Європейське кіно в квадраті


Новини: Європейське кіно в квадраті

У Берліні вручені призи європейської кіноакадемії

У суботу, 9 грудня, в Берліні пройшла ювілейна, 30-я церемонія вручення призів Європейської Кіноакадемії EFA (нагадаємо, що за регламентом ці церемонії проводяться почергово то в німецькій столиці, то в якомусь іншому європейському місті). Володарі призів Європейської кіноакадемії визначаються шляхом голосування більш ніж 3000 членів Академії (серед яких чимало і громадян нашої країни). Головним тріумфатором церемонії став фільм «Квадрат» Рубена Естлунда - він отримав 6 призів кіноакадемії, 4 з яких дісталися самому Рубену Естлунду (на фото) - за кращий європейський фільм, кращу європейську комедію, кращий оригінальний сценарій і найкращому режисерові. Класа Банга за головну роль в цьому фільмі визнано кращим актором. 6-й приз «Квадрата» - на рахунку художниці-постановниці Жозефіни Есберг.
Значна кількість призів Європейської кіноакадемії дісталося російським кінематографістам: приз імені Карло Ді Пальми краще оператору був вручений Михайлу Крічману за роботу над фільмом «Нелюбов» Андрія Звягінцева, а музика, написана Євгеном і Сашею Гальперіними до цього фільму, визнана кращою композиторської роботою. Приз Європейської Кіноакадемії за довічний внесок в кінематограф вручено Олександру Сокурову.
Також відзначимо, що в українському прокаті можна було побачити багато фільмів, що стали лауреатами призів Європейської Кіноакадемії: крім згаданих вище, в їх числі «Кращий анімаційний повнометражний фільм» «З любов'ю, Вінсент», фільм «Про тіло і душу», за роль в якому Олександра Борбей стала кращою європейською актрисою і «120 ударів в хвилину» (Робен Кампійо - кращий європейський монтажер).
Алексей Першко 11 грудня 2017
Like

Ім’я:
28 січня 2020
Ваш коментар

популярні новини


88 кандидатів 88 кандидатів

На участь у конкурсі кінопремії “Золота Дзиґа”

27 січня 2020 0 207
"Незрівняний". Трейлер комедії з Кареллом і Бірн "Незрівняний". Трейлер комедії з Кареллом і Бірн

Стів Карелл повертається в комедію.

25 січня 2020 0 343
Марк Волберг в трейлері "Spenser Confidential" Марк Волберг в трейлері "Spenser Confidential"

Новий бойовик Пітера Берга.

21 січня 2020 0 688