Властелин колец: возвращение короля (от Alive) - рецензія на фільм Володар перснів: Повернення короля

Увійти через
Реєстрація
 
Властелин колец: возвращение короля (от Alive)
 
Фільм Володар перснів: Повернення короля
Кожне покоління має свою сагу, а кожна сага рано чи пізно завершується. Ми і так знали, що Фродо пронесе свій тягар, Арагорн стане королем, а добро переможе зло - хто прочитавши Толкієна, хто через переконання, що інакше не буває. Але сумнівів у тому, що прем'єра заключної частини трилогії „Володар Кілець" стане подією, не було. Особлива подяка адміністрації кінотеатру Жовтень за запрошення і за організацію показу (технічна перерва протягом перегляду (тривалість фільму 3 години 10 хвилин ) була дуже доречною).
(огляд містить спойлери)
Тепер, коли усі частини зібралися до купи, можна з впевненістю сказати, що одна з найбільших і за маштабом, і за очікуваннями екранізацій, вдалася. Вона порадувала як яррих толкієністів та фентезійників, так і звичайних глядачів. А ті, хто не прочитали славнозвісної трилогії, неодмінно її прочитають.
Ввідна перша частина була насичена сюжетними перепетіями, проте їй не вистачало масштабності та фокусу на характерах героїв, а картина Середзем'я була неповною. Друга попри насиченість відчаєм, безнадією і безвихіддю, виглядала більш ефектно завдяки масштабності, значимості кожного елемента протистояння (від маленьких хобіттів, до людей, елфів, гномів і дерев) та влучно розставлених кульмінацій. Третя стала апогеєм в усіх відношеннях. Зрозуміло, що уникнути повторів було неможливо. Та хоч „Поверненню Короля", можливо, забракло акцентованості другої, а сюжет під кінець трохи розмився - враження були самі що не на є гострі, а очікування з лихвою виправдались.
Традиційний хеппі-енд таки містив осад гіркоти і печальні від розставання. Крім ситуації з Фродо, маю на увазі ситуацію із Еовін (Міранда Отто). Я навіть пожартував: „Якщо Еовін в фіналі залишиться без коханого, або натяку на нього, то я напишу критичний огляд)))"
3 години і майже 20 хвилин - це неабияке випробування для глядача, проте нудьгувати не доводилось. Та чи можливо таке, коли на екрані несеться лавина візуальних рядів та об"ємного сараунду, а герої за три частини стали такими рідними.
Можна порадіти за творців фільму, які заробили рекордні касові збори. Але успіх феномену не лише у цьому. Маркетингова індустрія Володаря Кілець хоч і не досягла рівня Поттероманії, але не пройшла непоміченою. Можна визнати і заслужений успіх та перехід Віго Мортенсена (Аарагорн) у категорію „А" (де його пам"ятаю, так це у другопланових ролях „Баргяного приливу" та „Ідеального вбивства"). До нього можна додати і Орландо Блума, який вже встиг засвітитися у блокбастері „Пірати Карибських морів". Взагалі, з „Володарем кілець" піднялися всі хоббіти: Домінік Монахан (Меррі Брендібак) та Біллі Бойд (Піппін), вже не кажучи про Шона Остіна (Сем). Багато хто пророкує йому номінацію на Оскар за кращу роль другого плану. Не можна сказати, що це заслуга лише його роботи у „Поверненні Короля" - це скоріше добросовісно з-акумульоване визнання. Взагалі, заключна частина, на мій погляд, буде більше оцінена ніж попередні. Коли ж як не цього разу давати статуетки ;) І в першу чергу за кращий фільм.
Горлом - взагалі, вище усіляких похвал. У третій частині він розкрився у всій своїй красі... До речі, на церемоніях Оскара був лише один випадок (поки що), коли статуетка було присвоєна віртуальній особі (Дональд Кауфман за „Адаптацію" разом з реальним Чарлі Кауфманом). Проте, втішає те, що Горлом вже отримав нагороду від MTV.
Елайджа Вуд, який вже давно заробив собі репутацію (взяти хоча б „Війну" з Кевіном Костнером) , так і залишиться у свідомості як Фродо Беггінс, а Магенто (Люди-Х) і творець „Франкенштейна" (Джеймс Вейл) Иан МакКеллен закріпиться як Гендальф.
Одним, словом справжнє а must-see - колосальний проект із прекрасною реалізацією.
Був у свій час такий жарт - давати Оскара тому, хто не подивився „Титанік". Так от, слідом за трилогіями „Хрещений батько" (1972-1990) і „Матрицею" (1999-2003), поки що тетралогією „Чужі" (1979-1997-) та неповною сексталогією „Зоряні війни" (1977-2002-) варто запитувати тих, хто не бачив „Володаря Кілець" - „Де ви були в 2001-2004 роках?"
Рецензія на фільм Володар перснів: Повернення короля 0  
Alive 03 січня 2006
Коментарі
 
Ім’я
21 вересня 2017
Ваш коментар
Скількі буде два помножено на два?
 
сім
вісім
чотири
два
шість
один

Підписатися на обговорення
Оцінка автора
8,8 Рейтинг
фильма
Всього оцінок: 20