Невыносимая жестокость (от Аліси Сови) - рецензія на фільм Нестерпна жорстокість

Увійти через
Реєстрація
 
Невыносимая жестокость (от Аліси Сови)
 
Фільм Нестерпна жорстокість
На сході потужної "матричної" хвилі, що на два тижні практично затопила київські кінотеатри, 20 листопада на екрани вивалилося цілих 4 прем'єри. Одна з них "Нестерпна жорстокість" Джоеля та Евана Коенів приваблива насамперед гарним акторським складом, відносно позитивними відгуками з європейських фестивалів, де вона проходила у позаконкурсних показах, та успіхом попередніх робіт братів-режисерів.
Крім "сексимволів" Джоржа Клуні та Кетрін Зета-Джонс у кастінгу також заявлені не менш улюблені кіноманами Джефрі Раш та Біллі Боб Торнтон. Правда, як виявилося, екранний час Раша максимум хвилин 5 і трохи більше у Торнтона. Зате, Клуні і Зета-Джонс "відриваються" у стрічці по повній програмі і на протязі півтора годин бавлять глядача взаємними рафінованими кпинами.
Комедійні ілюстрації гендерних змагань займають чималеньку нішу у кінематографі і умовно поділяються на ті, де з чоловіками воюють емансиповані жінки, що спираються виключно на свої інтелектуальні та ділові якості, та такі, де жінки на повну пристосовують до діла жіночі принади та хитрощі. До останніх відноситься і "Нестерпна жорстокість".
Яскрава, хижа та чуттєва жіночність Кетрін Зета-Джонс якнайбільше підходить до ролі Мерелін, життєва мета якої отримати фінансову незалежність за рахунок випотрошеного чоловіка. Маючі такі фізичні дані як у Зета-Джонс, здійснити цю мету не дуже важко. Треба лише дотримуватись чіткого правила: обрати чоловіка, у якого б діставало розуму заробити багато грошей, але який був би повним дурепою у всіх інших питаннях. До того ж у нього має бути слабкість у відношенні протилежної статі, аби його легко було б "Взяти за задницю!". "Взяти за задницю!", до речі, це одна з ключових фраз фільму. Трохи грубувато, але не подумайте, що фільм рясніє жартами нижче поясу. Тут все цілком пристойно, також немає відвертих еротичних сцен. Найсмішніші моменти завдячують насамперед міміці та пластиці акторів. Погляди, гра обличчям, нарешті, кривляння можуть з успіхом конкурувати з аналогами німого кінематографу.
Загалом же стрічка не відкриває ніяких нових горизонтів і цілком тримається в рамках і традиціях заявленого жанру: він крутий, але вона ще крутіша, тільки він до певного часу про це не здогадується і думає, що крутіший він, і все вже майже дійшло до солодкого хепі-енду, але то лише черговий поворот, і от він у розпачі, а вона посміхається так чарівно-втомлено. І хоча, зрозуміло, що у фіналі вони таки будуть разом щасливі і багаті, та з того, скільки разів на шляху до цього щастя вони кинуть один одного і яким способом, і складається канва фільму.
Видовищність фільму має урбаністично-паркетний характер. Тобто замість мальовничих краєвидів вражати погляд має, наприклад, крутий готельний номер циліндричної форми з кільканадцятиметровою стелею та вікнами на повну стіну, що виходять безпосередньо до грального залу Лас-Вегасу. Отак лежиш собі на величезному круглому ліжку, а під тобою вирують та виблискують рулетки, гральні автомати, карточні столи. Користь з того сумнівна, але уяву збурює, типу: і скільки ж все це має коштувати? Очевидно, "кошторисні" інтер'єри багатих кварталів Лас-Вегаса та Лос-Анджелесу потягнули на значну частину 60-мільйонного бюджету. Чималеньку суму мала також отримати і відмічена "оскарівським" знаком якості Кетрін Зета-Джонс. Але воно було того варте, бо актриса виглядає як ніколи звабливо, і пишні форми, очевидно, обумовлені вагітністю, лише додають їй привабливості.
За 6 тижнів стрічка зібрала близько 34 мільйонів, причому на 6-му тижні сума зборів знизилася приблизно у 24 рази, мабуть, сказався тотальний старт третьої "Матриці". Та й прем'єра 20 листопада у "Жовтні" разюче відрізнялася від недавньої "матричної". Таким чином, попри режисерський талант, маркетологами брати Коени виявилися гіршими за братів Вачовські.
Рецензія на фільм Нестерпна жорстокість 0  
Аліса Сова 08 січня 2006
Коментарі
 
Ім’я
22 вересня 2017
Ваш коментар
Яка вода?
 
суха
мокра
залізна
тверда
Квадратна
зибуча

Підписатися на обговорення
Оцінка автора
9 Рейтинг
фильма
Всього оцінок: 1