Поговори с ней (Аліса Сова) - рецензія на фільм Поговори з нею

Увійти через
Реєстрація
 
Поговори с ней (Аліса Сова)
 
Фільм Поговори з нею
Якщо не рахувати передпрем'єрних показів під час минулорічної "Молодості", "Жовтень" поки що є єдиним кінотеатром в Києві, що наважився прокатати "Поговори з нею" Педро Альмодовара. Стрічка режисера, який у рейтингу світової популярності іспанських митців займає друге місце після Бунюеля, отримала цього року "Оскара" за оригінальний сценарій. Що ж, слід визнати, що сценарій в неї дійсно оригінальний. Навіть, знаючи зазделегідь основну канву історії та переглянувши половину фільму, не можливо передбачити черговий поворот сюжету, хоча після подолання усіх поворотів фінал здається напрочуд логічним і правильним.
Творіння Альмодовара, що виступив також сценаристом фільму, скидається на лабораторне дослідження усіх різновидів чуттєвості. Під час кожної нової хвилі почуттів, яка накочується з екрану, глядач має відкривати в собі щось ніби-то досі незнане, але несподівано близьке. Те, що прийнято вважати драматичним надривом, відбувається у фільмі надзвичайно м'яко та людяно. Особи з підвищеним рівнем чуттєвості та екзальтації відчуватимуть на протязі всього фільму лоскіт у носі і непереборну спокусу пустити сльозу. Але ці сльози у порівнянні з судомним потопом, спровокованим, скажімо, "Тою, що танцює у темряві" Ларса фон Трієра, будуть набагато світлішими та легшими.
Серед цього щемливого потоку драматичних відчуттів є місце і гумору -часом тонкому, а часом відверто епатажному з огляду на супутні обставини. Хоча "Поговори з нею" поступається за кількістю елементів шокової терапії та вивертання моральних устоїв попередній стрічці Альмодовара "Все про мою матір", та епізод з чорно-білим німим кіно, вочевидь зімітований самим режисером, має справити враження маленької бомби на найстійкіших.
Що стосується акторського ансамблю, то виконавець ролі Беніньо Хавьєр Камара справляє враження повного єднання з образом. Про Леонор Уотлінг, яка близько 80% екранного часу перебуває у комі, але разом з тим є виконавицею головної жіночої ролі Алісії, можна судити здебільшого за зовнішністю. І ця зовнішність у неї, відверто кажучи, непогана, особливо з огляду на велику кількість сцен з оголенням. Цікавою була поява у фільмі Джеральдін Чаплін - дочки легендарного коміка, яка зіграла викладачку хореографії Катаріну.
На завершення хочеться додати, що незважаючи на велику кількість трагічних подій, закінчується фільм на оптимістичній ноті.
Рецензія на фільм Поговори з нею 0  
Аліса Сова 08 січня 2006
Коментарі
 
Ім’я
24 вересня 2017
Ваш коментар
Скільки рук має людина?
 
шість
Вісім
девять
Дві
Чотири
П’ять

Підписатися на обговорення
Оцінка автора
8 Рейтинг
фильма
Всього оцінок: 1