База Клейтон (от Alive) - рецензія на фільм База Клейтон

Увійти через
Реєстрація
 
База Клейтон (от Alive)
 
Фільм "База Клейтон"
"База Клейтон" по назві нагадує малобюджетний бойовик з актором типу Дакаскоса... А насправді ветеран трілера Джон МакТірнен зробив напружений психологічний фільм із яскравим кастінгом і продуманим "розбором польотів".
Очікуваний "Кримінально чтивівський" дует Траволти і Семюеля Л Джексона не відбувся, але відбувся інший Коні Нільсен - Траволта.
В очікуванні чергової хвилі блокбастерів, є сенс сходити на дещо інше кіно.
Як на мене "База Клейтон" (в ориг. Basic) - не сама найкраща назва для прокату. Фільм напевно так і пройшов би непоміченим якби не акторський склад. Хоча послужний список режисера МакТірнена (крім хіба що провального "Роллербола") і заслуговує на повагу ("Міцний горішок", "Афера Томаса Крауна", "Хижак").
Сюжет спочатку виглядає як висотаний з пальця. Рейнджери-піхотинці під керуванням сержанта Уеста (Джексон) в ході військового навчання взяли і перемочили один одного. А далі кліше: для з"ясування як все відбулося запрошують дуже хитрого, але мутного і підозрюваного у хабарях агента відділу по боротбі з наркотиками Харді (Траволта). Але: він має працювати у тандемі із амбітною і від того ще більш привабливою Озборн (Коні Нільсен).
І тут, власне, починається сам фільм. Двоє рейнджерів, що залишилися в живих розповідають свій варіант історії одна іншої краще... І спробуй тут розберися що до чого і кого. Ближче до середини починаєш розуміти, що глядача дурять і один поворот подій, покличе за собою інший, що врешті решт буде представлено зовсім у іншому світлі... Головне - не вірити нікому.
Позитивно те, що крім твистів на твисті як у "Грабежі" (Heist), у "Базі" проскакують більш продумані моменти під стать "Під підозрою" (Under suspicion) та, що саме цікаво, культових "Звичайних підозрюваних" (Usual suspects).
Фільм не можна назвати динамічним, але розкрутка сюжету, повернення до одного і того епізоду ж під різними кутами, пісилений саундтреком саспенс розблять фільм досить цікавим. Пара Траволта-Нільсен дуже вдала, особливо за присутності іронії. Крім зіркових особистостей як завжди непогано виглядає Джованні Рібізі (Рай, Бойлерна) та вже впізнаваний Тей Діггс (Еквілібріум, Шлях зброї).
У розважальному, відтак комерційному плані "База" можливо і не дотягує (27 млн дол. американського прокату) до того ж "Рекрута", але якщо Вам подобаються продумані і інтелектуально зважені фільми з голівудськими фіналами, чому б і не переглянути...
6/10
Рецензія на фільм База Клейтон 0  
Alive 29 грудня 2005
Коментарі
 
Ім’я
26 травня 2017
Ваш коментар
Скільки важить кілограм:
 
Децибел
Кілограм
Грам
Центнер
Декалітр
Дециметр
Тонну

Підписатися на обговорення
Оцінка автора
7,5 Рейтинг
фильма
Всього оцінок: 2


fk tw G+