addams-family-2

Дурное воспитание (от Аліси Сови)


Рецензія на фільм: Погане виховання
Фільм Погане виховання
Коли пару місяців тому подруга написала з Лондону, що останній фільм Педро Альмодовара - це "поганий фільм про погане виховання", я, чесно кажучи, була збентежена і декілька разів перепитала, чи це вона серйозно, чи просто для рими. І подруга підтвердила - таки поганий, щоправда після нього вона почала марити Гаелем Гарсіа Берналем.
Така однозначно негативна оцінка очікуваного шедевру від іспанського кінометра, не могла не викликати моєї цікавості, хоча трохи і відлякувала: а що як справді фільм виявиться ніяким, і час буде витрачено марно. Вже було прийняте компромісне рішення - не дивитись стрічку в кінотеатрі, а знайти на касеті чи на диску, але "Жовтень" несподівано переніс прокат "Степфордських дружин", і, обираючи між російськими потойбічниками та іспанськими гомосексуалістами, я обрала останніх.
Адже незалежне авторське кіно завжди разюче відрізняється від суто комерційного. Воно може бути поганим чи гарним - це залежить від рівня обдарованості автора, але воно майже завжди провокаційне, не прилизане, не підігнане під рамки стандартної успішності і моди. (Подруга написала, що проблеми гомосексуалістів вже не в моді і майже нікого не хвилюють. Мовляв, західний світ хвилюють теракти, а в моді - Майкл Мур.)
Втім, сьогодні, коли грані між гомо та гетеро сексуальними світами стираються та із забороненого та збоченого перший переходить спочатку у богемно-виточений, а потім і у повсякденний, у кінематографі не так вже багато дійсно талановитих картин, через які можна спробувати зрозуміти чуттєвий та емоційний бік гомосексуального кохання. В той час як Альмадовар,здається, знає предмет і прагне, щоб уявлення про нього отримали інші.
І річ не у відвертих сценах, хоча у стрічці вони є, а в тому, що хочеться зрозуміти, чому найгарніші хлопці стають голубими. Адже після сеансу дівчата тільки й робили, що обговорювали вологий та щемливо-збудливий погляд героя Берналя. (Втім я б із задоволенням зустрілась і з виконавцем ролі режисера Енріке Годеда - Феле Мартінесом.)
Дійсно, Берналь - це найяскравіша складова фільму. Обидва його втілення - актор Хуан та трансвестит Сара - приковують до себе увагу на протязі всього екранного часу. Але крім Берналя є ще детективна інтрига, притаманні Альмадовару яскраві барви (цього разу здебільшого червоні-чорні), запальна іспанська музика та жалісливий спів католицького хору хлопчиків.
Є ще всім знайомі відчуття, коли ти хочеш зустріти своє перше кохання через багато років, але пам'ятаєш його саме таким, яким воно було у дитинстві, не думаючи про те, що воно могло погладшати, облисіти, сколотися і врешті-решт зробити собі штучні груди. А тому скоріше узнаєш його в зовсім іншій людині, але такий самій гарній і юній як в твоєму уявленні.
Тема гомосексуалізма у Альмадоварова невід'ємна від трансвеститської, і як і в інших стрічках Альмадовара в "Поганому вихованні" трансвестити виступають в у клубах, співають пристрасних пісень і намагаються заробити собі на операцію з перетворення члена на піхву. І в особі трансвестита Пахіто практично неможливо впізнати олігофрена Беніньо з "Поговори з нею", дарма що обох грає талановитий Хавьєр Камара.
Отже, я зовсім не пожалкувала про те, що відправилась того літнього вечора на "Погане виховання". Можливо, приємному враженню сприяла атмосфера малолюдного залу Кіноман в "Жовтні". Відчуття відокремленості і інтимності підсилювалось високими спинками крісел, що ніби відгороджували від інших глядачів, а напіввідкинуте положення дозволяло розслабитись. Аби випробувати побільше можливостей залу, я також частину фільму посиділа на так званих пуфиках і тепер навіть не можу сказати, що краще. Виходити з залу не хотілось, і навіть закралася думка передивитись весь його репертуар.
А, коли через кілька хвилин після виходу з кінотеатру до мене звернувся якийсь хлопець з питанням, де вулиця Оболонська, я відповівши, чомусь автоматично подумала: "От, мабуть, гомосексуаліст. Іде на своє гомосексуальне збіговисько."
0
Аліса Сова 06 січня 2006


Ім’я:
22 жовтня 2021
Ваш коментар

Інші рецензії автора


Шаленству хоробрих співаємо пісню Шаленству хоробрих співаємо пісню

Якщо ви подумали, що ця цитата відноситься до сюжету та героїв "першого українського блокбастеру" "Прорвемось", то помилились, бо це...

09 березня 2006
Хай живе партійний кінематограф Хай живе партійний кінематограф

"Мелодрама", "історія кохання", "набір приколів", "повна попсня", "передвиборчий рекламний ролік", "супер", "я сміялась", "цілком...

03 березня 2006
Мейнстрім Мейнстрім

Взагалі-то ми думали, що йдемо на інший фільм розрекламованого фестивалю французького кіно "Мейнстрім", а саме - на комедійний детектив...

27 лютого 2006
Репортаж з прем'єри фільму Репортаж з прем'єри фільму

Нарешті знавці та шанувальники англійської мови зможуть вдовольнити свої потреби, відвідуючи покази свіженьких та касових американських...

09 січня 2006
FearDotCom - любителям інтернету присвячується FearDotCom - любителям інтернету присвячується

Кожного разу, продивляючись подібні фільми, я задаюсь питанням: з якою метою їх знято? Часто відповідь так і не знаходиться, але у випадку...

09 січня 2006