«Кіноревізія Донбасу. 2.0».


Новини: «Кіноревізія Донбасу. 2.0».
Довженко-Центр видав збірку досліджень про Донбас у кіно
У Національному центрі Олександра Довженка вийшла друком збірка «Кіноревізія Донбасу. 2.0».
Видання досліджує місце донбаського регіону в історії української культури та кінематографа, аналізує зображення праці шахтарів на екрані до і після набуття Україною незалежності та демонструє вплив радянської риторики на сучасні фільми про Донбас і загальні уявлення про даний регіон.
Книга складається з корпусу статей як українських, так і зарубіжних дослідників: Гіроакі Куромії, Євгенія Марголіта, Ольги Брюховецької, Олени Стяжкіної, Олексія Радинського, Сергія Єкельчика, Катерини Яковленко, Лесі Кульчинської, Кирила Ткаченка,  а також кінознавців Довженко-Центру: Станіслава Мензелевського, Олександра Телюка, Анни Онуфрієнко.
Дане дослідження продовжує і розширює видання «Кінематографічна ревізія Донбасу», яке невеликим накладом вийшло в Довженко-Центрі у 2015 році.
Разом із тим ця книга – перша подібна розвідка. Завдяки науковій структурі та сучасній академічній методології видання пропонує по-новому поглянути на образ регіону та простежити витоки донбаського героїчного наративу.
Родзинкою «Кіноревізії Донбасу. 2.0» стала ретельно відібрана підбірка кіно матеріалів та хронікальної фотографій Донецької та Луганської областей.
Крім того, книга містить чи не найповнішу фільмографію Донбасу в українському радянському і пострадянському, а також сучасному світовому кіно. 
Сучасний лаконічний дизайн і акцент на візуальні матеріали, пов’язані з культурним, повсякденним життям міст Донбасу та включення нових текстів, зроблять видання цікавим не лише для дослідників(-ць) кіно й історії, але й для більш широкого загалу та закордонної аудиторії.
Сподіваємось, що це книга дасть основу для подальшого культурологічного і кінознавчого дослідження Донбасу, та задасть стандарти аналізу репрезентацій регіональних особливостей українського кінематографу.
Офіційна презентація видання запланована на травень 2018 року під час Книжкового Арсеналу.
Лімітований наклад книг уже доступий на сайті Довженко-Центру у комплекті з гіпсовою мініатюрою знаменитого пам’ятника Артему авторства І. Кавалерідзе.
Алексей Першко 19 лютого 2018
Like

Ім’я:
22 листопада 2019
Ваш коментар

популярні новини


«Ціна правди» від Джамали «Ціна правди» від Джамали

Прем’єра кліпу на пісню до фільму Агнєшки Голланд

21 листопада 2019 0 245
Крістіан Бейл послухався Нолана Крістіан Бейл послухався Нолана

І відмовився від четвертого фільму про Бетмена

20 листопада 2019 0 294
Три зірки Marvel зіграють у Содерберга Три зірки Marvel зіграють у Содерберга

Танос, Воїн і Зимовий Солдат.

20 листопада 2019 0 264
Фенікс зіграє в сіквелі "Джокера" Фенікс зіграє в сіквелі "Джокера"

Режисером знову стане Тодд Філліпс.

20 листопада 2019 0 329
Гаррісон Форд в трейлері "Поклику пращурів" Гаррісон Форд в трейлері "Поклику пращурів"

Екранізація Джека Лондона.

20 листопада 2019 0 251