини: Французький зв’язковий

Шедевр саспенсу №9

Оригінальна назва: The French Connection
Режисер: Вільям Фрідкін
Сценарій: Ернест Тайдімен за романом Робіна Кука.
Оператор: Оуен Ройзман
Музика: Дон Елліс
Монтаж: Том Рольф
Виконавці головних ролей: Джин Хекмен (Джиммі «Попай» Дойл), Рой Шейдер (Бадді Рассо), Фернандо Рей (Ален Шарньє).
Знято в системі De Luxe.
США, 1971 рік, 103 хвилини.
Тема: Щоб виявити французький слід в торгівлі наркотиками в Брукліні (Нью-Йорк), двоє поліцейських – Джиммі Дойл та Бадді Рассо – встановлюють спостереження за крамничкою, яка належить певному Бока. Той виводить їх на слід Деверо, Ніколі та Шарньє, останнього з яких вважають головним в банді наркоторговців, які поставляють героїн з Марселя до Нью-Йорка.
«Французький зв’язковий» Вільяма Фрідкіна увійшов в історію за 5 хвилин. П’ять шалених хвилин переслідування Джином Хекменом на автомобілі поїзда нью-йоркського метро. Сцена ця знімалася декількома камерами: одна з них була встановлена на капоті машини і знімала все ззовні, а інша – на задньому сидінні і фільмувала все з середини автівки. За ці п’ять хвилин Фрідкін вписав ім’я Джиммі Попая Дойла до числа найнезабутніших персонажів кінематографу. За цю роль Хекмен отримав цілком заслуженого «Оскара». Щоб підготуватися до неї, актор безперервно вправлявся у стрільбі і, за словами режисера, був готовий стріляти по всьому, що рухається.
Фільм заснований на реальних подіях, які пізніше були описані в романі Робіна Кука. Прототипами екранних копів послугували нью-йоркські поліцейські Едді Іген та Сонні Гроссо, які спромоглися затримати партію героїну вагою в 60 кілограмів та вартістю в 32 мільйони доларів. Іген працював на фільмі технічним консультантом і разом зі своїм партнером Гроссо зьявився на екрані в епізодичній ролі.
Успіх фільму (5 «Оскарів» та 51 мільйон доларів зборів тільки в США) призвів до того, що Джон Франкенхаймер зняв 1975 року його продовження.
Власне, заради тієї самої сцени переслідування, згаданої вище, Фрідкін і став знімати весь фільм: видатний режисер Говард Хоукс, з дочкою якого тоді жив Фрідкін, порадив йому «зробити гарну погоню. Зробити краще, ніж будь хто інший». На щастя, Вільям Фрідкін дослухався до поради старшого товариша.
Алексей Першко 19 жовтня 2011
Like

Ім’я:
22 жовтня 2019
Ваш коментар

популярні новини


Тарантіно проти Китаю Тарантіно проти Китаю

Режисер відмовляється йти на поступки китайській цензурі

21 жовтня 2019 0 948
"Зоряні війни: Сходження Скайвокера". Фінальний трейлер "Зоряні війни: Сходження Скайвокера". Фінальний трейлер

Прем'єра – за два тижні.

22 жовтня 2019 0 181
Він Дізель в трейлері "Бладшота" Він Дізель в трейлері "Бладшота"

Він тепер супергерой.

21 жовтня 2019 0 1662
Наомі Гарріс може зіграти в "Веномі 2" Наомі Гарріс може зіграти в "Веномі 2"

Актриса веде переговори про роль лиходійки.

18 жовтня 2019 0 523
Найжорстокіший бойовик в світі Найжорстокіший бойовик в світі

Під голос актора Хоакіна Фенікса і музику Мобі

18 жовтня 2019 0 519