Увійти через
facebook
 

Щоденник Одеського кінофестивалю: День третій


Рідкісне явище під час Одеського кінофестивалю - дощ, майже безкінечно ознаменував собою пригнічений настрій більшості фільмів, демонстрованих у понеділок. 

Розпочинався новий тиждень із винятково іронічного Вуді Аллена, який знову повернувся на екран у фільмі "Римські пригоди". Як і раніше європейські пригоди видатного кінематографіста дотепно прописані. За їх ілюстрацію відповідає справжній підряд кінозірок. Тут і призабутий італійський комік Роберто Беніньї, і молодий талант Джессі Айзенберг.

Режисеру вкотре вдалось подарувати глядачам незабутні романтичні миті, але тепер на тлі італійської столиці.

Відомий американський актор Майкл Медсен завітав до Південної Пальміри, аби представити конкурсну стрічку "Голлівудське сміття". У фільмі він грає самого себе - актора. До речі ранковий сеанс цієї стрічки із Медсеном і Деріл Ганною у головних ролях, був зупинений на 15-ій хвилині, через збій в електромережі.

В позаконкурсній програмі на одеситів і гостей фестивалю чекали дві ідеально безкомпромісні прем'єри: "Кохання" Міхаеля Ханеке і "Жити" Васілія Сігарєва.

Можна в будь-чому звинуватити російське кіно: у надмірній жорстокості, натуралізмі, безпросвітності. Але це будуть робити ті, хто впершу чергу побачив кров і біль, а не ті смисли, якими вона була наповнена. Кіно, яке відзняв Сігарєв – холодна замальовка буденності, у якій смерть не випадково віднаходить кожного із живих. Абсолютно страшне кіно і тим самим важливе, адже мовить із глядачем на рівні емоційних спалахів.

Цю стрічку на фестивалі представляв сам Васілій Сігарєв і його дружина, виконавиця однієї з головних ролей – Яна Троянова. Молодий режисер обіцяє наступну стрічку зняти у жанрі комедії.

Щодо нового фільму Ханеке, то переможець останнього Каннського фестивалю розповідає на відміну від Сігарєва про те, що винесено у назву фільму. Тобто про кохання, між пристаркуватими кінозірками минулого. За дві години екранного часу, разом із героями, ми переживаємо останні миті прекрасного і страшного.

Також у понеділок відбулася прес-конференція Тодда Солондза, присвячена першій на теренах СНД ретроспективі робіт режисера. Солондз зізнався, що відразу після завершення зйомок чергового фільму його накриває депресія, тому він прагне якомога швидше розпочати наступний проект. Під час цього зйомки даються режисерові непросто: "Після кожного фільму я щасливий, що вижив. Для мене виробничий період - це завжди жах, і щодня на майданчику - це тортури але при цьому я завжди прошу ще трохи часу".

Окрім цього режисер провів майстер-клас для літньої кіношколи. Режисер розпочав зустріч із питань і відповідей. Розмова торкнулася технологій акторської майстерності, майбутнього кінематографа, етики і грошей. Основною тезою крізь усі роздуми Солондза проходила думка про необхідність гнучкості творчого мислення в умовах мінливості світу: "Не намагайтеся знайти буклети з вказівками. Деякі вирушають в затратну кіношколу і стають від цього краще і професійніше, а інші навпаки дурнішають і обмежують своє творче "я". Я не читав у дитинстві Чехова, я дивився погані американські серіали, але це розвивало мене як особистість. Іноді людям здається, що якщо вони будуть дивитися шедевральні фільми, це зробить їх краще. Проте так трапляється не завжди. Одного шляху немає ". 

mivanukha 17 липня 2012
Like

Ім’я:
21 жовтня 2019
Ваш коментар

популярні новини


Найжорстокіший бойовик в світі Найжорстокіший бойовик в світі

Під голос актора Хоакіна Фенікса і музику Мобі

18 жовтня 2019 0 345
Йогансон і Драйвер у першому трейлері "Брачної історії" Йогансон і Драйвер у першому трейлері "Брачної історії"

Драма про складні відносини.

18 жовтня 2019 0 365
Наомі Гарріс може зіграти в "Веномі 2" Наомі Гарріс може зіграти в "Веномі 2"

Актриса веде переговори про роль лиходійки.

18 жовтня 2019 0 356
Роберт Паттісон: "Бетмен – не герой" Роберт Паттісон: "Бетмен – не герой"

Актор стверджує, що з його персонажем щось не так.

18 жовтня 2019 0 332
Пол Дано зіграє Загадника в "Бетмені" Пол Дано зіграє Загадника в "Бетмені"

Заміна Джоні Гіллу.

17 жовтня 2019 0 369