Табу - рецензія на фільм Табу

Увійти через
Реєстрація
 
Табу
 
Фільм Табу
"Табу" - четвертий переглянутий мною фільм за участю японського режисера-актора-письменника-коміка Такеши Кітано (Попередні - "Феєрверк", "Кікуджиро", "Брат").
Цього разу "Біт" Такеши разом із режисером і сценаристом Нагіша Ошима замахнувся на "невисвітлену" сторону життя самураїв - "нестатутні" відносини - гомосексуалізм.
Кану Соцзабуро - юнак вісімнадцяти років, з довгим волоссям і дівочим обличчям вступає в ряди самурайського ополчення. Він мало того, що напрочуд справно володіє зброєю - не залишає байдужим нікого від рядових самураїв до військових начальників. Практично усі хотіли б бачити його своїм коханцем. Кану уникає жінок. Єдина причина, по якій він вступив у ополчення - можливість убивати, при чому робить це холоднокровно, без роздумів, без душевних докорів. Кану стає об'єктом нагляду і аналізу Тошизо Хіяката (Кітано), який сповнений мудрості і досвіду. Той намагається проаналізувати Кану і збагнути, що ним керує, що в основі його вчинків і мотивації і в чому полягає його "диявольська привабливість". Кану не зупиняє ні кохання, ні совість, серед гранично дисциплінованих самураїв починають траплятися непередбачувані речі.
Перепорошений символізмами та східною філософією, фільм залишає глядача на одинці зі своїми враженнями та думками. Творці фільму навіть на останок не дають чіткого фіналу і визначеності - лише декілька ключів, відсторонено-філософський висновок та зрубана сакура у самому цвітінні...
Самураї, люди насамперед непохитної волі, безмежної відданості та рішучості у фільмі наділені "людськими гріхами" (десь там вдалині залишається документальний аспект). Люди, які готові за секунди, витягнути кинджал і зробити собі харакірі - стають безсилі і одержимі пристрастю. Причому "прояв слабкості" перетворює воїна-самурая у неприпустимий згусток емоції.
Важко прослідкувати ідею, яку заклали в основу фільму творці. Очевидно, що із самурайської точки зору гомосексуалізм і армія - речі несумісні.
Не зважаючи на "замах", фільм вийшов "середньо-каліберним", але все-таки фестивально-вибірковий (у тій самій Америці він буквально сковзнув у десяти кінотеатрах), якщо таке порівняння взагалі можна застосувати до фільмів за участю Такеши Кітано. Приємно споглядати його фірмове нервове посмикування вій, незворушність, маску роздумів і вічної печалі. При практично павільйонних зйомках у "Табу" відсутнє відчуття історичної чи територіальної обмеженості . Сюжет - серія пов'язаних епізодів, бойові єдиноборства - не возведені у кітч (хтось сильніший, хтось слабкіший - це вирішують лічені хвилини), а уривки роздумів, видінь і відступів (їх виконання) породжують притаманну східному кінематографу глибину.
Втішаюся з того, що таке альтернативно-культове кіно поруч із блокбастерами, мейнстрімом і попсою все таки знаходить шлях наверх до свого глядача.
Рецензія на фільм Табу 0  
Alive 09 січня 2006
Коментарі
 
Ім’я
20 вересня 2017
Ваш коментар
Як звали Карла Маркса?
 
Піт
Бред
Енгельс
Карл
Фрідріх
Маркс

Підписатися на обговорення
Оцінка автора
8,4 Рейтинг
фильма
Всього оцінок: 12
В ролях