"Серпень. Восьмого" заборонений до показу в Україні


Новини:
Міністерство культури України відкликало прокатну ліцензію у російського фільму "Август. Восьмого".
Таким чином, Україна стала вже третьою країною СНД, що заборонила в себе прокат фільму.
Фільм "Август. Восьмого", знятий в РФ на тему війни в 2008 році між Грузією і Росією, був знятий з прокату після звернення в міністерство культури України представників грузинської діаспори, що проживає в цій країні і громадської організації "Свобода". Як було ними заявлено, фільм розпалює "міжнаціональну ворожнечу" і є "антигрузинським за змістом". Всеукраїнське громадське об'єднання "Георгія" в кінці лютого виступило проти показу фільму в Україну і закликало все українське суспільство підтримати цей протест.
У той же час в столичному кінотеатрі «Флоренція», де в неділю повинен був демонструватися фільм, підтвердили, що картина знята з прокату. "Фільм знятий з прокату", - сказав співробітник кінотеатру, що відповідає за бронювання квитків. За його ж словами, ніяких офіційних пояснень з боку вищих органів не було.
Раніше фільм "Август. Восьмого" вже заборонили до показу в Азербайджані, і в Молдавії. В Азербайджані проти показу фільму виступила група азербайджанських користувачів Facebook і портал Vesti.az, назвавши його "антигрузинським". Проти показу фільму в Молдові виступили представники грузинської діаспори в цій країні.
Як заявив продюсер «Серпня» і генеральний директор компанії "Главкіно" Ілля Бачурін, "ми знаємо, що фільм викликав дуже неоднозначну оцінку серед російських глядачів. І найбільше нас тішить те, що він нікого не залишає байдужим! Голосування в Інтернеті розподіляється приблизно так : або найнижчий бал, або найвищий. Проміжних практично немає ... ".
Між тим, у самій Росії, в Москві, в прем'єрі фільму яка відбулася 23 лютого, в російський День захисника вітчизни, брав участь президент РФ Дмитро Медведєв, а також російські військовослужбовці, які брали участь в серпні 2008 року в бойових діях на території Грузії.
Згідно з сюжетом, головна героїня фільму, що нещодавно розлучилася з чоловіком, москвичка Ксенія, намагається влаштувати своє особисте життя і відправляє семирічного сина Артема до батька в Цхінвалі. Але там починається війна, і Ксенія мчить на виручку. Зйомки проходили в Москві, а також в Абхазії і Південній Осетії.

"Август. Восьмого" був знятий на кошти Фонду підтримки кіно. На зйомки було виділено 16 мільйонів доларів. Як зазначив глава Фонду Сергій Толстиков, "мова, по суті, йшла про державне замовлення". 

Катя Зиновьева 11 березня 2012


Ім’я:
26 липня 2021
Ваш коментар
Гость
Гость 01 квітня 2012 15:28
0
А не пошла бы эта диаспора к себе в дЖОРЖИЮ!
.

популярні новини


Відблиск, Носоріг і Цензорка Відблиск, Носоріг і Цензорка

Світова прем’єра нових фільмів Олега Сенцова та Валентина Васяновича відбудеться на Венеційському кінофестивалі

26 липня 2021 0 105
«Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер «Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер

Прем’єра – восени.

24 липня 2021 0 291
Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці» Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці»

Зірка «Форсажу 9» йде у відрив.

22 липня 2021 0 474
Національно-міжнародний Національно-міжнародний

Відбулася перша прес-конференція 12-го Одеського МКФ

22 липня 2021 0 419
Тизер мультфільму «Я – панда» Тизер мультфільму «Я – панда»

Чи то дівчинка, чи то панда.

18 липня 2021 0 1001