Ідентифікація Деймона. - рецензія на фільм Ідентифікація Борна

Увійти через
Реєстрація
 
Ідентифікація Деймона.
 
Фільм Ідентифікація Борна
Це було по суті перше серйозне випробування для Мета Деймона. Зіграти головну роль у високо бюджетному екшені, де 70-80% трималося б виключно на ньому. У попередніх фільмах увага розділялася з Робіном Вільямсом (Розумник Уіл Хантінг), Едваром Нортоном (Крутії), Гвінет Пелтроу і Джудом Лоу (Талановитий містер Ріплі) а ще десятьма іншими друзями Оушена (Одинадцять Оушена).
Джейсон Борн опиняється на борту риболовецької шхуни із двома кулями в спині, зашитою капсулою з реквізитами депозитного рахунку у бедрі та повною амнезією в голові. Нічого не залишається як з'ясувати: хто він і чому опинився у такій незавидній ситуації. Крок за кроком, Джейсон додає деталей у мозаїку розгадки своєї особистості. І чим далі, тим все більше сам собі не подобається. Ми ж то знаємовзнаємо, що володіння бойовим мистецтвом, різними мовами, п'ятьма паспортами, феноменальною пам'яттю та дикою спостережливістю - характеристики не вундеркінда, а шпигунської машини вартістю 30 мільйонів доларів. Дії Борна виходять з під контролю, тому шефи із Ленглі (штаб-квартира ЦРУ) вирішують замести сліди і ліквідувати його. Ітен Хант (Том Круз) із Мішн Імпосибл в аналогічній ситуації почав вербувати свою команду. Борн зробив простіше - він впав на хвіст героїні Франки Потенте. А та була не проти. І от на машині схожій на найпершу модель "Москвича" герої втікають від переслідування і, як очікувалося, стають близькими один одному. Джейсон Борн намагається розгадати таємницю своєї особистості. Як з'ясовується - для того, щоб згадавши - забути... Але не все так просто.
Як тут не згадати слова Віктора Суворова (Резуна) в "Акваріумі" - "Вхід - карбованець, вихід - два".
Одразу відчувається текст книжки позаду кожної сцени. Фільм на противагу "Трьом іксам" сприймається як real story. Як на мене "Ідентифікація Борна" зайняла позицію десь між "Роніним" та вже загаданою Мішн Імпосибл (першою). Нібито нічого піднебесного і особливого, але дуже цілісно, врівноважено і захоплююче. "Кулачні" бої поставлено і відзнято дуже динамічно і якісно. Глядач не встигає охолонути - моменти напруження змінюються моментами затишшя і навпаки. Враження підкріплює пульсуючий оригінальний саундтрек. Викликає повагу реальність задіяного шпигунського арсеналу (треба глянути чи немає у титрах консультантів із числа колишніх "бійців невидимого фронту").
Чесно кажучи, було і залишається в певній мірі упереджене ставлення до Франки Потерте (Лола у "Біжи, Лола, біжи"), але вона старалася. Мет Деймон заслуговує на пару теплих слів. Актору личить холодна розсудливість героя, а також його блискавична рішучість, моторність та реакція. У фільмі були спроби нагнати драматизму морально-етичними від'їздами, але чомусь вони були більше схожі на фарс.
Моє початкове враження про фільм було трохи нижче сподівань. Проте після повторного перегляду вже на широкому екрані, думка змінилася. Фільм достойний і заслуговує на увагу. Мет Деймон виправдав сподівання - каса лише в Штатах перейшла стомільйонний рубіж. Отже, Деймон, як і його товариш Бен Аффлек, набирає комерційних обертів і потужно входить у високоплачувану голлівудську лігу. Сіквел на "Ідентифікацію Борна" - це лише питання часу.
Рецензія на фільм Ідентифікація Борна 0  
Alive 07 січня 2006
Коментарі
 
Ім’я
23 вересня 2017
Ваш коментар
Яке з водоймищ більше?
 
канава
болото
Море
Калюжа
Озеро
Океан

Підписатися на обговорення
Оцінка автора
7,7 Рейтинг
фильма
Всього оцінок: 6