Богдан-Зиновій Хмельницький - рецензія на фільм Богдан-Зиновій Хмельницький

Увійти через
Реєстрація
 
Богдан-Зиновій Хмельницький
 
Фільм Богдан-Зиновій Хмельницький
Український фільм «Богдан-Зиновій Хмельницький» пережив досить складну
історію. 8 років зйомок – не малий період. Мені як шанувальнику кіно і, особливо, українського давно вже не терпілося після серії провалів побачити справжній фільм, гідний української держави. Однак, щоб не розчаровувати себе, я не поспішав покладати
на нього великі надії.
Прізвище легендарного українського режисера Миколи Мащенка мені на той момент нічого не говорило. Та й гризли сумніви, що хтось інший, крім Богдана Ступки зможе краще зіграти роль настільки непересічної постаті української (і світової) історії – Богдана Хмельницького.
Цікавим є той факт, що Ступка планувався на цю роль, однак фільм «Молитва за гетьмана Мазепу» (2002), в якому він знявся, змусила досвідченого Мащенка шукати іншу кандидатуру…
Коротше, перейду до суті. Усі страхи, прочитані в газетах і частково розвіяні рекламними роликами в Інтернеті розсипались в пух і прах, коли в кінотеатрі, на широкому екрані я нарешті побачив довгоочікуваний історичний бойовик-драму про славнозвісного українського гетьмана.
Сюжет. Фільм розповідає про Визвольну боротьбу Богдана Хмельницького проти польського поневолення. Сюжет охоплює досить скромні часові рамки - 1649-1651 рр. Подача сюжету викликала в мене подвійні відчуття. Зрозуміти з першого перегляду, як розвиваються події фільмі досить важко, навіть тим, хто більш-менш знає історію тих. З одного боку це добре – викликає бажання перечитати хоча б найосновніші історичні джерела. З іншого – рядовий глядач навряд чи буде задоволений. Сценарій фільму задумувався як серіал приблизно на 12 серій.
Однак, брак фінансування не дозволив Мащенкові та його команді довести задумане до кінця і фільм було змонтовано з готових окремих, але поєднаних між собою епізодів.
Акторська гра Володимира Абазопули (Богдан Хмельницький) вища усяких похвал. Гетьман у виконанні цього актора Київського театру імені Івана Франка вражає своєю глибиною. Хмельницький вийшов справжньою, живою людиною.
У фільмі ми бачимо не лише блискучого стратега і полководця, але й батька, чоловіка. Хмельницький – сильна і вольова людина…, яка, однак, була не без недоліків і помилок у своєму житті. Не менш професійно зіграли свої ролі  Віктор Кручина (Єремія Вишневецький) та Сергій Джигурда (Ян Казимир). Хоч персонажі і негативні, але справжні! А ось роль ще непрофесійної на той момент, але дуже вродливої Лілії Кузнєцової (Олена) дещо розчарувала. Задній план у фільмі переповнений прекрасною грою відомих українських акторів: Микола Боклан, Ірма Вітовська, Остап Ступка, Олексій Вертинський, Георгій Хостікоєв, Георгій Морозюк, Сергій Романюк та інших.
Фільм ламає традиції стосовно опису козаків. У більшості фільмів ми бачили п’яниць, які не гребували горілкою і бійками. Нічого цього тут немає – фільм показує козаків героями. 
Чесно кажучи, я не очікував побачити в українському фільмі масовки з 3 000 чоловік, але цей фільм показав, що український кінематограф може дуже багато. Неперевершені бої підкріплені професійною операторською роботою на чолі з Сергієм Борденюком.
Часом камера не гребує можливістю затягти глядача в саму гущу бою, додаючи атмосферності та епічності.
Про музику багато говорити не буду. Вона ідеально підходить до фільму, але для власного прослуховування – ні.
На жаль, без ляпів не обійшлось. Розчарував монтаж, який місцями виявився трохи рваним. А в епізоді з повішеними козаками – найгрубіша помилка будь-якого фільму – тінь від камери.  
Ставлю фільму 5 з мінусом з 5. 
Незважаючи на скромний бюджет – 12 мільйонів гривень, творці змогли зняти справжній український епічний фільм, гідний поваги.
Однак, він навряд чи окупиться – реклами на телебаченні не було, бігбордів також, кінотеатри були майже порожні. В російському прокаті у фільму, мабуть, те саме. Дуже шкода. Що ж, качайте фільм в Інтернеті або не поскупіться грошей на DVD з фільмом, який вже в продажу.       
Спасибі творцям.
 
Р.S. Фільм було направлено на Канський фестиваль кіно. Цікаво, чи визнає його Європа?
Рецензія на фільм Богдан-Зиновій Хмельницький 1  
Оператор 10 червня 2008
Коментарі
 
Ім’я
21 вересня 2017
Ваш коментар
Скількі буде два помножено на два?
 
сім
шість
чотири
два
один
вісім

Підписатися на обговорення
Оцінка автора
7,7 Рейтинг
фильма
Всього оцінок: 6