Герої та віллани


Новини: Герої та віллани
На фестивалі Linoleum 2017 в Довженко-центрі
Репрем’єра перших звукових мультфільмів, джаз та рання українська анімація, діафільми від авангардних художників: програма Довженко-Центру на міжнародному фестивалі актуальної анімації і медіамистецтва  LINOLEUM
28 вересня  в Довженко-Центрі розпочнеться міжнародний фестиваль актуальної анімації і медіамистецтва  LINOLEUM. У рамках спеціальної програми до 90-річчя української анімації  Довженко-Центр представить всеукраїнську репрем’єру перших звукових мультфільмів, спеціальний показ ранньої української анімації «Мультагітпроп» у джазовій інтерпретації гурту Сон Совы, діафільм авторства Тіберія Сільваши та багато інших сюрпризів. 
29 вересня о 20:00
З нагоди 90-річчя української анімації відбудеться ексклюзивний показ збірки українських авангардних мультфільмів 1920-х рр. «Мультагіпроп» у джазовій інтерпретації гурту «Сон Совы».
Добірка включає «мультиплікати», фейлетони та рекламні кіноанонси, вперше зібрані разом, атрибутовані та відреставровані Довженко-Центром у 2013 р. Часто анонімні, вони збереглися в складі хронікальних кіножурналів 1929–1930 рр.: «Кінотиждень ВУФКУ», «Кінотиждень» і «Кіножурнал», сюжети яких передували демонстрації фільмів у кінотеатрах.
Позначені впливом конструктивізму, ранні українські авангардні мультфільми 1920-х рр. були полем не тільки художнього, а й технологічного експерименту.
«Сон Сови» ‒ міні-оркестр, що складається з клавішних, віолончелі та саксофону. Музика гурту ‒ це ретельно продумана суміш божевілля стилів ‒ академічна музика, джаз, електро. Головною особливістю звучання є поєднання тенор-саксофона і віолончелі. Як кажуть самі учасники групи це музика для ще не знятого фільму.
30 вересня о 20:00 в Музеї кіно Довженко-Центру відбудеться всеукраїнська репрем'єра перших українських звукових мультфільмів «Тук-Тук і Жук» В. Левандовського та «Лісовий договір» І. Лазарчука.
Віднайдені й відреставровані Довженко-Центром, це єдині збережені вітчизняні звукові мультфільми тієї епохи. Після показу відбудеться зустріч з родинами творців мультфільмів.
Ці фільми, які глядач зможе побачити вперше з 1930-х років, стали яскравим втіленням кількарічних експериментів засновника української анімації В’ячеслава Левандовського та його учнів із технікою шарнірної маріонетки, методом так званого «еклеру» та врешті-решт майстерною синхронізацією зображення і звуку.
Такого високого рівня передачі руху героїв і промальовки деталей радянська анімація зможе знову досягнути лише у 50-60-х роках. Прозора алегорія на тогочасну військову загрозу перетворює ці нібито дитячі сюжети на агітаційно-оборонні.
ТУК-ТУК І ЖУК («Як Тук-Тук город свій доглядав та з свинею тупорилою воював»)
Реж. В'ячеслав Левандовський, Євгеній Горбач, Семен Гуєцький
УРСР, Українфільм | 1928-1935 | 11:32
Хлопчик Тук разом із другом-собакою Жуком вирощують городину, але на їхній врожай зазіхають ласі до легкої наживи Свиня і Лис, в образах яких недвозначно упізнаються радянські політичні антигерої. Мультфільм, розпочатий у 1928 році піонером української анімації В'ячеславом Левандовським як перший звуковий, закінчили учні художника у 1935 році.
ЛІСОВИЙ ДОГОВІР
Реж. Іполіт Лазарчук
УРСР, Українфільм | 1937 | 07:40
Звірі укладають угоду - працювати та жити у мирі. До їхньої “Ліги націй” долучається лисиця, яка, приспавши пильність своїх сусідів солодкавою мелодією катаринки із зображенням голуба миру на ній, підступно порушує угоду. Один із режисерів стрічки Іполит Лазарчук стане “батьком” школи української анімації у повоєнний час.
Крім цього, в рамках дитячої програми фестивалю, буде показано забуте сьогодні містецтво діафільмів: збережені в архіві Довженко-Центру французька казка «Пастушок», намальована Тиберієм Сільваші, та «Якось у чужому лісі» Ярослава Стельмаха (художник Анатолій Василенко), озвучені легендарною студією дубляжу «Так Треба Продакшн».
Алексей Першко 22 вересня 2017


Ім’я:
13 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


«Без різких рухів». Трейлер трилера Содерберга «Без різких рухів». Трейлер трилера Содерберга

Дель Торо, Деймон, Чідл та інші.

09 червня 2021 0 933
Ще одна екранізація Стівена Кінга Ще одна екранізація Стівена Кінга

Творець «Ганнібала» і «Американських богів» зніме нову версію «Кристини».

11 червня 2021 0 494
Ван Дамм в Україні. Трейлер «Останнього найманця» Ван Дамм в Україні. Трейлер «Останнього найманця»

Екшн-комедія Netflix, яку знімали в Києві.

08 червня 2021 1 1236
Історія символу Парижа у трейлері драми «Ейфель» Історія символу Парижа у трейлері драми «Ейфель»

Чим натхненна знаменита вежа?

10 червня 2021 0 683
Білл Скарсгард приєднався до «Джона Віка 4» Білл Скарсгард приєднався до «Джона Віка 4»

Друг чи ворог?

08 червня 2021 0 1040