B movies


Новини: B movies

Найкоротше визначення

Цілком розуміючи широту поняття «фільми категорії Б», хочемо все ж спробувати дати хоча найкоротше визначення терміну та історію його походження.
Отже, терміном «фільми категорії Б» спочатку було прийнято називати стрічки з низьким виробничим бюджетом, які призначалися (починаючи від 1932 року) для показу на подвоєних сенсах (популярніше кажучи – 2 фільми за ціною одного). Звідси і перший варіант історії походження терміну – такий фільм був другим, що відповідало номеру літери «В» в латиниці.
Ще один варіант історії походження терміну запропонував французький кінематографіст, який все життя пропрацював в Голівуді – Робер Форе. В своїй книзі «Латерна Магіка» він стверджує наступне:  поки Вільям Фокс будував нові павільйони своєї студії на ділянці на Вествуд Хіллз, що її було позначено літерою «А» в земельному кадастрі, один з його основних продюсерів Сол Вурцель вважав, що знімати в нових павільйонах буде дорого, і вирішив залишитися на Вестерн Авеню, де знаходилися старі павільйони студії, збудовані на ділянці під літерою «В». Дуже скоро позначення цих фільмів як pictures of the B lot («фільми з ділянки «Б») скоротилося до B pictures.
Дуже часто зйомки фільмів цієї категорії доручалися талановитим режисерам, а на їхньому виробництві почали спеціалізуватися окремі студії – наприклад, Republic чи Monogram. Для багатьох режисерів робота в цій індустрії стала чудовою школою ремесла, а певна кількість режисерів свідомо обрали цю нішу і залишаються в ній, вважаючи, що тут більше свободи вираження. Королем B movies прийнято вважати Роджера Кормана, а серед інших визнаних майстрів, які працювали в цій категорії назвемо Роберта Сьодмака, Ричарда Флейшера та Семюела Фуллера. Зануритися в атмосферу створення фільмів цієї категорії можна переглянувши чудову стрічку Тіма Бартона «Ед Вуд».
Алексей Першко 20 жовтня 2011


Ім’я:
26 липня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Відблиск, Носоріг і Цензорка Відблиск, Носоріг і Цензорка

Світова прем’єра нових фільмів Олега Сенцова та Валентина Васяновича відбудеться на Венеційському кінофестивалі

26 липня 2021 0 68
«Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер «Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер

Прем’єра – восени.

24 липня 2021 0 282
Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці» Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці»

Зірка «Форсажу 9» йде у відрив.

22 липня 2021 0 469
Тизер мультфільму «Я – панда» Тизер мультфільму «Я – панда»

Чи то дівчинка, чи то панда.

18 липня 2021 0 997
Національно-міжнародний Національно-міжнародний

Відбулася перша прес-конференція 12-го Одеського МКФ

22 липня 2021 0 413