Магічне Філе - рецензія на фільм Велика Риба

Увійти через
Реєстрація
 
Магічне Філе
 
Фільм "Велика Риба"
Тім Бартон, звиклий до готичних і стилізованих перверзій будь то комікси чи екранізації ужастиків, і цього разу залишився вірним свому амплуа. Обділена увагою оскарівських академіків, його яскрава, комічна і життєстверджуюча робота „Велика риба" обов'язково припаде до душі. Гарний настрій тих, хто відвідав прем"єру у кінотеатрі „Київ" - пряме свідчення тому.
Без сумніву „Велика риба" - один із найкращих фільмів минулого року. Ще б пак: ексклюзивна тематика, виняткова реалізація, небачений політ фантазії, прекрасний акторський склад і, як кажуть американці „месидж" (суть).
Головний герой фільму, Ед Блум (старий - Альберт Фінні (Ерін Брокович, Траффік)) - заядлий оповідач і жартівник. Більша частина його життя - це небилиці, які він сам зі смаком і розказує. Невичерпний фантазер та дотепник подобається усім, тільки от його син, Уілл, (Білл Крадап (Майже знамениті, Принцеса Мононоке) з роками втрачає віру у свого героя-батька, піддаючи сумніву усі його легенди, історії і подвиги. Мало того, на порозі смерті батька, він усвідомлює, що так насправді і не знає хто такий Ед Блум. Щоб збагнути в чому тут заковика, Уілл робить спробу з'ясувати правду.
Екскурс у небелиці, де молодого Еда Булума грає Івен МакГрегор (Мулен Руж, На голці) надзвичайно стильний, винахідливий і комічний. Роль МакГрегора перекликається з однією з його попередніх робіт - роль Кетчера Блока із стилізованої під 60-ті мелодрами „Досить любові" (Down with love). І тут Івену довелося показати максимум своїх артистичних можливостей. Взагалі пари акторів (молодий-старий Ед Вуд) Альберт Фінні - МакГрегор та (дружина Еда, молода і старша Сандра) Джессіка Ленж та Елісон Ломен підібрані - краще не придумаєш: влучно, схоже і співзвучно. . Другорядний акторський склад - далеко не другорядний. Варто згадати циркового Карабаса-Барабаса (Денні Де Віто), який у то же час ще й оборотень. Йому „допомагають" актори категорії „А" - Стів Бушемі та Хелен Бонем Картер.
За кожною сценою відчувається оригінальний текст (роман Деніела Уолеса) . Від цього походеньки Еда Блума перетворюються мало не на походеньки Фродо, кишать містичними бекграундами та чудернацькими істотами Легенди про Еда Блума - своєрідний квест-намагання прожити життя у пригодах, які більші самого життя. Тоді твої історії стають тобою, „ти стаєш тим, ким ти завжди був - величезною рибою".
Фільм справив справжнє незабутнє враження, а пісня моєї улюбленої групи Pearl Jam "Людина години" (Man of the hour) в титрах, вимусила мена поставити фільму 10 балів.
Рецензія на фільм Велика Риба 0  
Alive 07 січня 2006
Коментарі
 
Ім’я
22 червня 2017
Ваш коментар
Скільки рук має людина?
 
шість
Вісім
Дві
Чотири
П’ять
девять

Підписатися на обговорення
Оцінка автора
9,5 Рейтинг
фильма
Всього оцінок: 6


fk tw G+