Жити на одну зарплату : частина 2


Жіноче

Анджеліна Джолі

У доньці чудового актора Джона Войта зовнішність була унаслідувана абсолютно доречно. Неймовірні губи, у різні роки становлення її кар’єри, виконували відсторонено від Анджеліни роль провідника від неформального статусу бешкетниці до багатодітної матері. Тут варто згадати, що премію «Оскар» Джолі отримала ще в жодному разі не в статусі сексуальної богині, а будучи маловідомою тінню свого зіркового батька. Сходження Анджеліни розпочалося згодом, коли вона повністю проникла у кінотеатри героїнею блокбастерів. «Лара Крофт: Розкрадачка гробниць» - один з перших її екшн-фільмів, за який акторка отримала 7 млн. $. А сама дилогія принесла Анджеліні понад 19 млн. $. І не зважаючи на те, що в акторському плані Джолі абсолютна посередність, її гонорари за останні стрічки вражають: за роль в стрічці Тимура Бекмамбетова «Особливо небезпечний» отримала 15 млн. $, а за «Солт» і «Турист» акторці дістались по 20 млн. $. І це у двічі більші виплати ніж отримує шістнадцятиразова номінантка на «Оскар» Меріл Стріп.

Ніколь Кідман

Будучи дружиною Тома Круза Ніколь Кідман як самостійна акторська одиниця не мала надто певного визначного статусу. Кар’єра розвивалась повільно, а ролі не завжди були цікавими, як і проекти в яких вона брала участь. Гонорар у 2.5 млн. $ за «Бетмен назавжди» був першим мільйонним у її фільмографії. Вже під кінець 90-х акторка нарешті дозволяє собі перебирати проектами, що увінчалося для подружжя Круз-Кідман участю в останній картині Стенлі Кубрика «З широко закритими очима», за яку Кідман отримала 6.5 млн. $. Фільм, в якому тема зради пронизує увесь сюжет була останньою не лише для режисера, але й для зіркового подружжя, яке згодом розлучилося. У «нульових» Ніколь розкрилась наповну: її визнали кіноакадеміки, відзначивши цікаву гру у фільмі «Години» (7.5 млн. $), вона зіграла в артхаусному «Доґвілі» Ларса фон Трієра за «скромні» 2.8 млн. $. І починаючи із «Холодної гори» її гонорари постійно досягали позначки 15 млн $. Та любов до експериментів у Кідман вроджена: за головну роль у драмі «Марго на весіллі» актриса отримала смішний гонорар у 6 тис. $.

Джулія Робертс

Якщо Джолі завжди пізнавали за губами, то Джулію Робертс за посмішкою, яка принесла їй не лише визнання глядачів, але й критиків. Під мелодію Роя Орбісона «Oh pretty woman» в образі повії-попелюшки Джулія миттєво стала улюбленицею американців, а сам фільм і досі є чудовим прикладом романтичного кіно. Для молодої акторки успіх «Красуні» був неочікуваним, а гонорар становив взагалі 300 тис. $. В останньому десятилітті XX ст. акторка постійно намагалась набрати кар’єрних обертів, але окрім приємних романтичних комедій («Весілля найкращого друга») її фільмографія повнилася і досить провальними драматичними проектами («Мері Райлі»). Та, незважаючи на це гонорари лише зростали. Універсальним втіленням усіх її талантів стала участь у чудовій стрічці «Ерін Брокович», де Джулія гідно відпрацювала рекордні для жінки-акторки(на той час) 20 млн. $, і згодом із рук Кевіна Спейсі отримала позолоченого чоловічка. Досягнувши найвищої вершини Робертс підтримала ще декілька фільмів своєю участю, за відповідний власному статусу гонорар (20 млн. $ за участь у фільмі «Мексиканець», 25 млн. $ за «Посмішку Мони Лізи»), і не прогавила миті знятись у режисерському дебюті Джорджа Клуні «Зізнання небезпечної людини» за символічні 250 тис $. У 2004 р. Джулія на три роки покинула кіно, аби присвятити час сім’ї. Не втративши свого витонченого шарму Джулія і сьогодні посміхається нам у кінотеатрах.

Різ Візерспун

Вона з дитинства була на екрані невгамовною і здавалося, що з часом її прерогативою залишаться ролі повітряних, легковажних дуреп. Залишаючись постійно юною на екрані Різ уособлювала нове покоління тінейджерів. Її образ потрапляв у такі знакові картини 90-их, як «Плезантвіль» і «Жорстокі ігри». Останній фільм став проривом для усіх його акторів, а сама Візерспун отримала за цю стрічку 250 тис. $. Та згодом, акторка подорослішала і її було відправлено на навчання у юридичний факультет Гарварду у «Білявці в законі». Фільм став спражнім проривом блондиності в кіно, породив неймовірну кількість епігонів. Сама ж Різ, попри приклеєний ярлик нетямущої білявки зуміла скоригувати свій імідж не скотившись до примітивізму і несмаку. Її гонорари вмить зросли як на дріжджах: за дилогію «Білявка в законі» акторка отримала близько 18 млн. $, романтична «Стильна штучка» принесла їй 12.5 млн. $. А починаючи з екранізації Теккерея «Ярмарка марнославства» її гонорари досягли позначки у 15 млн. $. Справжнім акторським визнанням стала статуетка «Оскар» за роль у картині «Заступити за межу», де законна білявка постала співучою брюнеткою. Останні ролі Візерспун не вражають, але навіть за таку маячню як «Чотири Різдва» її гонорар сягнув 14 млн. $, а ось за достойний дует із Паттінсоном у фільмі «Води слонам!» акторка отримала скромні 2 млн. $.

ндра Буллок

Для триразової номінантки на премію «Золота малина» кінематограф постійно дарував різноманітні випробування. У відповідь акторка постійно експериментувала із образами, проектами і режисерами. Її тривале сходження на голлівудський поміст лауреатів «Оскару» було спричинене шаленою енергетикою акторки, яка постійно намагалася зіграти ще краще, ніж попередній раз. За свою першу успішну картину «Швидкість» акторка отримала півмільйонний гонорар. З того часу вона не зупинялась, долаючи складний марафон з перешкодами. Після успішної ролі в «Мережі» її гонорари зросли миттєво: за провальне продовження «Швидкості» акторка отримала шалені 11 млн. $, а за образ дебоширки-письменниці у «28 днях» 12.5 млн. $. Наступна картина «Міс Конгеніальність» стала новою віткою її популярності, і принесла акторці номінацію на «Золотий глобус», який Буллок отримає (і «Оскар» теж) лише через дев’ять років за політкоректну профанацію під назвою «Невидима сторона». Для порівняння варто зазначити, що за цю безглузду спробу розчулити глядачів актриса отримала не лише «Оскар» за вислугу років, а і 20 млн. $, частина з яких ймовірно була віддана на пожертву Червоному хресту.

Актриси в порівнянні з акторами у Голлівуді живуть скромно. А ті, які не бажають такої реальності знаходять собі впливових чоловіків із світу кіно. Щастя у вигляді Тома Круза трапилось, наприклад, аж надто посередній акторці Кеті Холмс. Як і в політиці кінематограф окупований чоловіками, які у цій професії отримують все, залишаючи питання гендерної нерівності відкритим і сьогодні. Хоча здається, що проблема нерівномірної оплати праці голлівудських акторів з часом вичерпає себе. Адже все йде до того, що для фінансування появи Джонні Деппа чи Леонардо ДіКапріо у їх майбутніх фільмах доведеться зачинати нове військове вторгнення у ще одну із нафтових країн.

mivanukha 22 листопада 2011


Ім’я:
24 вересня 2021
Ваш коментар
mivanukha
mivanukha (Львов) 23 листопада 2011 18:27
0

фильм "Невидимая сторона" несмотря на добротную игру Буллок насквозь фальшивый, и если говорить об этом фильме, стоит вспомнить, что в тот год был фильм близкий ему по духу и более чем завораживающий. Это "Сокровище" Ли Дэниелса. Исходя из этого, при просмоте "Невидимой стороны" не увидел ничего действительно идейного и ценного, кроме банального "выжимания соплей". Не спорю: фильм может зацепить, но только тех, кто будет настроен в это поверить.
По поводу сравнения гонораров Стрип и Джоли: Стрип никогда не имела гонораров хоть приблезительно равных гонорарам Джоли. И все (или почти все её роли) на порядок выше и интереснее с художественной точки зрения. Стрип - актриса, а Джоли - ремесленница. Даже в "Подмене" Клинта Иствуда, где она пыталась изображать измученную поисками сына мать, у неё это получалось очень скверно.
.
Гость
Гость 23 листопада 2011 16:19
0
фильм Джеймса Мэнголда "Прерванная жизнь" - гениальная роль Джоли
а вот когда она будет в возрасте М.Стрип, то гонорары у неё, конечно же будут меньше, ну и что, возрастные актрисы традиционно меньше получают
.
Гость
Гость 23 листопада 2011 16:14
0
"за политкорректную профанацию под названием «Невидимая сторона»"
неужто Вас не тронул этот добрый фильм?!
сердце откройте, попробуйте!
а ум пусть передохнёт
может и получится ПОЧУВСТВОВАТЬ...
в любом случае не стоит быть таким категоричным, люди ведь разные, равно как и восприятие, не правда ли?
.
Гость
Гость 23 листопада 2011 16:09
0
смотрел ли г."автор" все фильмы А.Джоли?
на мой взгляд, она очень талантливая актриса
конечно, не в блокбастерах-это для денег, а для души и для настоящих зрителей, есть ведь и другая Джоли.
неужто не согласны?!
.

популярні новини


Камбербетч у трейлері фільму «Котячі світи Луїса Вейна» Камбербетч у трейлері фільму «Котячі світи Луїса Вейна»

Про художника, який малював котів.

24 вересня 2021 0 110
Вашингтон у трейлері «Трагедії Макбета» Джоела Коена Вашингтон у трейлері «Трагедії Макбета» Джоела Коена

Новое переосмислення Шекспіра.

23 вересня 2021 0 233
Серкіс і Еріво зіграють у «Лютері» Серкіс і Еріво зіграють у «Лютері»

Повнометражний фільм про лондонського детектива.

23 вересня 2021 0 189
Том Генкс у трейлері фантастики «Фінч» Том Генкс у трейлері фантастики «Фінч»

Том, робот і пес.

20 вересня 2021 0 438