База Клейтон (от Alive) - рецензія на фільм База Клейтон

Увійти через
Реєстрація
 
База Клейтон (от Alive)
 
Фільм База Клейтон
"База Клейтон" по назві нагадує малобюджетний бойовик з актором типу Дакаскоса... А насправді ветеран трілера Джон МакТірнен зробив напружений психологічний фільм із яскравим кастінгом і продуманим "розбором польотів".
Очікуваний "Кримінально чтивівський" дует Траволти і Семюеля Л Джексона не відбувся, але відбувся інший Коні Нільсен - Траволта.
В очікуванні чергової хвилі блокбастерів, є сенс сходити на дещо інше кіно.
Як на мене "База Клейтон" (в ориг. Basic) - не сама найкраща назва для прокату. Фільм напевно так і пройшов би непоміченим якби не акторський склад. Хоча послужний список режисера МакТірнена (крім хіба що провального "Роллербола") і заслуговує на повагу ("Міцний горішок", "Афера Томаса Крауна", "Хижак").
Сюжет спочатку виглядає як висотаний з пальця. Рейнджери-піхотинці під керуванням сержанта Уеста (Джексон) в ході військового навчання взяли і перемочили один одного. А далі кліше: для з"ясування як все відбулося запрошують дуже хитрого, але мутного і підозрюваного у хабарях агента відділу по боротбі з наркотиками Харді (Траволта). Але: він має працювати у тандемі із амбітною і від того ще більш привабливою Озборн (Коні Нільсен).
І тут, власне, починається сам фільм. Двоє рейнджерів, що залишилися в живих розповідають свій варіант історії одна іншої краще... І спробуй тут розберися що до чого і кого. Ближче до середини починаєш розуміти, що глядача дурять і один поворот подій, покличе за собою інший, що врешті решт буде представлено зовсім у іншому світлі... Головне - не вірити нікому.
Позитивно те, що крім твистів на твисті як у "Грабежі" (Heist), у "Базі" проскакують більш продумані моменти під стать "Під підозрою" (Under suspicion) та, що саме цікаво, культових "Звичайних підозрюваних" (Usual suspects).
Фільм не можна назвати динамічним, але розкрутка сюжету, повернення до одного і того епізоду ж під різними кутами, пісилений саундтреком саспенс розблять фільм досить цікавим. Пара Траволта-Нільсен дуже вдала, особливо за присутності іронії. Крім зіркових особистостей як завжди непогано виглядає Джованні Рібізі (Рай, Бойлерна) та вже впізнаваний Тей Діггс (Еквілібріум, Шлях зброї).
У розважальному, відтак комерційному плані "База" можливо і не дотягує (27 млн дол. американського прокату) до того ж "Рекрута", але якщо Вам подобаються продумані і інтелектуально зважені фільми з голівудськими фіналами, чому б і не переглянути...
6/10
Рецензія на фільм База Клейтон 0  
Alive 29 грудня 2005
Коментарі
 
Ім’я
24 вересня 2017
Ваш коментар
Як звали Карла Маркса?
 
Піт
Бред
Енгельс
Карл
Фрідріх
Маркс

Підписатися на обговорення
Оцінка автора
7,5 Рейтинг
фильма
Всього оцінок: 2