Милий листопад - рецензія на фільм Солодкий листопад

Увійти через
Реєстрація
 
Милий листопад
 
Фільм "Солодкий листопад"
Багато було сказано про неможливість видумати щосб нове у жанрі "мелодрама". Та часом і вигадувати особливо не треба. Головне,щоб історія була мила, доволі весела, доволі драматична і щоб залишала після себе спогад чи, більше, допомагала змінити щось у особистих стосунках. Не можу сказати, що "Милий листопад" настільки виправдав мої сподівання та фільм неодмінно заслуговує на перегляд. Особливо, через кастінг (Кеану Рівс та Шарліз Терон). А ще для того,щоб помилуватися чудовим містом Сан-Франциско, з його напів-американською, напів-європейською архітектурою, тихоокеанською магією і неординарними мешканцями.
Це ще добре, що назву фільму у прокатному варіанті було перекладено як "Солодкий листопад", а то могли б перекласти і як "приторный", "слащавый", але аж ніяк не "Милий листопад". Хоча останнє так і напрошується.
Шарліз Терон за останній час знялася практично з усіма більш менш популярними і симпатичними (взагалі, а не особисто мені) чоловіками у Голівуді. (Метом Деймоном - Легенда про Баггер Венса (Legend of Bagger Vance), Беном Аффлеком - Азартні ігри (Reideer games), Джонні Деппом - Дружина астронавта (Astronavt's wife), Тобі МакГаєром - Правила винокурні (Cider house rules)). Цього разу дует із Кеану Рівсом (раніше вони вже знімалися в парі у "Адвокаті диявола") підтримав її досить пристойну тенденцію, яка, щоправда, як у анекдоті, може перерости у дещо більше і гірше.
Кеану Рівс зараз знаходиться у між-Матриційному періоді. Тому від нього ніхто нічого особливого не чекає, аби він у Матриці 2 показав те, чого від нього вимагають. Проте Кеану - це не тільки ікона Матриці, чомусь призабуваються його культові "Маленький Будда" (Little Buddha) та "Швидкість" (Speed), "Мій персональний штат Айдахо" (My personal Idaho) та "Прогулянка у хмарах" (Walk in the clouds). І у "Милому листопаді" він виглядає на своєму місці.
Нельсон Мосс (Рівс) - крутий рекламний менеджер без особистого життя поза роботою, без будь-якої фантазії у власному житті та особливих моральних цінностей у роботі. Не думав не гадав він, що на його життєвому шляху з'являється жінка Сара Дівер (Терон), здатна докорінно його [життя] змінити. Кожного місяця Сара обирає собі "жертву", щоб вдихнути у неї справжнє життя, любов і гармонію. Мосс - горішок не з легких, але і йому хочеться кохати і бути коханим, тому початковий супротив і несприйняття перетворюється на розуміння і любов. Та не все житті - казка. Чому Сара так надає значення цим місяцям? Що примушує її цінувати швидкоплинний час з такою особливою щирістю, відчайдушністю і без найменшого погляду у минуле і майбутнє…
Не можна сказати, що любовна історія найкраща з тих, що я бачив у кіно. Подекуди навіть замість трагічності і драми проскакує неприкритий фарс і відверте перегравання. А у нагромадженні другорядних сюжетів не завжди дотримується принцип завершеності. Але все-таки у "Милому листопаді" таки присутні оригінальні і надзвичайно милі і сентиментальні елементи та епізоди підкріплені оранічним саундтреком.
Другорядні актори пристойні. Зокрема, чого вартий Джейсон Айзекс (виконавець як правило ролей негативних персонажів, як у "Патріоті") у ролі трансвестита-рекламщика і товариша Сари.
Варто додати, відмінний дубляж із "матрицевським" російським голосом Кеану Рівса. У двох поспіль фільмах у кінотеатрі "Україна" (ще один - "Бандити") епізодично використовується одна і таж сама книга "Мистецтво війни" Лао Цзи. Якщо її згадають і у "Гонщику" (Driven) цього тижня - прийдеться її таки прочитати J
Кінцівка "Милого листопада" справді мила і пробиває на сентименти, хоча і відбувається вже у грудні… Вдале співпадіння у часі.
Рецензія на фільм Солодкий листопад 0  
Alive 09 січня 2006
Коментарі
 
Ім’я
26 травня 2017
Ваш коментар
Скількі буде два помножено на два?
 
сім
вісім
шість
чотири
один
два

Підписатися на обговорення
Оцінка автора
8,7 Рейтинг
фильма
Всього оцінок: 6


fk tw G+