Моє велике пишне грецьке весілля - рецензія на фільм Моє велике грецьке весілля

Увійти через
Реєстрація
 
Моє велике пишне грецьке весілля
 
Фільм Моє велике грецьке весілля
Ніхто не думав-не гадав, що додання лише одного емігрантсько-етнічного аспекта до незамислуватої, але веселої та по-справжньому світлої історії приверне до себе таку широку глядацьку аудиторію і викличе воістину жвавий інтерес. Спочатку, фільм просто пробіг по американським екранам. А вже потім рекламна машина, а що головніше - "word of mouth" (слово з вуст) зробили своє діло. І це призвело до шаленого комерційного успіху (200 млн. доларів лише у США). (Зверніть увагу, що серед продюсерів фільму - сам Том Хенкс.)
Молода, але затуркана гречанка прагне чогось більшого ніж бути частиною фамільного бізнесу у сфері громадського харчування десь на задвірках Чікаго. Вона намагається вирватися за межі свого етнічного кола, своєї відкатаної поколіннями долі, а отже... Йде у коледж вчитися комп'ютерній грамоті.
За якийсь час її і не впізнати - інша людина, інше бачення світу.
Здобуті нові навики та невичерпний ентузіазм дають можливість отримати роботу, а трансформація своєї зовнішності (без пластики) і впевненість у собі сторицею виправдовуються в амурних справах. І той, про кого ще вчора годі було мріяти, вже обиває пороги. Так слово за слово, поцілунок за поцілунком її коханого (американця) перехрещують у ортодокси, далі запрошують сватів і вже готові весілля … Щоправда, герой фільму навіть не здогадувався, що беручи за дружину гречанку - насправді отримує її цілу сім'ю.
У фільмі задіяні маловідомі актори, але кольорит та правдивість персонажів роблять їх добре знайомими вже під середину фільму. Дуже вдало, а під кінець просто генільно використано лінгвістичні жарти (повторювані впродовж фільму) про походження всіх слів від грецьких. Мимоволі, без особливих зусиль у фільмі підняте питання гордості за своє походження, коріння. Вже не згадую про міжнаціональну толерантність, розуміння і повагу. Тепер багато знатиме, що "узо" - грецька національна горілка і п'ється вона залпом, при цьому супроводжується окриком "Опа". Уся ця грецька страва замішана на оригінальних та щирих жартах, яких, особливо останнім часом, ой як невистачало. Це вам не жарти плану "пирогів", "40 днів, 40 ночей", решти. Це скоріше під стать "Зберігаючи віру".
Чесно кажучи, з таким же успіхом можна було б відзняти фільм "Моє українське весілля" (там вистачило б всього, навіть більше). Але немає кому. Наші все більше алегорії в кіно використовують ("Молитва за гетьмана Мазепу") - ні щоб зробити, щось більш масовіше, без претензійності, а просто цікаве, гарне і з душею.
Приємна американо-грецька несподіванка, яка в першу чергу порадує старше покоління, але буде однаково цікава і для молоді.
Рецензія на фільм Моє велике грецьке весілля 0  
Alive 08 січня 2006
Коментарі
 
Ім’я
23 вересня 2017
Ваш коментар
Скільки важить кілограм:
 
Децибел
Тонну
Декалітр
Кілограм
Дециметр
Центнер
Грам

Підписатися на обговорення
Оцінка автора
5 Рейтинг
фильма
Всього оцінок: 1