Експропріація по-українськи


Новини: Експропріація по-українськи

 Розпочато знімальний період повнометражного художнього фільму «ЕКС», що створюється за підтримки Держкіно України

Про це під час прес-конференції в УНІАН розповіли творці фільму та Голова Держкіно Пилип Іллєнко.
Бойовик на історичну тематику є переможцем 8-го конкурсного відбору Держкіно, виробництво фільму здійснює компанія «Т.Т.М.».
«ЕКС» означає «експропріація». Сценарій стрічки базується на реальних подіях, що відбуваються на Західній Україні у 1932-му році: революційна акція бійців підпільної української організації проти радянської влади перетворюється на криваву бійню.
Голова Держкіно Пилип Іллєнко побажав успіху всім творцям фільму і зазначив: «Останнім часом ми намагаємося сфокусувати державну підтримку на жанрове кіно, розраховане на широку глядацьку аудиторію. Фільм «Екс» є яскравим цьому прикладом. За жанром це історичний екшн, і у ньому вже на сценарному рівні дуже якісно пророблене заглиблення в атмосферу того часу. Фільм орієнтований на українського глядача, і я сподіваюся, що йому сподобається».
За словами автора сценарію Ярослава Яріша, на створення сценарію його надихнула творчість Квентіна Тарантіно: «Мені сподобався символізм у його творчості, і хотілося написати щось подібного характеру про українських революціонерів, хлопці давно цього  заслужили. Я намагався створити збірний образ українського повстанця. Маю надію, мені це вдалося».
Режисер Сергій Лисенко розповів, що акторський склад ще повністю не затверджений: «Поки що принцип такий – нові обличчя молодих, нікому не відомих, але талановитих акторів, які в перспективі мають стати українськими зірками».
Перші зйомки картини відбулися у Львові та у Львівській області 16-го та 17-го грудня. Продовжаться зйомки у квітні-травні 2017-го року. Вихід фільму заплановано на початок 2018-го року.
До складу знімальної групи увійшла команда відомих українських кінематографістів: режисер – Сергій Лисенко; автор сценарію – Ярослав Яріш; оператор-постановник – Сергій Михальчук; художник-постановник – Влад Одуденко; композитор – Олександр Ярмола; художник з костюмів – Наталя Скаржепа; продюсер – Андрій Границя.
Алексей Першко 21 грудня 2016
Like

Ім’я:
12 грудня 2019
Ваш коментар

популярні новини


Відома дата прем'єри "Матриці 4" Відома дата прем'єри "Матриці 4"

Помічайте в календарі.

12 грудня 2019 0 261
Баз Лурманн зніме "Майстра і Маргариту" Баз Лурманн зніме "Майстра і Маргариту"

Перша голлівудська екранізація.

12 грудня 2019 0 185
«Я не боюсь, тепер я – Вільна» «Я не боюсь, тепер я – Вільна»

Тіна Кароль та Юлія Саніна (THE HARDKISS) записали спільний трек та випустили кліп до фільму «Віддана»

12 грудня 2019 0 123
Деніел Редкліфф в трейлері "Втечі з Преторії" Деніел Редкліфф в трейлері "Втечі з Преторії"

На основі реальних подій.

12 грудня 2019 0 122
«Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке»

Другий офіційний тизер різдвяної казки

12 грудня 2019 0 119