7-ма історія Одеського МКФ


Новини:  7-ма історія Одеського МКФ
Фестиваль у цифрах і фактах
7-й Одеський міжнародний кінофестиваль, що відбувався з 15 по 23 липня 2016 року підвів підсумки кіносмотру.
У цьому році на участь у 7-му Одеському кінофестивалі подали 864 фільму з 75 країн - у тому числі, Алжиру, Канади, Колубмії, о. Маврикія, Нової Зеландії, Пакистану, Перу, Німеччини, Люксембургу, В'єтнаму та ін. Селекційна комісія ОМКФ відібрала для участі в Міжнародній конкурсній програмі кінофестивалю 12 повнометражних фільмів з 15 країн - Греції, Франції, Бразилії, Португалії, Німеччини, Росії, Грузії, Польщі, Лівану, Бельгії, Румунії, Катару, Іспанії, Великобританії та Хорватії. У Національній конкурсній програмі були показані 5 повнометражних українських картин, а також 21 короткометражна робота від молодих українських кінематографістів.
Взагалі на Одеському міжнародному кінофестивалі було показано 114 фільмів з 36 країн і 5 континентів (Африка, Азія, Європа, Північна і Південна Америка). З них - 37 короткометражних і 77 повнометражних. Найкоротший фільм тривав 1 хвилину, найдовший - 162 хв. Аудиторія ОМКФ-2016 склала 120 тис. глядацьких переглядів. Одна з найяскравіших подій Одеського міжнародного кінофестивалю - кіноперформанс на Потьомкінських сходах, під час якого була показана унікальна німа кінострічка «Шерлок Холмс» (1916) в супроводі симфонічного оркестру, в цьому році зібрав під нічним небом Одеси 15 тис. чоловік.
В рамках ОМКФ-2016 було відкрито два нових напрямки: конкурс європейського документального кіно, під час якого глядачі побачили 6 кращих документальних картин з усього світу, а також позаконкурсна секція «Серіали!», в якій були представлені українські та світові прем'єри багатосерійних кінострічок.
На 7-й Одеський кінофестиваль приїхали найкращі світові кінопрофесіонали, такі як оскароносний сценарист Крістофер Гемптон, продюсер фільмів-володарів «Золотої пальмової гілки» Ребекка О'Браєн, зірка американського інді-кіно Алекс Росс Перрі, ізраїльська актриса Шані Кляйн, продюсер, режисер і сценарист Уберто Пазоліні, режисер і сценарист Єва Нейман, документаліст, педагог і засновник школи документального кіно Марина Разбежкіна, режисер-документаліст Віталій Манський, німецький режисер Крістіан Петцольд, актор Ейдан Тернер, всесвітньо відомий аерофотограф і режисер Ян Артюс-Бертран і інші. Відвідали фестиваль і українські кінематографісти та культурні діячі, такі як глава Держкіно Пилип Іллєнко, продюсер Володимир Філіппов, актриса Римма Зюбіна, директор Національного центру Олександра Довженка Іван Козленко, режисери Мирослав Слабошпицький, Володимир Тихий, Кіра Муратова, Валентин Васянович, Ахтем Сейтаблаєв та багато інших .
Успіхом користувалися і професійні секції кінофестивалю: Film Industry Office зібрала на території Одеської кіностудії понад 850 кінопрофесіоналів. За 4 дні проведення учасники почули виступи 39 спікерів, побачили презентації 10 українських проектів в рамках пітчингу, 11 проектів в секції Work in progress. У Літньому Кіноринку ОМКФ участь взяли 320 представників дистриб'юторських компаній та українських кінотеатрів, а також кіностудій та інших компаній, що надають послуги в галузі кіноіндустрії.
Для того, щоб об'єднати між собою кінематографістів і представників бізнес-еліти в рамках Одеського кінофестивалю вперше пройшла закрита зустріч OIFF Business Club, під час якої запрошені спікери - Уберто Пазоліні та Джанін Ведель ділилися своїм унікальним досвідом і надихаючими ідеями. Також вдруге пройшла секція Digital Media Day, під час якої провідні фахівці кіноінудстріі розповідали про інновації в кіновиробництві.
Події кінофестивалю висвітлювали 600 представників преси, в тому числі - провідних світових видань, таких як The Hollywood reporter, The Guardian, Canal + і Cineuropa. Допомагали в організації кінофестивалю понад 200 волонтерів.
Нагадаємо, володарем Гран-Прі кінофестивалю за результатами глядацького голосування стала британська гротескна комедія «Хто палає, палає, палає...» режисера Чанії Баттон. Найращим фільмом за версією журі Міжнародної конкурсної програми стала румунська драма «Незаконні» Адріану Сітару. Найкращим фільмом конкурсу європейських документальних фільмів була обрана автобіографічна документальна робота «У Каліфорнії» режисера Шарля Редона. Статуетку Золотого Дюка за найкращий повнометражний фільм Національної конкурсної програми отримала драма «Гніздо горлиці» Тараса Ткаченка, а найкращою короткометражної картиною 7-го ОМКФ були обрані відразу дві роботи - «У Манчестері йшов дощ» Валерії Кальченко і Антоніо Лукіча, «Цвях» Філіпа Сотниченка.
Алексей Першко 11 серпня 2016


Ім’я:
25 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Чи повернеться «Київ» до Києва? Чи повернеться «Київ» до Києва?

Суд повернув кінотеатр колишнім орендарям

24 червня 2021 0 294
Книжковий Арсенал Довженка Книжковий Арсенал Довженка

Довженко Центр прпонує 2 заходи в рамках «Книжкового Арсенала»

22 червня 2021 0 680
Повстання звірів у всесвіті Трансформерів Повстання звірів у всесвіті Трансформерів

Подробиці про новий фільм.

23 червня 2021 0 514
«Очі Змії: Початок G.I.Joe». Перший трейлер «Очі Змії: Початок G.I.Joe». Перший трейлер

Історія смертоносного ніндзя.

22 червня 2021 0 670