“Встигнути до…” / (“Due date”)


Рецензія на фільм: Встигнути до...
Фільм Встигнути до...

Мегаполісний сноб Пітер всього себе віддає справі майбутнього поповнення родини, підбирає ім’я нащадку та намагається встигнути додому до пологів. Дружина Пітера являє собою достатньо типовий архетип сімейної баришні красуні-розумниці із животом, блендером в руках та Apple MacPC в ліжку.

  Але в далекоглядні снобістичні плани вторгається Воно і відбиває своїм тарантасом двері чопорного лімузину. Воно виявилося бородатим актором-роздовбаєм із чарівним песиком та перегаром із рота. Воно – це Ітан Трембле  у виконанні Зака Галіфіанакіса.

  Автори фільму демонструють достатньо типову гру на контрастах та перетворюють буденні ситуації на ідіотські. В результаті цього герої потрапляють в “чорний список” авіаперевізників і тепер якось мають вирішити шкільну задачку “як дістатися з пункту А в пункт Б, котрий знаходиться на іншому березі материка без використання крилатої авіатехніки”.

  Знайти взаєморозуміння між різними соціальними прошарками та психотипами під дахом взятого на прокат бюджетного хетчбека “Subaru” виявляється ой як непросто. Контраст між пассіо та раціо проявляється у різних побутових моментах по дорозі в омріяний Лос-Анджелес, Пітер живе логікою і розрахунком, а Ітан – емоціями і тільки одним днем.

  Бюрократична схема передачі грошей по “Вестерн Юніон” плювати хотіла на особисті обставини, коли не сходяться літери на документах і замість того, щоб отримати 500 баксів, Пітер отримує піздюлєй від касира в інвалідному візку. Ветеран Іраку у інвалідному кріслі ще один реверанс в сторону затертих до дірок попсових америкозьких неврозів, разом із сценою ліквідації мобільного телефону охороною літака на початку фільму.

  Звичайно, Голлівудська комедія, що не використовує прийом анальної рефлексії – це міф про Атлантиду, тому зал лягає від сміху, коли Ітан маструбує перед сном в машині, щоб краще спалося, але коли камера демонструє як Ітановий песик робить те ж саме, водячи лапкою по своєму собачому пестику, то зал просто помирає від сміху.

  Снобістичний уклад життя в якійсь мірі схильний до підлості і підстави, але людське в Пітері не дозволяє йому кинути свого супутника, коли була така можливість, згодом ця людяність таки вилізла боком, коли Ітан заснув за кермом і в результаті цього “Subaru” проходить краш-тест шляхом падіння із мосту. В якийсь момент в житті Пітера попахує сімейною зрадою, що виросла на грунті інститутського минулого. Продовжуючи долати дорогу до пологового будинку вже на сріблястому “Рендж Ровері”, Ітан накурюється не тільки сам, а заодно накурює свого суворого супутника разом із травмованим в аварії песиком. Результат цього дійства знову змушує публіку в залі кататися по підлозі.

  В ході дорожних пригод із мексиканськими прикордонниками, як і очікувалося, в Пітері починає пробуджуватися пассіо, а в Ітанові – раціо і вони стають вже більш схожими на людей, ніж вони були на початку фільму, правда, такий перехід у сценаристів вийшов занадто різким і топорним, персонажі, таке враження, просто помінялися ролями на якийсь час.

  Зрештою, все закінчилося для Пітера достатньо непогано і його дружина не народила негреня, чому він виявився несказанно радий, на Ітана теж чекає хеппі-енд і роль у омріяному голлівудському серіалі. “Встигнути до…” це той рідкісний випадок, коли голлівудську комедію потрібно віднести до розряду так званих “worth seeing movies”, тобто фільмів, які варто подивитися.

0
vitalik_abc 25 листопада 2010


Ім’я:
24 червня 2021
Ваш коментар

Інші рецензії автора


Прікольна бездушна похабщина + трохи неокласики Прікольна бездушна похабщина + трохи неокласики

Якби Шарль Перро побачив цю бездушну прікольну похабщину, то зразу зробив би собі харакірі пером, яким писав легендарні казки.

08 листопада 2011
Епігонське знущання Спілберга над прогресивними технологіями, класичним коміксом і публікою Епігонське знущання Спілберга над прогресивними технологіями, класичним коміксом і публікою

У випадку “Тін-Тіна” можна було б обмежитись і банальним 3D, бо отримана картинка – це навіть не мульт-бастер, а дуууже...

08 листопада 2011
Релігійні фанатики проти дегенератів і силовиків всередині бутафорської локації Куперсдейла Релігійні фанатики проти дегенератів і силовиків всередині бутафорської локації Куперсдейла

Проповідник Купер разом із своєю сім’єю-приходом займають радикально-фундаменталістські позиції, в своїх практиках боротьби із...

08 листопада 2011
Візуально-орієнтована weird-анімація із соціально-економічним підтекстом Візуально-орієнтована weird-анімація із соціально-економічним підтекстом

Не надто глянцеві жителі пустельного містечка перфектно відтворюють містечкову і неприязну до чужаків атмосферу (напис на табличці перед...

20 березня 2011
Угарний типу-супергеройський двіж в 3-D Угарний типу-супергеройський двіж в 3-D

“Зелений Шершень” це в першу чергу угарна комедія, котра продовжує тему стрічки “Піпець”, майбутній супергерой Бріт...

02 лютого 2011