Увійти через
facebook google
 

Щоденник Одеського кінофестивалю: Перший день


14 липня стало першим з восьми насичених частин Третього Одеського міжнародного кінофестивалю. Фестиваль відкрили перші конкурсні покази, візит Кілліана Мерфі, лекція Пітера Грінуея і показ "Вогнів великого міста", представлений дочкою і онуком Чарлі Чапліна.
Третій Одеський міжнародний кінофестиваль розширив свою географію, додавши до локації Театр музкомедії ім. Водяного, де тепер для зірок розстеляють червоні доріжки, а глядачам демонструють конкурсні та спеціальні покази.
Першим фільмом, продемонстрованим в рамках конкурсної програми, стала стрічка "Зломлені" про проблему домашнього насильства в Британії. Фільм підкорив багатьох глядачів реалістичністю викладу, сильним конфліктом і якісною постановкою Руфуса Норріса, якому вдалося створити небанальний твір при досить низькому бюджеті і спрацюватися з дітьми (що нерідко вселяє жах режисерам). Представити фільм на ОМКФ приїхав один з його акторів Кілліан Мерфі, відомий широкій публіці за роллю Пугала в "Бетмена: Початок" і "Темному лицарі".
- Коли я дивився фільм вперше, він дійсно зачіпнув мене, - розповідає Мерфі. - Це дуже непересічний фільм, який розповідає про по-справжньому гостру проблему суспільства. Мені надзвичайно сподобалося зніматися в "Зломлених" і під час всієї роботи фільму своїм професіоналізмом мене надихали діти, які грали разом зі мною.
Також в рамках кінофестивалю Кілліан Мерфі представив містичний трилер "Червоні вогні", в якому з'явилися Роберт Де Ніро і Сігурні Вівер. В Україні фільм виходить в прокат 19 липня. На Третьому ОМКФ Кілліан Мерфі став почесним гостем, якими в минулих роках були Рутгер Хауер і Джон Малкович.
У перший фестивальний день свою лекцію для студентів Літньої кіношколи та учасників кінофестивалю провів Пітер Грінуей, культовий британський режисер. За ствердженням Грінуея, кіно померло:
- Насправді, кінематограф мертвий, але це не заважає народитися іншим видам мистецтва, - говорить режисер. - Готовий побитися об заклад, що буквально через сім-десять років з'явиться абсолютно новий винахід, який затьмарить кіно, що існувало спочатку. Сьогодні це проявляється в превалюванні візуальних ефектів над сценарієм. Ніхто не говорить, що це погано - у всього є свої витоки.
Далі Грінуей попросив підняти руку тих, у кого немає трьох атрибутів сучасності - мобільного телефону, ноутбука і камери. Камера, звичайно, була не у всіх, але піднятих рук не було хоча б тому що мобільні телефони та ноутбуки дійсно завоювали людство. Уже це доводить деяку справедливість слів режисера - світ упевнено крокує вперед до вершини або падіння. Але крокує.
З думкою Пітер Грінуея погодилася і Джеральдін Чаплін, дочка великого Чарлі Чапліна. У перший фестивальний вечір вона представила фільм свого батька "Вогні великого міста" публіці на Ланжеронівському узвозі.
Глядачів очікував ще один приємний сюрприз - на початку фестивалю була представлена ​​гала-прем'єра "Духless", однойменна екранізація книги Сергія Мінаєва за участю Данила Козловського, Артема Михалкова та інших. В Україну в широкий прокат фільм вийде 6 жовтня.

Попереду ще сім фестивальних днів. За цей час журі та глядачам необхідно вибрати кращий фільм Третього Одеського кінофестивалю. І складно передбачити, яка стрічка в цьому році завоює «Золотого Дюка» - критерій з комедій у фестивалю поступово зникає, але в конкурсній програмі залишаються сильні конкуренти. 

Катя Зиновьева 15 липня 2012
Like

Ім’я:
16 жовтня 2019
Ваш коментар

популярні новини


"Леді та Бродяга". Новий трейлер "Леді та Бродяга". Новий трейлер

Собаче кохання.

15 жовтня 2019 0 216
Ніл Патрік Гарріс зіграє в "Матриці" Ніл Патрік Гарріс зіграє в "Матриці"

How I Meet Your Neo.

16 жовтня 2019 0 95
Зої Кравіц зіграє Жінку-кішку Зої Кравіц зіграє Жінку-кішку

Ще одна зірка в новому "Бетмені".

15 жовтня 2019 0 284
Терон, Кідман і Роббі в трейлері "Секс-бомби" Терон, Кідман і Роббі в трейлері "Секс-бомби"

Драма про гучний скандал.

16 жовтня 2019 0 77
Чілдрен Кінофест – 2020 Чілдрен Кінофест – 2020

Оголошує Четвертий конкурс дитячих фільмів

15 жовтня 2019 0 189