День арт-кіно Європи в кінотеатрі «Жовтень»


Новини:  День арт-кіно Європи в кінотеатрі «Жовтень»
15 жовтня у київському  кінотеатрі «Жовтень», паралельно з іншими численними європейськими кіномайданчиками, відбудеться оригінальна культурна подія – День арт-кіно Європи.
День арт-кіно Європи – культурний захід,  ініційований  Міжнародною конфедерацією артхаусних кінотеатрів (CICAE) в партнерстві з асоціацією «Європа Сінема» (Europa Cinemas). Він покликаний популяризувати європейське кіно та діяльність кінотеатрів артхаусного типу. Проводиться вдруге. В минулому році до заходу долучилися більш, як  300 європейських кінотеатрів. Цього року організатори обіцяють приєднати вже понад  1000 закладів. В рамках святкових програм  -  допрем’єрні покази, творчі зустрічі,  кіноретроспективи, дитячі сеанси, короткометражні добірки, виставки, семінари, конференції тощо.
В Україні ця подія відбудеться вперше. «Жовтень» - поки що єдиний вітчизняний кінотеатр, який синхронізує свою роботу з  європейською  кінотеатральною спільнотою і проведе  День арт-кіно.
«Жовтень» покаже такі повнометражні фільми:
-   «Лагідна»,  реж. Сергій Лозниця (Франція, Нідерланди, Німеччина, Литва, Україна, Росія)
-   «Борг проти Макінроя»,  реж. Янус Мерц Педерсен (Швеція)
-   «Іній», реж. Шарунас Бартас (Литва, Франція, Україна, Польща)
-   «Леді Макбет», реж. Вільям Олдройд (Великобританія)
-   «Квадрат»,  реж. Рубен Естлунд (Швеція)
-   «Ізі»,  реж. Андреа Маньяні (Україна, Італія)
У виробництві картин  «Лагідна», «Іній» та «Ізі» у форматі копродукції брала участь Україна.  Європейський короткий метр представлений у збірці «Oscar Shorts».
Докладна інформація про фільми,  повна програма показів і розклад сеансів будуть доступними найближчим часом.
Також в рамках події відбудеться дискусія-мітап на тему «Інтеграція України в європейський кіно простір: досягнення та виклики» за участі українських кінематографістів, які мають досвід у копродукції. Серед спікерів також будуть аналітики, кінодистриб’ютори, кінокритики. Докладна інформація буде надана згодом.
15 жовтня також в  «Галереї Кіnо» кінотеатру відкриється виставка польського кіноплакату з приватної колекції. Виставка триватиме місяць.
Показ фільмів – за квитками. Участь у дискусії – за попередньою акредитацією. Вхід на виставку – вільний.
Кафе «Гастроль» кінотеатру «Жовтень» також долучиться до культурної події. Гостей пригощатимуть спеціальними європейськими стравами і напоями.
Міжнародна конфедерація артхаусних кінотеатрів (CICAE) – це мережа національних кінематографічних спілок, незалежних кінотеатрів, кінофестивалів та дистриб'юторів. Створена з метою промоції  в кінотеатрах та на фестивалях культурного різноманіття європейських країн. CICAE була заснована в Вісбадені в 1955 році спільними зусиллями національних асоціацій артхаусного кіно Німеччини, Франції, Нідерландів та Швейцарії. Цілеспрямована синергія  представників національних кінематографій призвела до появи в кожній з вище названих країн реального ринку якісних фільмів, а також національних заходів підтримки кінотеатрів, що пропагують артхаусну культуру.
На сьогодні CICAE курує 4000 екранів у 36 країнах і сприяє дистриб’юції видатних широко відомих або маловідомих  авторських фільмів з усього світу.
«Європа Сінема» (Europa Cinemas) є провідною мережею кінотеатрів, орієнтованою на європейські фільми. Заснована у 1992 році на кошти Медіа Програми Європейського Союзу (MEDIA Programme of the European Union) та Центру національного кінематографічного та анімаційного мистецтва (CNC). На сьогоднішній день мережа Європи Сінема складається з 2350 екранів у 977 кінотеатрах і охоплює 596 міст у 42 країн. Кінотеатр «Жовтень» є асоційованим членом «Європа Сінема».
Алексей Першко 27 вересня 2017

Ім’я:
18 вересня 2020
Ваш коментар

популярні новини


Фестиваль «Нове німецьке кіно» Фестиваль «Нове німецьке кіно»

Пройде в 7-ми містах України

18 вересня 2020 0 136
 «Коза Ностра»  у Карпатах «Коза Ностра» у Карпатах

Стартували зйомки українсько-італійського проєкту

17 вересня 2020 0 281
Маки і Дорнан в трейлері «Межи часу» Маки і Дорнан в трейлері «Межи часу»

Детектив, фантастика, горор.

16 вересня 2020 0 291
Ділан О'Брайен в трейлері фільму «Кохання та монстри» Ділан О'Брайен в трейлері фільму «Кохання та монстри»

Постапокаліптична романтична комедія.

16 вересня 2020 0 304
Прем’єра офіційного трейлера «Атлантиди" Прем’єра офіційного трейлера «Атлантиди"

Представляємо офіційний трейлер драми Валентина Васяновича «Атлантида»

16 вересня 2020 0 433