«Кіноревізія Донбасу. 2.0».


Новини: «Кіноревізія Донбасу. 2.0».
Довженко-Центр видав збірку досліджень про Донбас у кіно
У Національному центрі Олександра Довженка вийшла друком збірка «Кіноревізія Донбасу. 2.0».
Видання досліджує місце донбаського регіону в історії української культури та кінематографа, аналізує зображення праці шахтарів на екрані до і після набуття Україною незалежності та демонструє вплив радянської риторики на сучасні фільми про Донбас і загальні уявлення про даний регіон.
Книга складається з корпусу статей як українських, так і зарубіжних дослідників: Гіроакі Куромії, Євгенія Марголіта, Ольги Брюховецької, Олени Стяжкіної, Олексія Радинського, Сергія Єкельчика, Катерини Яковленко, Лесі Кульчинської, Кирила Ткаченка,  а також кінознавців Довженко-Центру: Станіслава Мензелевського, Олександра Телюка, Анни Онуфрієнко.
Дане дослідження продовжує і розширює видання «Кінематографічна ревізія Донбасу», яке невеликим накладом вийшло в Довженко-Центрі у 2015 році.
Разом із тим ця книга – перша подібна розвідка. Завдяки науковій структурі та сучасній академічній методології видання пропонує по-новому поглянути на образ регіону та простежити витоки донбаського героїчного наративу.
Родзинкою «Кіноревізії Донбасу. 2.0» стала ретельно відібрана підбірка кіно матеріалів та хронікальної фотографій Донецької та Луганської областей.
Крім того, книга містить чи не найповнішу фільмографію Донбасу в українському радянському і пострадянському, а також сучасному світовому кіно. 
Сучасний лаконічний дизайн і акцент на візуальні матеріали, пов’язані з культурним, повсякденним життям міст Донбасу та включення нових текстів, зроблять видання цікавим не лише для дослідників(-ць) кіно й історії, але й для більш широкого загалу та закордонної аудиторії.
Сподіваємось, що це книга дасть основу для подальшого культурологічного і кінознавчого дослідження Донбасу, та задасть стандарти аналізу репрезентацій регіональних особливостей українського кінематографу.
Офіційна презентація видання запланована на травень 2018 року під час Книжкового Арсеналу.
Лімітований наклад книг уже доступий на сайті Довженко-Центру у комплекті з гіпсовою мініатюрою знаменитого пам’ятника Артему авторства І. Кавалерідзе.
Алексей Першко 19 лютого 2018


Ім’я:
15 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Поганими дорогами до Атлантиди Поганими дорогами до Атлантиди

Золота Дзиґа 2021: названо лауреатів П’ятої Національної кінопремії

13 червня 2021 0 407
Портман і Мур зіграють у режисера «Керол» Портман і Мур зіграють у режисера «Керол»

У драмі «Май грудень».

14 червня 2021 0 395
Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей» Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей»

Так, це вони в гримі!

14 червня 2021 0 386
Білл Скарсгард приєднався до «Джона Віка 4» Білл Скарсгард приєднався до «Джона Віка 4»

Друг чи ворог?

08 червня 2021 0 1393
Ще одна екранізація Стівена Кінга Ще одна екранізація Стівена Кінга

Творець «Ганнібала» і «Американських богів» зніме нову версію «Кристини».

11 червня 2021 0 877