Стрічку про донецькі шахти зняли із конкурсу фестивалю


Новини: Стрічку про донецькі шахти зняли із конкурсу фестивалю
На фестивалі документального кіно в Києві заборонили фільм про дитячу працю на донецьких шахтах.
Фільм естонського режисера Мар'яни Каат "Шахта № 8", в якому розповідається про використання дитячої праці на нелегальних шахтах Донецької області, заборонили демонструвати на фестивалі документального кіно в Києві.
На сайті кінофестивалю сказано, що фільм знятий з конкурсу, проте причини подібного рішення не пояснюються.
Дія картини відбувається в 2008-2010 роках в місті Сніжне Донецької області. Головний герой фільму - 15-річний підліток з неблагополучної сім'ї, який змушений працювати в "копанці" (так в Україні називають місце самовільного видобутку корисних копалин), щоб прогодувати своїх сестер.
Кінострічка була виключена з фестивального показу за кілька годин до презентації з ініціативи її українського сопродюсера Олени Фетісової. Вона нібито назвала картину "постановною та невідповідною жанру документального кіно". Мар'яна Каат була шокована тим, що трапилося і назвала дії Фетісової "політичним замовленням" (уродженцем Донецької області є президент України Віктор Янукович).
Раніше "Шахта № 8" демонструвалася на фестивалях в 30 країнах світу. У Києві картина все ж була показана, однак в конкурсну програму не увійшла.
Так звані "копанки" з'явилися у Донецькій області в дев'яності роки минулого століття, коли через масове закриття шахт гірники опинилися без роботи. У минулому році в області було ліквідовано понад триста нелегальних шахт, деякі з яких розташовувалися у дворах житлових будинків (в основному, для видобутку вугілля використовують старі штольні шахт, в деяких же населених пунктах, наприклад, містах Шахтарськ і Сніжне, вугільні пласти розташовані близько до поверхні і для того, щоб почати видобуток досить вирити яму під певним кутом).

В результаті різних НП на нелегальних шахтах щорічно гинуть десятки людей. Одна з найбільших за останній час аварій сталася 29 лютого в "копанці" біля селища Коютіно в Донецькій області. В результаті вибуху там загинули шестеро людей. 

Катя Зиновьева 26 березня 2012


Ім’я:
29 липня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Вілл Сміт у трейлері драми «Король Річард» Вілл Сміт у трейлері драми «Король Річард»

Історія родини сестер Вільямс.

28 липня 2021 0 135
«Мисливці за привидами: З того світу». Новий трейлер «Мисливці за привидами: З того світу». Новий трейлер

Прем'єра – у листопаді.

28 липня 2021 0 202
Зірки Marvel зіграють у комедійному горорі Зірки Marvel зіграють у комедійному горорі

Ентоні Макі і Девід Гарбор – у фільмі «У нас привид».

28 липня 2021 0 181
Леслі Грейс отримала роль Бетдівчини Леслі Грейс отримала роль Бетдівчини

Дочка комісара Гордона.

22 липня 2021 0 631
Трейлер комедії «Погані домогосподарки» Трейлер комедії «Погані домогосподарки»

З Крістен Белл і Вінсом Воном.

27 липня 2021 0 263