«Антиретро» і по-справжньому класика


Новини: «Антиретро» і по-справжньому класика

У Львові 8 грудня відбувся заключний цьогоріч показ короткометражних фільмів від формації «WIZ-ART» під назвою «Антиретро». Організатори фестивалю зібрали досить захоплюючу програму, яка проводить цікавий екскурс по історії світового кіномистецтва. Відомі переважно за повнометражними роботами режисери Жан-Люк Годар («Жити власним життям»), Роман Поланскі («Дитина Розмарі»), Вернер Герцог («Фіцкаральдо») і Джейн Кемпіон («Піаніно») представлені маловідомими короткометражками з яких вони розпочинали, і у яких вперше відчутний їх творчий смак. Також вразили глядачів і анімаційні роботи визнаних майстрів: голландця Пола Дріссена і американця Біла Плімптона. Українське кіно у програмі представляли роботи Кіри Муратової і Ігоря Подольчака. На деяких із них зупинимось детальніше.

Зворушлива короткометражка Вернера Герцога «Ніхто не бавиться зі мною» (1976) розказує про хлопчика Мартіна, із неблагополучної родини, який залишається відчуженим у дитсадку. Його уникають діти, адже він бідняк і їсть лише попкорн. По закінчені дня на вулиці Мартін бачить, що дівчинка Ніколь чекає, щоб її забрали батьки. Між ними зав’язується розмова, і Мартін запрошує її побавитись із ним у нього вдома. Ніколь погоджується, адже у Мартіна вдома живе крук, який балакає.

У своєрідній авторській формі Герцог відкриває нам чудову історію із погляду дітей, які здатні на будь-які недалекоглядні крайнощі: від повної неприязні і до чутливої дружби. У всіх дівчат є кузени, а «Всіх хлопців звуть Патрік» (1957). Третя у кінокар’єрі Жана-Люка Годара (за сценарієм ще одного геніального режисера Еріка Ромера) короткометражка, сповнена стильного віяння нового французького кіно. Легкого і драматичного водночас. Із улюбленим годарівським повторенням реплік, абсурдизмом, і з чудовим Жан-Клодом Бріалі, який грає авантюрного плейбоя, що завойовує двох подруг, які не підозрюють, що познайомились із одним і тим самим хлопцем.

Досить несподівано двояке враження залишає робота Романа Поланскі «Двоє з шафою» (1958), в якій двоє молодиків виносять із моря шафу. Блукаючи містом разом із героями ми стаємо свідками їхнього пошуку свого місця, яке з рештою хлопці не знаходять. Будучи відторгненими людьми навколо, які зазвичай у цій історії займаються власними справами, герої повертаються туди, звідки прийшли. Чудовими були і анімаційні короткометражки. Для заядлих курців була продемонстрована робота Білла Плімптона «25 способів кинути курити» (1989), в якій у дотепній формі автор на власний розсуд доводить до курців істинні способи боротьби із залежністю. А у роботі Пола Дріссена «Вбиваючи яйце» (1977) розказана історія невідворотної помсти яйця, яке з’їдає герой стрічки. Реалістична історія режисерки Джейн Кемпіон «Уроки дисципліни» (1982) також досить добротна робота про двох дорослих і дитину, та їх досить схожий рівень розвитку і виховання. А для справжніх гурманів від кіно, організатори підготували короткий метр Кіри Муратової «Довідка» (2005), який важко описати, як щось дійсно вражаюче. Це досить типова для режисерки робота, яку оцінять лише її шанувальники. Фінальною роботою, яку переглянули глядачі, стала однохвилинна замальовка Мішеля Гондрі «Крихітний» (2004).

 

Максим Івануха

mivanukha 13 грудня 2011


Ім’я:
18 вересня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Перший тизер «Алеї жахів» Гільєрмо Дель Торо Перший тизер «Алеї жахів» Гільєрмо Дель Торо

«Він людина або чудовисько?»

17 вересня 2021 0 275
Трейсі Морган зіграє у сиквелі «Близнюків» Трейсі Морган зіграє у сиквелі «Близнюків»

Так, третього брата.

16 вересня 2021 0 274
Хоакін Фенікс у трейлері драми «Давай, давай» Хоакін Фенікс у трейлері драми «Давай, давай»

Можливо, один з претендентів на Оскар.

16 вересня 2021 0 293
«Минулої ночі у Сохо». Новий трейлер «Минулої ночі у Сохо». Новий трейлер

Аня Тейлор-Джой у трилері Едгара Райта.

11 вересня 2021 0 853
Нолан зніме фільм про творця ядерної зброї Нолан зніме фільм про творця ядерної зброї

Головну роль може зіграти Кілліан Мерфі.

10 вересня 2021 0 1025