Фестиваль «Україна в фокусі»


Новини: Фестиваль «Україна в фокусі»

 Відбудеться  з 27 до 30 квітня в Грузії

З 27 до 30 квітня в Тбілісі (Грузія) відбудеться кінофестиваль «Україна в фокусі», в рамках якого українські кінематографісти представлять свої кінострічки та проведуть серію майстер-класів.
Організаторами фестивалю є компанії FX Films та JS Films. Захід відбудеться за підтримки Державного агентства України з питань кіно, посольства України в Грузії, Грузинського національного кіноцентру, Одеського міжнародного кінофестивалю, а також компаній Solar Media Entertainment та Arcadia Media House.
«Проведення фестивалю «Україна в фокусі» є дуже важливою подією, оскільки ми бачимо зацікавленість грузинських глядачів в українській культурі та намагаємось зробити її ще більшою. Ми покажемо найновіші та найцікавіші українські фільми, а також проведемо робочі зустрічі між українськими та грузинськими кінематографістами. Грузія завжди підтримувала Україну і така дружба та культурний обмін повинні продовжуватись», - зазначають організатори фестивалю Марія Москаленко та Юлія Сінькевич.
«Держкіно вже вдруге підтримує проведення фестивалю українського кіно в Грузії, адже подібні заходи є важливими практичними кроками для культурного обміну  між нашими країнами. Концепція цього заходу передбачає висвітлення актуального стану сучасного українського кіно,  тож грузинський глядач побачить стрічки, які є найновішим кінематографічним надбанням України», - каже Пилип Іллєнко, голова Державного агентства України з питань кіно.
Кінофестиваль відкриє створена за підтримки Держкіно мелодрама «Гніздо горлиці» Тараса Ткаченка, показ якої пройде 27 квітня о 20:00. Одразу після показу відбудеться Q&A-сесія з участю самого режисера Тараса Ткаченка, виконавиці головної ролі Римми Зюбіної, а також продюсера Андрія Суярка. Нагадуємо, що світова прем'єра кінострічки відбулася на 7-му Одеському міжнародному кінофестивалі, де вона отримала нагороду «Золотий Дюк» за найкращий фільм Національної конкурсної програми. Також картина здобула найбільшу кількість нагород Першої Національної Кінопремії, отримавши «Золоту Дзиґу» в шістьох номінаціях.
На наступний день гості та глядачі кінофестивалю зможуть побачити створену за підтримки Держкіно драму «Моя бабуся Фані Каплан» режисера Олени Дем'яненко.  У 2016 році актор фільму Мирослав Слабошпицький отримав нагороду за найкращу акторську роботу Національної конкурсної програми 7-го Одеського кінофестивалю. Фільм також здобув перемогу у двох номінаціях Першої Національної Кінопремії.
29 квітня серію показів продовжать дитячі кінострічки: анімаційний фільм «Микита Кожум`яка» режисера Манука Депояна, а також буде презентовано трейлер фільму «Уроки магії» Лілії Солдатенко. Того ж дня буде показаний альманах короткометражних фільмів-переможців Одеського кінофестивалю: «Віддалік» Катерини Горностай, «Цвях» Філіпа Сотніченка, «Чоловіча робота» Марини Степанської, «В Манчестері йшов дощ» Антоніо Лукіча. Завершить день національних показів фільм #Selfieparty Любомира Левицького.
30 квітня, в останній день кінофестивалю «Україна в фокусі», відбудеться показ двох документальних фільмів - «Українські шерифи» Романа Бондарчука, який висувався Україною на здобуття премії «Оскар» в номінації «Найкращий фільм іноземною мовою» і «Рідні» режисера Віталія Манського, українська прем'єра якого відбулася в секції «Спеціальні покази» ОМКФ-2016, і одного ігрового - "Слуга народу 2" режисера Олексія Кірющенко, успішного комерційного проекту студії "Квартал 95", що став одним з лідерів прокату в Україні серед фільмів локального виробництва в 2017 році.
Всі покази пройдуть в кінотеатрі «Амірані» (Тбілісі, вул. Костава, 36/1), вхід вільний.
Крім показів, всі охочі також зможуть відвідати серію майстер-класів та зустрічей з українськими кінематографістами в рамках секції «Кіноіндустрія», які пройдуть протягом дня 28 квітня в RadioCafe (Тбілісі, вул. Долідзе, 2).
Кінооператор Ярослав Пілунський представить кейс проекту «Жовтий автобус», спрямований на культурно-освітню комунікацію з дітьми, директор кінотеатру «Жовтень» Людмила Горделадзе розповість про досвід розвитку культури кіноперегляду, а також прокату національного і арт-хаусного кіно на прикладі кінотеатру «Жовтень». Творчу зустріч проведе актриса кіно і театру, виконавиця головної ролі у фільмі «Гніздо Горлиці» Римма Зюбіна, а про те, як побудувати фестивальну стратегію для свого фільму розповість генеральний продюсер Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич. Режисер Роман Бондарчук під час майстер-класу розповість про підводні камені оскарівської кампанії на прикладі свого фільму «Українські шерифи». Завершить секцію «Кіноіндустрія» дискусія з участю українських продюсерів і Голови Держкіно Пилипа Іллєнка.
Алексей Першко 25 квітня 2017


Ім’я:
17 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Дженніфер Лопес зіграє у фантастиці «Атлас» Дженніфер Лопес зіграє у фантастиці «Атлас»

Від режисера «Розлому Лос-Анджелеса».

16 червня 2021 0 443
Поганими дорогами до Атлантиди Поганими дорогами до Атлантиди

Золота Дзиґа 2021: названо лауреатів П’ятої Національної кінопремії

13 червня 2021 0 851
Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей» Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей»

Так, це вони в гримі!

14 червня 2021 0 830
Портман і Мур зіграють у режисера «Керол» Портман і Мур зіграють у режисера «Керол»

У драмі «Май грудень».

14 червня 2021 0 811
«Без різких рухів». Трейлер трилера Содерберга «Без різких рухів». Трейлер трилера Содерберга

Дель Торо, Деймон, Чідл та інші.

09 червня 2021 0 1666