Увійти через
facebook google
 

Світлана Немоляєва: У нас переважала романтика


Новини: Світлана Немоляєва: У нас переважала романтика

На Одеському фестивалі цього року було ще більше зірок кіно. Майже кожен фільм представляв більш-менш відомий представник кіноіндустрії. У чудовій підбірці «Нове російське кіно» були дуже різні картини, і майже кожен переглянутий фільм знаходив відгук серед глядачів Одеського кінофестивалю. Один з таких фільмів - «День вчителя» Сергія Мокрицького. Сумна і смішна замальовка про інтелігента, якого роздирають суперечності і невдачі. У крихітній ролі його матері знялася акторка, яка не вимагає представлення - Світлана Немоляєва. У чітких рамках хронометражу, відведеного на інтерв'ю, актриса поділилася роздумами про життя і творчість.

Світлана Володимирівна, Вас неодноразово нагороджували різними преміями. В останній раз у квітні. Скажіть, що для Вас ці нагороди і чи мають вони сенс?


В останній раз в день мого народження, у мене був ювілей. Але я не буду лицемірити і ханжити. Мені було дуже приємно. Я необласканна була ще з молодості, коли було стільки ролей в театрі, кіно, за які я, як мені здається, могла щось отримати, але не отримувала. Грала в таких спектаклях, які свідомо не були представлені до нагороди. І потім, коли мені виповнилось вже багато років, і нагороди стали сипатися і увага виникла, то мені це приємно. Знаєте як Раневська жартувала. Коли вона під кінець життя переїжджала з однієї квартири на іншу, всі приятельки їй допомагали і вона раптом стала неймовірно нервувати: "Господи мій, а де мої похоронні принади?!". Вона мала на увазі під похоронними принадами свої нагороди. Але я, звичайно, не можу назвати свої нагороди похоронними принадами, але вік уже такий, що іноді про це думаєш.

У новому російському кіно переважає печаль і песимізм. Чи дивитеся Ви ці фільми і яке російське кіно Вам цікаве?

Я, на жаль, скажу Вам чесно, що дивлюся дуже мало російського кіно. Я починаю дивитися, і розумію, що це кіно не для мене. Людина я нервова, і заснути після цього кіно не зможу. Я себе бережу. Навіть з сином (Олександр Лазарєв мол.) cперечалася кілька разів, коли він розповідає сюжет, в якому він буде зніматися. І я йому кажу: "Хочеш я на коліна стану? Не знімайся в цій картині. Ну не треба тобі цього". Але в нього свої погляди: "Мама ти нічого не розумієш" і т. д. І ось одного разу він знявся в якомусь фільмі, проти якого я була дуже категорично налаштована. Називався він «Тіло буде віддане землі, а старший мічман буде співати». І дзвонить мені син з Пітеру і переможним тоном каже: «Ось ти мене лаяла, а я отримав приз за кращу чоловічу роль на кінофестивалі». Молодим людям це краще оцінювати. Я не дуже розумію, чому так превалює песимізм, інтерес до насильства, до лихослів'я, до життєвого остраху. Не можу. У нас превалювала романтика. Нам хотілося якщо любові, то романтичної; якщо побачення, то висловлюючись словами класика, під Місяцем; якщо говорити про відносини чоловіка і жінки, щоб це було гарно. І ніколи не думали, щоб вийти заміж за багатого, щоб він був забезпечений. Але зараз інший час. Може це колообіг, коли один час, одні пріоритети змінює інший час.

Один з найуспішніших фільмів з Вашою участю - «Службовий роман», нещодавно був перезнятий на новий манер. Як Ви до цього ставитесь?

Я відразу сказала, що дивитися це не буду. Я категорично проти таких ремейків, я не розумію їхнього змісту. Це меркантильність одна, щоб зірвати куш на назві знакового фільму. Для мене правильно от якщо виникає цікава тема, глобальна і фільм знятий за цієї історією безнадійно, нескінченно застарів і пішов у небуття. Але тема виявилася цікавою зараз, якщо її вирішити зрозумілими засобами.

  

Ось тоді робіть цей ремейк. Але коли ви берете знаковий фільм, який любить і знає вся країна, і говорить цитами з фільму, не тільки тому що це вдалі слова драматурга, але і тому що вони блискуче сказані артистами. Я не буду це дивитися, тому що не знайду іншої Ахеджакової, іншого Мягкова, Басилашвілі, Людочку Іванову, Фрейндліх і навіть Петю Щербакова.

Чи часто Ви переглядаєте власні картини? Які емоції вони викликають?

Я на себе, коли знімаюся в кіно не можу дивитися. Мені здавалося раніше, що я не хороша, що я погано вийшла зовні, ну як жінку завжди це хвилює. Або здається, що по іншому краще б зіграла. Зараз, коли я себе бачу, думаю: «А чого це власне мені не подобалося, адже я гарненька і добре граю». Інша точка відліку, інший погляд. Але сказати, що я дивлюся фільм від початку до кінця - ні. Якимись уривками. Після рязанівських фільмів я почала дуже багато зніматися і багато що тепер забула. Іноді виникають деякі фільми: коли це було і де я знімалася? Але якщо виникає на екрані «Гараж», «Службовий роман» або теж улюблена картина, яку ми знімали в Ялті - «Я пропоную руку і серце» з Миколою Гринько ... Це була гарна картина. Ось якось їх подивлюсь.

На жаль ще не бачив вашу нову стрічку «День вчителя» ...

Можу чесно зізнатись, що я не бачила її теж.

І в мене питання з приводу цього фільму: яким чином Ви взяли участь у цій стрічці?

Мене просто запросили. Мене часто зараз запрошують, і я знімаюся в епізодичних, крихітних ролях. В основному в силу мого віку, звичайно мені пропонують надто літню маму, бабусю чи тітоньку. Це такий калейдоскоп однотипних ролей. Але ось зараз два серіали вийшли, де в мене досить цікаві ролі, але з дуже екстравагантним характером. І це мені було цікаво. Зараз має вийти картина «Земський лікар», там я вже й забула як мене звали. Але це була така екстравагантна тітка. Мені було цікаво її грати.

Ви грали в давній картині «Анна Карамазофф», яка так і не вийшла в прокат, після участі у Каннському фестивалі 1991 року. Ви бачили остаточну версію цієї легендарної роботи Рустама Хамдамова?

Я бачила її багато разів, тому що озвучувала Жанну Моро. Мене режисер Хамдамов не знав і привів мене до нього його друг і шанувальник, перед тим побачивши мене в постановці «Трамваю «Бажання»». Хамдамов покликав мене на характерну роль, смішної тітки-сусідки. Я вже забула, що я там робила. Після цього ми з ним здружилися і він якось відвів мене в сторону і каже: «Світлана, Вам потрібно припиняти грати жінок з авоською, Вам потрібно грати даму в боа». І ось він мене попросив озвучити Жанну Моро. І я дуже довго відмовлялася, бо там такий величезний фільм, і ще жінка з французькою артикуляцією і Жанна Моро говорить басом абсолютно. Але він мене вмовив, і я з ним подружилася, і щаслива з цього взаєморозуміння.

Ваші колеги активно брали участь у політичних баталіях в Росії. Деяких (авт. Аліса Фрейндліх, Чулпан Хаматова) осуджували, інших (авт. Лія Ахеджакова) - навпаки. Чи можна критикувати творчість людини, виходячи з її політичної позиції?

Взагалі-то я теж заполітизована і все це цікаво, і я можу сперечатися до хрипіння, навіть посваритись, все що завгодно. Але з того часу як пішов з життя мій чоловік, я стала іншою. Це все настільки відійшло від мене. Мені надто здається, що це все суєта суєт. Найстрашніше втрати, страшніше смерті, яка нас всіх чекає, немає нічого. Тому вся ця метушня, трата нервів на те що саме по собі історично рухається ... Адже та особистість, яка може змінити історію народжується раз на тисячу років. Це особистість, яка заявить про себе так, що почнеться кровопролиття. Суперечки і розмови зміняться кровопролиттям. І я ставлюся до всього цього по-філософськи, з позиції свого пережитого року. Коли по інерції можу вплутатися в суперечку, потім сама собі стаю якоюсь дикою: що я хочу довести? Якось все це відійшло. І от ви задали цікаве питання: чи критикувати творчість людини, виходячи з її політичної позиції. Це не правильно. Люди у творчості інтуїтивно досягають таких висот і досягнень, незалежно від своїх переконань. Це парадокс, але він існує. Все складно і неоднозначно.

mivanukha 21 липня 2012
Like

Ім’я:
16 жовтня 2019
Ваш коментар
mivanukha
mivanukha (Львов) 22 липня 2012 15:31
0

Zinovieva 21 липня 2012 19:26
какая она шикарная!
Неймовірно щира актриса
.
Катя Зиновьева
Катя Зиновьева (Киев) 21 липня 2012 19:26
+1

какая она шикарная!
.

популярні новини


"Леді та Бродяга". Новий трейлер "Леді та Бродяга". Новий трейлер

Собаче кохання.

15 жовтня 2019 0 175
Зої Кравіц зіграє Жінку-кішку Зої Кравіц зіграє Жінку-кішку

Ще одна зірка в новому "Бетмені".

15 жовтня 2019 0 262
Чілдрен Кінофест – 2020 Чілдрен Кінофест – 2020

Оголошує Четвертий конкурс дитячих фільмів

15 жовтня 2019 0 168
Роберт Дауні-молодший в першому трейлері "Дулітла" Роберт Дауні-молодший в першому трейлері "Дулітла"

Екранізація відомої казки.

13 жовтня 2019 0 5045
Зірка "Гри в хованки" зіграє в спін-оффі "G.I. Joe" Зірка "Гри в хованки" зіграє в спін-оффі "G.I. Joe"

Самара Вівінг приєдналася до Генрі Голдінгу.

15 жовтня 2019 0 132