Канни-2016: Дайджест №1


Новини:  Канни-2016: Дайджест №1
Свобода самовираження, конкурс, Україна
Всім відомо, що 11 травня 2016 року у Палаці Фестивалі відкрився 69-й Каннський фестиваль. Про знамениту червону доріжку знають всі, те, що фільмом-відкриття фестивалю став черговий фільм 80-річного Вуді Аллена також знає багато хто. Але є одна деталь, на яку багато хто не звернув увагу: на церемонії відкриття її ведучий Лоран Лаффіт (на фото) дозволив собі пожартувати, сказавши присутньому в залі режисеру приблизно наступне – ви вже стільки фільмів зняли в Європі, а ще й досі нікого не зґвалтували. Так Лаффіт натякнув на давній секс-скандал за участю Аллена та його прийомної дочки, а також на тем, що Роман Поланський вже багато років переховується в Європі від переслідування американського правосуддя. Пізніше на прес-ланчі Аллен не тільки не обурився цим натяком, але й взявся всіляко захищати Лаффіта, а в його особі і всіх коміків світу – мовляв, вони мають право жартувати абсолютно над усім.
12 травня пресі, а ввечері – гостям та учасникам фестивалю було представлено 2 перших конкурсних фільми: «Сьєраневада» знаного румуна Крісті Пуйю і «Залишаючись вертикально» француза Алена Гіроді. В рейтингу авторитетного видання Screen International ці фільми отримали оцінки – 3 та 2,1 відповідно.
13 травня до борротьби за «Золоту пальмову гілку» вступили стрічки Slack bay Брюно Дюмона та «Я, Деніел Блейк» Кена Лоуча, для якого це вже 13-та участь в основному конкурсі Канн.
Не втрачають часу і українські кінематографісти, присутні цього року в Каннах. 12 травня, наступного дня після відкриття 69-го Каннського кінофестивалю, Держкіно України за підтримки Громадської організації «Ініціатива заради майбутнього» успішно провело перший в історії Канн бізнес-ланч для українських і закордонних кінопродюсерів MEET UKRAINIAN PRODUCERS!
Ініціатива створення міжнародної платформи для ділового спілкування професіоналів у галузі кінематографії на найбільшому в світі Каннському кінофестивалі належить голові Держкіно України Пилипу Іллєнку. Її підтримав меценат Ігор Янковський, відомий багаторічною допомогою українському кінематографу.
Підсумок цього державно-приватного партнерства в галузі кіно перевершив очікування організаторів. На діловий прийом в готель Radisson Blu в Каннах прийшло понад 70 українських і закордонних продюсерів, режисерів, відбірників міжнародних кінофестивалів. «Бажаю всім гостям відкрити для себе нову Україну і знайти надійних партнерів для реалізації найсміливіших проектів у галузі кінематографа», - привітав гостей заходу меценат Ігор Янковський.
Як виявилося, співпрацювати з українськими кінематографістами хочуть професіонали з Італії, Франції, Грузії, Ізраїлю, Німеччини, Швеції, Литви, Сербії, Словаччини, Норвегії, Польщі та інших країн. Український бізнес-ланч зацікавив кінопродюсерів навіть з таких далеких країн, як Індія та Австралія.
Відкриваючи неформальну зустріч кінематографістів, голова Держкіно України Пилип Іллєнко наголосив на важливості постійного діалогу професіоналів сфери кіно з різних країн.
«Українське кіно зараз перебуває на підйомі. Тільки за підтримки держави на сьогодні реалізується близько 50 проектів. Для нас як для державного органу дуже важливо створити платформу, на якій українські продюсери могли б знаходити партнерів за кордоном, щоб у ко-продукції створювати нові фільми. Тому ми дуже раді, що наша ініціатива викликала такий інтерес у Каннах», - заявив Пилип Іллєнко.
Учасники бізнес-ланчу з цікавістю прослухали презентацію нинішнього стану українського кінематографа, яку англійською мовою провів Голова Держкіно. З короткими презентаціями вже знятих фільмів і перспективних проектів виступили вітчизняні продюсери Володимир Філіппов, Андрій Суярко (фільми «Гніздо горлиці», «Червоний») Олена Дем'яненко (фільм «Моя бабуся Фані Каплан»), Володимир Яценко (фільм «Ворошиловград»).
Також свої нові проекти іноземним продюсерам представили молоді режисери, члени об'єднання Сучасне Українське Кіно (СУК): переможець Національного конкурсу Нікон Романченко (фільм «Кома») і учасник Берлінського кінофестивалю Наріман Алієв (фільм «На кордоні»).
Алексей Першко 13 травня 2016


Ім’я:
25 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Трейлер ромкома «НЕідеальний чоловік» з Деном Стивенсом Трейлер ромкома «НЕідеальний чоловік» з Деном Стивенсом

Від авторки "Неортодоксальної».

24 червня 2021 0 355
Книжковий Арсенал Довженка Книжковий Арсенал Довженка

Довженко Центр прпонує 2 заходи в рамках «Книжкового Арсенала»

22 червня 2021 0 706
Повстання звірів у всесвіті Трансформерів Повстання звірів у всесвіті Трансформерів

Подробиці про новий фільм.

23 червня 2021 0 539
Чи повернеться «Київ» до Києва? Чи повернеться «Київ» до Києва?

Суд повернув кінотеатр колишнім орендарям

24 червня 2021 0 317