addams-family-2

Магічне Філе


Рецензія на фільм: Велика риба
Фільм Велика риба
Тім Бартон, звиклий до готичних і стилізованих перверзій будь то комікси чи екранізації ужастиків, і цього разу залишився вірним свому амплуа. Обділена увагою оскарівських академіків, його яскрава, комічна і життєстверджуюча робота „Велика риба" обов'язково припаде до душі. Гарний настрій тих, хто відвідав прем"єру у кінотеатрі „Київ" - пряме свідчення тому.
Без сумніву „Велика риба" - один із найкращих фільмів минулого року. Ще б пак: ексклюзивна тематика, виняткова реалізація, небачений політ фантазії, прекрасний акторський склад і, як кажуть американці „месидж" (суть).
Головний герой фільму, Ед Блум (старий - Альберт Фінні (Ерін Брокович, Траффік)) - заядлий оповідач і жартівник. Більша частина його життя - це небилиці, які він сам зі смаком і розказує. Невичерпний фантазер та дотепник подобається усім, тільки от його син, Уілл, (Білл Крадап (Майже знамениті, Принцеса Мононоке) з роками втрачає віру у свого героя-батька, піддаючи сумніву усі його легенди, історії і подвиги. Мало того, на порозі смерті батька, він усвідомлює, що так насправді і не знає хто такий Ед Блум. Щоб збагнути в чому тут заковика, Уілл робить спробу з'ясувати правду.
Екскурс у небелиці, де молодого Еда Булума грає Івен МакГрегор (Мулен Руж, На голці) надзвичайно стильний, винахідливий і комічний. Роль МакГрегора перекликається з однією з його попередніх робіт - роль Кетчера Блока із стилізованої під 60-ті мелодрами „Досить любові" (Down with love). І тут Івену довелося показати максимум своїх артистичних можливостей. Взагалі пари акторів (молодий-старий Ед Вуд) Альберт Фінні - МакГрегор та (дружина Еда, молода і старша Сандра) Джессіка Ленж та Елісон Ломен підібрані - краще не придумаєш: влучно, схоже і співзвучно. . Другорядний акторський склад - далеко не другорядний. Варто згадати циркового Карабаса-Барабаса (Денні Де Віто), який у то же час ще й оборотень. Йому „допомагають" актори категорії „А" - Стів Бушемі та Хелен Бонем Картер.
За кожною сценою відчувається оригінальний текст (роман Деніела Уолеса) . Від цього походеньки Еда Блума перетворюються мало не на походеньки Фродо, кишать містичними бекграундами та чудернацькими істотами Легенди про Еда Блума - своєрідний квест-намагання прожити життя у пригодах, які більші самого життя. Тоді твої історії стають тобою, „ти стаєш тим, ким ти завжди був - величезною рибою".
Фільм справив справжнє незабутнє враження, а пісня моєї улюбленої групи Pearl Jam "Людина години" (Man of the hour) в титрах, вимусила мена поставити фільму 10 балів.
0
Alive 07 січня 2006


Ім’я:
19 жовтня 2021
Ваш коментар

Інші рецензії автора


Повість трьох міст Повість трьох міст

За тиждень після прем"єри пристрасті дещо вляглися, а шок від безглуздого терору і невинних жертв притупився. Тому спробую вставити...

30 липня 2012
Фаза швидкого сну (aka R.E.M.) Фаза швидкого сну (aka R.E.M.)

Дозволю собі вгамувати овації і дифірамби Крістоферу Нолану, спробую одразу відповісти на запитання стосовно покладених сподівань на фільм...

27 липня 2010
Гамлет і лікантропія Гамлет і лікантропія

Я думал, глядя на луну, что стало со вдовой. Всю ночь сквозь храп моих друзей я слышал волчий вой Сплин "Сказка" Спроба...

19 лютого 2010
Моріс Сендак + Тоні Сопрано Моріс Сендак + Тоні Сопрано

Поважаю Спайка Джоунза і за "Бути Джоном Малковичем", і за "Адаптацію", і, особливо, за його відео кліпи R.E.M., Bjork,...

18 лютого 2010
Повернення короля Повернення короля

Ще у 1994 році візіонер Джеймс Кемерон створив 114-ти сторінковий сценарій «Аватар». У 1997 році був «Титанік», а...

17 грудня 2009