Фестиваль LINOLEUM презентує трейлер


Новини: Фестиваль LINOLEUM презентує трейлер

Та оголошує склад журі

Цього року Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM відбудеться онлайн 2–6 вересня.

Усі конкурсні покази будуть тематично об’єднані цьогорічною темою LINOLEUM – “Стати людиною”. Що саме нас нею робить? Анімація, завдяки своїй ірреальній природі, здатна дослідити той наш досвід, що є невловимим для інших форм мистецтва та науки. Саме цей лейтмотив закладено в трейлер LINOLEUM, створений режисером, аніматором, художником і членом журі фестивалю Микитою Лиськовим. Музику для трейлеру написав МС Брехунець.

“«Стати людиною» - тема цьогорічного фестивалю. Та чи достатньо лише існувати, щоб вважати себе людиною? Чи для цього потрібно щось зробити? Тема фестивалю поставила переді мною багато запитань, на які я спробував відповісти у жартівливій формі”, – коментує ідею трейлеру Микита Лиськов.

Переможців у трьох категоріях (міжнародний конкурс, український конкурс і конкурс комерційної анімації) визначатимуть режисери, продюсери, куратори та аніматори з усього світу.

Микита Лиськов – режисер і художник із Дніпра. Фільм Микити “Кохання” (2019) став першим українським номінантом на престижному Міжнародному фестивалі анімаційних фільмів в Ансі та зібрав багато нагород у всьому світі. Також цього року Микита – член журі міжнародної конкурсної програми фестивалю LINOLEUM.

Разом із Микитою Лиськовим анімаційні фільми з міжнародного конкурсу оцінюватимуть Тюнде Фолленбрук і Сандер Йоон. Ця категорія є найчисельнішою за кількістю фільмів-учасників – 44 анімації.

Тюнде Фолленбрук – ключова постать європейської анімаційної спільноти. Тюнде працює продюсеркою великої нідерландської анімаційної студії Studio Pupil і курує Амстердамський анімаційний фестиваль KLIK. Сандер Йоон – режисер анімації з Естонії. Його фільми Velodrool (2015), Moulinet (2017) та Sounds Good (2018) були показані на багатьох світових фестивалях анімації та здобули низку нагород.

До конкурсу комерційної анімації увійдуть кращі рекламні ролики, трейлери та кліпи (загалом 27 фільмів). Переможця в цій категорії визначатимуть Брітт Райс, Ґерта Зело та Олександр Трегуб.

Брітт Райс – незалежна режисерка та аніматорка з Бельгії. У 2019 році Брітт отримала спеціальну відзнаку журі на фестивалі LINOLEUM у категорії комерційної анімації. А її перший короткометражний фільм “Кетрін” брав участь у понад 200 світових фестивалів і здобув 50 нагород. Ґерта Зело – директорка виробничого відділу TED-Ed, де вона контролює виробництво понад тисячі анімаційних короткометражних фільмів, кількість переглядів яких у світі перевищила 1,5 мільярда. Також Ґерта викладає кар’єрні стратегії для митців у американських університетах. Олександр Трегуб – дизайнер, засновник школи Projector і видавець медіа Telegraf.Design. Брав участь у створенні візуальної айдентики Міністерства освіти і науки України, альтернативного логотипу Києва, редизайну Українського Інституту, курував редизайн Музея Ханенків.

До складу журі українського конкурсу увійшли Олександр Бубнов, Євген Бойцов і Єгор Олесов. Цьогоріч до національної категорії відібрано 13 фільмів.

Олександр Бубнов – режисер та аніматор комедійних анімаційних фільмів “Остання дружина Синьої Бороди” (1996), “Шерлок Холмс і доктор Ватсон” (2005), “Шерлок Холмс і чорні чоловічки” (2012), “Пуповина” (2018). Євген Бойцов працює у Франції, зокрема був головним аніматором пілотного епізоду Les Culottées (2018) для студії Silex Films, створив сторіборд для повнометражного фільму “Неймовірні пригоди Марони” (2019) та зрежисував два епізоди серіалу для паризької опери Monsieur Onde (2019). Єгор Олесов – СЕО анімаційної студії Animagrad, співзасновник Digital Cinema Ukraine та Postmodern. Єгор є продюсером анімаційних повнометражних фільмів “Викрадена принцеса” (2018), “Мавка. Лісова пісня” (у виробництві), “Роксолана” (у розробці) та телесеріалу “Ескімоска” (2012).

Алексей Першко 04 серпня 2020

Ім’я:
20 вересня 2020
Ваш коментар

популярні новини


Том Гарді в трейлері «Капоне» Том Гарді в трейлері «Капоне»

Історія легендарного гангстера.

19 вересня 2020 0 252
Ділан О'Брайен в трейлері фільму «Кохання та монстри» Ділан О'Брайен в трейлері фільму «Кохання та монстри»

Постапокаліптична романтична комедія.

16 вересня 2020 0 453
 «Коза Ностра»  у Карпатах «Коза Ностра» у Карпатах

Стартували зйомки українсько-італійського проєкту

17 вересня 2020 0 436
Маки і Дорнан в трейлері «Межи часу» Маки і Дорнан в трейлері «Межи часу»

Детектив, фантастика, горор.

16 вересня 2020 0 448
Фестиваль «Нове німецьке кіно» Фестиваль «Нове німецьке кіно»

Пройде в 7-ми містах України

18 вересня 2020 0 302