Обитель зла

Дерева впадуть в Берліні


Новини: Дерева впадуть в Берліні
Дебютний фільм Марисі Нікітюк прийме участь в «Панорамі» Берлінале
Компанія ДиректоріяКіно з радістю повідомляє про світову прем’єру дебютного повнометражного художнього фільму “КолиПадаютьДерева”, режисера Марисі Нікітюк, яка відбудеться в рамках Міжнародного Берлінського Кінофестивалю (Берлінале). Фільм, українсько-польсько-македонського виробництва  було обрано до конкурсної програми Panorama Berlinale 2018.
Для всієї міжнародної творчої групи “Коли Падають Дерева” це визначна подія, яка сприяє визнанню українського кінематографу на міжнародному рівні і продовжує успіхи українських кінематографістів останніх років.
Берлінале є одним з найвпливовіших кінофестивалів класу “А” в світі. Цього року він пройде з 15 по 25 лютого у Берліні (Німеччина).
Panorama Berlinale – одна з основних програм фестивалю, заснована у 1982-ому році як секція для сміливих та непересічних фільмів, що розширюють рамки смислів та візуальної естетики. Цього року у програмі 47 фільмів з 40 країн, з 37 світовими прем'єрами та 16 режисерськими дебютами.
 Свою місію Panorama формулює наступним чином:
“Метою Панорами є пошук по всьому світу нових імпульсів у тенденціях кінематографу, а також показувати фільми з потужним художнім баченням та мужністю бути інакшими.”
Серед українських фільмів, що були представлені в цій секції були фільми Кіри Муратової “Другорядні люди” (2001) та її короткометражний фільм “Лист до Америки” (2000). Загалом на Берлінському кінофестивалі були раніше представлені короткометражні фільми Мирослава Слабошпицького та Нарімана Алієва, повнометражний фільм “Молитва за гетьмана Мазепу” Юрія Ільєнка, документальна стрічка “Школа №3” Єлизавети Сміт, анімаційний фільм Степана Коваля “Йшов трамвай 9-й номер” та ін.  
Цього року Panorama проходить під гаслом: Непокора – “політика тіла”, головна ідея - стійкість до мачизму.
Режисер та група фільму запрошують вcіх гостей фестивалю: під час Берлінале відбудеться 5 фестивальних показів і 2 закритих покази для професійної спільноти.
Фільм в рамках фестивалю зможе претендувати на наступні нагороди: Нагорода за найкращий дебют  (50 000 євро), нагорода глядацького голосування Panorama, приз журі FIPRESCI, нагорода CICAE Art Cinema, премія "Мир кіно" (4 000 євро), премія Хайнера Карова (5000 євро), приз Екуменічного журі та від Label Europa Cinemas.
Роботу над фільмом молодий режисер і сценарист Марися Нікітюк та продюсер Ігор Савиченко розпочали ще в 2013-ому році, презентувавши проект на кіноринку в Таллінні. Через рік разом зняли дебютний короткометражний фільм Марисі в якості режисера “В Деревах”, який було представлено на Одеському Кінофестивалі. Там же в індустріальній секції проект фільму “Коли Падають Дерева” виграв приз за найкращий пітчинг. До початку зйомок повнометражного фільму Марися зняла ще два коротких метри “В Деревах” і “Мандрагора”, виробництва  Директорії кіно та “Сказ”, виробництва Крісті Фільмз, обидва було представлено на міжнародному кінофестивалі “Молодість”. Фінальну корекцію сценарій пройшов в рамках програми ScripTeast у 2015-2016 рр.
Ще на етапі сценарію фільм викликав зацікавленість широкої професійної спільноти, отримав підтримку Державного агентства України з питань кіно, Польського КіноІнституту, Македонського Агентства з питань кіно, відзнаку найкращого проекту на пітчингах ОМКФ 2014 року, його  також було презентовано на Baltic Events, DAB, та MAIA Workshops. У травні 2016 року “Коли Падають Дерева” отримали нагороду 10 сесії ScripTeast Award Кшиштофа Кесльовського, в рамках Каннського фестивалю.
Фрагменти фільму також було представлено у секціях Work-in-Progress фестивалів у Варшаві, Вільнюсі та Одесі, фільм пройшов доопрацювання в програмі First Cut у рамках індустріальної секції фестивалю в Трієсті.
Фільм створено міжнародною командою за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Разом з Марисею над фільмом працювали відомий польський оператор-постановник Міхал Енглерт (Польша), титулований на фестивалях у Санденсі та Берліні, оператор-постановник Матеуш Вічлач (Польша). До творчої групи також увійшли: художник-постановник картини – Влад Дудко (Україна), художники по гриму Тетяна Хорошун і Тетяна Бовт (Україна), композитор Микита Моісеєв (Україна), спів-композитор - Александар Пейовскі (Македонія),  режисери монтажу – Блаже Дулєв (Македонія), Міленіа Фідлєр (Польша), Іван Банніков (Україна), костюми від Костянтина Кравця (Україна).
Кастинг провела Алла Самойленко (Україна), її досвід дозволив створити унікальний акторський ансамбль. Ролі виконують: 4-літня Соня Халаімова, Максим Самчик, Настя Пустовіт, Женя Григор’єв, Аеліта-Вікторія Аверман, Петро Пастухов, Маша Трепікова, Марія Свіжинська, Алла Самойленко, Вадім Ковальов, Іван Бліндер, Олександр Балабан, Володимир Джура.
Для підготовки молодих акторів до їх дебюту на великому екрані було залучено театрального режисера, педагога, керівника акторської студії “Саквояж” Ігоря Колтовського.
Фільм вироблено компанією ДиректоріяКіно (Україна), у копродукції з Message FIlm (Польща), Fokus In (Македонія), Солар Медіа Інтертейнмент (Україна) за підтримки ДержавногоагентстваУкраїнизпитанькіно, Польського кіноінституту та Македонського агентства кіно
Група продюсерів складається з досвідчених у міжнародній копродукції продюсерів: ІгорСавиченко, РоманКлимпуш, Володимир Філіппов та Сергій Лавренюк з України, ІзабелаВойцек, Віолетта Камінскі, ДаріушЯблонський з Польщи, та  ДаркоБашескі з Македонії.
Міжнародною дистриб’юцією фільму займається Latido Films (Іспанія) на чолі з АнтоніоСаура.
Алексей Першко 25 січня 2018


Ім’я:
05 грудня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Ніколас Кейдж зіграє графа Дракулу Ніколас Кейдж зіграє графа Дракулу

У фільмі від автора «Лего: Бетмена».

02 грудня 2021 0 585
«Я – панда». Український трейлер мультфильму «Я – панда». Український трейлер мультфильму

Новинка від Pixar.

30 листопада 2021 0 722
Трейлер «Алеї жаху» з Купером і Бланшетт Трейлер «Алеї жаху» з Купером і Бланшетт

Від Гільєрмо Дель Торо.

30 листопада 2021 0 657
Кейсі Аффлек зіграє в трилері про космічну місію Кейсі Аффлек зіграє в трилері про космічну місію

Разом з Лоуренсом Фішберном.

25 листопада 2021 0 1072
«Співай 2». Український трейлер «Співай 2». Український трейлер

Прем’єра – 30 грудня.

29 листопада 2021 0 712