Анжеліну Джолі нагородили продюсери і освистали серби


Новини: Анжеліну Джолі нагородили продюсери і освистали серби
Гільдія продюсерів США вирішила нагородити військовий фільм Анджеліни Джолі "В краю крові і меду" спецпризом за відображення соціальних питань.
Режисерський дебют актриси, в якому вона виступила також автором сценарію і співпродюсером, отримає Нагороду імені Стенлі Крамера за 2012 рік. Події картини розгортаються в першій половині 90-х років минулого століття. Основною темою фільму є взаємини, які зав'язуються між сербом і боснійською мусульманкою за кілька днів до початку війни в Боснії. Потім вони зустрічаються вже при інших обставинах: коли він став офіцером армії, а вона - його арештантки.
Картина вже встигла викликати низку скандалів на Балканах. У Боснії та Герцеговині ряд жінок, які стали жертвами сексуального насильства, висловили невдоволення щодо деяких деталей сюжету. У результаті боснійські влада скасувала дану раніше дозвіл на зйомки фільму в країні, і деякі сцени довелося знімати в Угорщині.
Напередодні глава Асоціації сербів - колишніх в'язнів концтаборів боснійських Браніслав Джукіч виступив за заборону на показ картини в сербській частині Боснії і Герцеговини. Він заявив, що в картині "показана брехня", додавши, що фільм виставляє сербські сили єдиною стороною, яка чинила сексуальне насильство над мирними жителями в ході війни в БіГ у 1992-1995 роках. Джукіч зазначив, що до кінця фільм не додивився, а бачив лише уривки.
У листопаді хорватський журналіст Джеймс Бреддок подав до суду на Джолі, звинувативши її в тому, що вона вкрала у нього сюжет для свого режисерського дебюту - фільму "В краю крові і меду". Бреддок (справжнє ім'я якого, за відомостями видання, - Йосип Кнежевич) заявив, що знаменита актриса взяла за основу сюжету для картини його роман "Руйнування душі".

Фільм вийде в обмежений прокат у США 23 грудня, що зробить його потенційним номінантом на премію "Оскар" за поточний рік. На початку грудня пройшов передпрем'єрний показ картини в Сараєво. Після нього 11 різних організацій колишніх військовополонених війни в БіГ висловилися про фільм тепло, проте всі 11 об'єднань складалися з осіб несербського національності. 

Катя Зиновьева 16 грудня 2011


Ім’я:
26 липня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Відблиск, Носоріг і Цензорка Відблиск, Носоріг і Цензорка

Світова прем’єра нових фільмів Олега Сенцова та Валентина Васяновича відбудеться на Венеційському кінофестивалі

26 липня 2021 0 99
«Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер «Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер

Прем’єра – восени.

24 липня 2021 0 290
Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці» Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці»

Зірка «Форсажу 9» йде у відрив.

22 липня 2021 0 473
Національно-міжнародний Національно-міжнародний

Відбулася перша прес-конференція 12-го Одеського МКФ

22 липня 2021 0 418
Тизер мультфільму «Я – панда» Тизер мультфільму «Я – панда»

Чи то дівчинка, чи то панда.

18 липня 2021 0 1001