Ангеліна Ракушняк та всі ці метри білявих патлів


Рецензія на фільм: Заплутана історія
Фільм Заплутана історія

             При вигляді афіші мультика “Рапунцель” Ангеліна Ракушняк, власниця перукарні, що закуповує волосся, нервово погризує нігті та мало не хапається за серце від думки про втрачену вигоду через те, що всі ці метри білявих патлів потраплять не до її рук, а до чиїхось інших, хто зробить бабки на виробництві із них різноформених париків.

            Рапунцель відноситься до голівудського продукту під грифом Мульт-бастер (М/Б). М/Б – це коли мамочка веде свою дитинку / своїх діточок до кінотетру на перегляд брендового мультика і по виході із кінозалу говорить: “бОзє, бОзє, який хороший і добрий мультик!”, а через пів-року прокату, голлівудські продюссери, попередньо позносивши всі нелегальні копії із торентів, пакують до чемоданів чималеньку кількість хрумких банкнот, дбайливо розфасованих у пачки і говорять: “бОзє, бОзє, як$ хорош$ мамочки!”, а ще через рік, зробивши ще таку ж суму на продажі супутних товарів, ті ж продюссери викрикують прямо-таки по-піфагорійськи: “добро врятує св$т! Шрек forever, шоб я здох!”

            На фоні загальноохоплюючого декадансу прокатної індустрії, Рапунцель виявляється рімейком одразу кількох класичних Диснеївських мультиків, із того, що одразу кидається в очі – “Красуня vs чудовисько”, “Мулан vs дрібний дракон” і, само собою розуміється, “Шрек vs балакучий ослик”. В ролі основного генератора гумору виступає волоокий хамелеон, а Ангеліна Ракушняк тим часом ридає в залі гіркими сльозами при вигляді того, як метри білявих патлів заповнюють чи не увесь простір башти. На відміну від диснеївської классики, головна героїня має ледве помітний наліт романтизму, Рапунцель  - це така-собі балакуча пубертантна тінейджерка, схиблена на догляді за волоссям, наспівуванні емтівішних хітів та зайнята вигулюванням песика, чи то пак, хамелеона.

            Поєдинок нарцистичного Алладіна із конем та нокаути сковорідкою чимось нагадують естетику російської прокатної мультиплікації, а БДСМ за допомогою волосся та тієї ж сковорідки нагадують вже трохи інший, не зовсім прокатний жанр. Неокласика ж дає про себе знати вкрапленнями сеансів психоаналізу, метросексуальним Алладіном та лісовим “Докерс-пабом”/  “Солодким каченям” і все це на фоні основної ідеї – побачити “Париж/ літаючі кульки” і померти. “Рапунцель” це також і мульт-мьюзикл, тому всі ці бродвейські 3D постановки додають цьому М/Б ще кілька пунктів видовищності.

            Як виявляється, методом впровадження Рапунцель в народне господарство, можна вирішити проблему освітлення вулиць та безкоштовної медицини, разом із вливанням свіжої блонді у шоу-бізнес. Ще одним генератором гумору виступає білий собако-кінь, такий собі Остін Пауерс чи Джеймі Бонд в інкарнації придворного скакуна. Ірландські танці та асфальтовий арт закликають людей до об’єднання в рамках групового танцювального перформенсу, а нагнітання інтимної обстановочки у вигляді поїздки на човнику та споглядання літаючих вогників вже мало не призвело до акту пристрасного кіссінгу, але його глядач так і не побачив.

            Ендшпіль супроводжується кадрами лібертації Алладіна руками зворушливих головорізів та промовою про красу світу, а також академічною сценою вмирання рядового Райана на руках брюнетки, та не менш академічною зворушливою сценою повернення в батьківський дім.

            Як і заведено після казки, мамочки, котрі виводять своїх діток із кінозалу, жваво обговорюють, який хороший і добрий мультик їм щойно довелося віддегустувати, і тільки Ангеліна Pакушняк в стані психологічного шоку та вся в сльозах не може зрушити із місця на червоному кріслі в 10-му ряду, не вірячи, що такий метраж сировини було зіпсовано. І всі вони жили довго і щасливо. Кінець.

3
vitalik_abc 18 грудня 2010


Ім’я:
15 червня 2021
Ваш коментар
mrinka
mrinka (Киев) 03 січня 2011 15:51
0

у автора рецензии было тяжелое детство
.
Walua
Walua (Киев) 22 грудня 2010 09:26
+1

Это ж надо было такое написать! я люблю читать рецензии и обычно читаю их полностью, но даже я не осилила один абзац - уж слишком много заумностей-занудностей! И от куда столько злобы!? и что вам сделали мамочки, которые водят деток в кино - столько пренебрежения в их сторону?? я в недоумении! не обижайтесь, но вы в кино ходите чтобы насладиться и расслабиться или вам нравится сидеть с каменным лицом и все вокруг анализировать? неужели за весь мультик ни разу не улыбнулись? ) судя по рецензии улыбаться вы не привыкли) От улыбки станет всем светлей...))))
.
коліжанка Ванда
коліжанка Ванда 20 грудня 2010 12:29
0
Основна ознака кінокритика-початківця: хочеться багато сказати, слів не вистачає, думки, метафори та складнопідрядні речення налазять один на одного.
Раджу: більше продумувати текст рецензії. Кожна рецензія-це історія,яку ви хочете розказати читачеві.Якщо без якогось речення чи навіть цілого абзацу можна обійтись-сміливо викреслюйте.
Не рівняйтеся на російських критиків,які пишуть такі собі "бугагашеньки", що мало стосуються теми.Забудте про "Афішу", "Фільм.ру" та "Кіногавно".Виробляйте власний стиль.Постійно пишіть.
Менше експресії-одна справа фільм у генделі друзям переказувати, інша-писати для читачів.Текст має буть читабельним,і дещо відрізнятися від потоку свідомості.
Розберіться в термінології, що таке рімейк, сіквел, приквел, спін оф тощо. Завжди цікавтесь історією створення фільму.Шукайте в неті інтерв"ю з його авторами.
Читайте книжки та сайти по історії кіно,мемуари режисерів та акторів.Цікавтесь специфікою кіновиробництва.
Менше звехньості."Заплутана історія" зроблена на дуже високому професійному рівні,а ви  про це навіть не загдали.
Між іншим,сценарії для голівудських картин пишуться за певним шаблоном,не треба думати,що хтось у когось щось вкрав чи запозичив.
Необхідно відкинути снобізм та бути відкритим до усякого кіна.Краще вже хороший сплеттер, аніж поганий "арт-гауз".
Не ображайтеся на подібні пости. Повірте, найчастіше вам писатимуть: "аффтар-тупое чмо", або "сам зніми краще". Цінуйте доброзичливців. Любіть кіно. Удачі.  
 
З.І. А хто ця Ангелін
.
Д.
Д. 19 грудня 2010 19:43
0
Нічого дурнішого в житті не читав. Автор, зніми краще. Ляпати язиком і я вмію. Хоча так по дебільному не вдасться.
.

Інші рецензії автора


Прікольна бездушна похабщина + трохи неокласики Прікольна бездушна похабщина + трохи неокласики

Якби Шарль Перро побачив цю бездушну прікольну похабщину, то зразу зробив би собі харакірі пером, яким писав легендарні казки.

08 листопада 2011
Епігонське знущання Спілберга над прогресивними технологіями, класичним коміксом і публікою Епігонське знущання Спілберга над прогресивними технологіями, класичним коміксом і публікою

У випадку “Тін-Тіна” можна було б обмежитись і банальним 3D, бо отримана картинка – це навіть не мульт-бастер, а дуууже...

08 листопада 2011
Релігійні фанатики проти дегенератів і силовиків всередині бутафорської локації Куперсдейла Релігійні фанатики проти дегенератів і силовиків всередині бутафорської локації Куперсдейла

Проповідник Купер разом із своєю сім’єю-приходом займають радикально-фундаменталістські позиції, в своїх практиках боротьби із...

08 листопада 2011
Візуально-орієнтована weird-анімація із соціально-економічним підтекстом Візуально-орієнтована weird-анімація із соціально-економічним підтекстом

Не надто глянцеві жителі пустельного містечка перфектно відтворюють містечкову і неприязну до чужаків атмосферу (напис на табличці перед...

20 березня 2011
Угарний типу-супергеройський двіж в 3-D Угарний типу-супергеройський двіж в 3-D

“Зелений Шершень” це в першу чергу угарна комедія, котра продовжує тему стрічки “Піпець”, майбутній супергерой Бріт...

02 лютого 2011