Щасливчик Обрі заведе за обрій - рецензія на фільм Господар морів. На краю землі

Увійти через
Реєстрація
 
Щасливчик Обрі заведе за обрій
 
Фільм Господар морів. На краю землі
Всі, хто були присутніми на прем"єрі фільму „Володар морів: На краю землі" у кінотеатрі „Київ" стали свідками захоплюючої драматичної військово-морської саги. „Гладіатор" Рассел Кроу перевтілився у морського вовка - капітана Джека Обрі, а такий може повести за собою куди завгодно: хоч на край світу, хоч у пекло.
Під завісу Наполеонівських війн, біля берегів Південної Америки англійський фрегат „Сюрприз" вступає у баталію з набагато більшим і потужнішим у вогневому плані французьким військовим кораблем „Ахероном". Результат міг би бути фатальним, якби не досвід, тактика і харизма капітана Джека Обрі. Зализавши рани, відремонтувавши прямо в морі оснастку та, власне, весь корабель, Щасливчик Джек починає переслідування неприятеля. Погоня триває до мису Горн, де „Сюрприз" потрапляє у стращнюший шторм. Та воля капітана не зламана, а доля готує йому зустріч з вогом аж на краю землі, біля Галапагоських островів.
Чи то натхнені прибутками „Піратів Карибії", чи то успіхом романів мариніста Патріка Обрайєна, та тріо мега-дистрибьюторів „Юніверсал", „20 вік Фокс", „Мірамакс" вирішили викласти 135 мільйонів доларів на такий от грандіозний, але необов"язково надприбутковий проект.
В першу чергу, слід відмітити новації, що знайшли свою реалізацію у фільмі. „Володар морів" став першим повнометражним фільмом знятим на Галапагоських островах. Крім того, режисер Пітер Вієр використав у своєму фільмі зйомки реального шторму. А запрошення від дистрибьютора „Геміні" містили інформацію про 750 візуальних ефектів, що були вшиті у фільм.
Завсідник останніх оскарівських номінацій Рассел Кроу замахнувся на номінацію і цього разу. Його гра у дуеті з Полом Беттані, який грає корабельного лікаря, створює неаби які перспективи для цього.
Фільм видався пристойно драматичним, що порадує одних і, можливо, розчарує інших. Батальні сцени потужні та жорсткі, а їх результи моторошні і натуралістичні. Крім чарівної туземки, яка подарувала посмішку герою Кроу, та пари натяків у фільмі і близько немає присутності кращої половини нашого виду.
„Володар морів" несе у собі також елемент науково-популярного фільму, в якому крім занурення у реальну стихію та екскурсу по унікальній природі Галапогосів, має місце інформація по тактиці морських боїв, навігації, кораблебудуванню.
Звичайно, гроші, витрачені творцями фільму відіб"ються, хоча каса першого тижня в Штатах говорить про те, що це буде згодом. Але якщо комусь здалося, що у фіналі є заділ на сквел, не переймайтесь. То був ще один прояв тріумфу волі, мужності і відданості героїв фільму. Такі фільми сіквелів не мають.
Рецензія на фільм Господар морів. На краю землі 0  
Alive 09 січня 2006
Коментарі
 
Ім’я
23 жовтня 2017
Ваш коментар

Підписатися на обговорення
Оцінка автора
10 Рейтинг
фильма
Всього оцінок: 1