Куратор Буковський


Новини: Куратор Буковський
Відомий кінорежисер займеться формуванням програми європейського документального кіно на ОМКФ-2018 
Цього року до програмного відділу, який займається селекцією фільмів та формуванням програми фестивалю, приєднається режисер Сергій Буковський. Він стане куратором Конкурсу європейських документальних фільмів 9-го ОМКФ.
«Конкурс європейського документального кіно існує в межах Одеського кінофестивалю вже два роки, - зазначає генеральний продюсер ОМКФ Юлія Сінькевич. - Глядацька зацікавленість в цій конкурсній програмі та документалістиці в цілому збільшується з кожним фестивалем. Ми запросили одного з найяскравіших документалістів України - режисера Сергія Буковського, виступити куратором програми, щоб Конкурс європейського документального кіно продовжував розвиватися та набув особливого авторського бачення»
Сергій Буковський - випускник Київського інституту театрального мистецтва імені Карпенка-Карого - більше 10 років працював на Українській студії хронікально-документальних фільмів, за 35-річну кар’єру в кіно зняв близько 40 документальних фільмів. Чимало його робіт брали участь у багатьох фестивалях, зокрема “Молодість”, DOC Leipzig (Лейпциг, Німеччина), IDFA (Амстердам, Нідерланди), Vision du Reel (Ніон, Швейцарія), Margaret Maid Festival (New York, USA), Краківський МКФ (Польща), Фестиваль короткометражних фільмів в Оберхаузені (Німеччина), Mediawave (Дьйор, Угорщина), Artsalon (Потсдам, Німеччина), Одеський міжнародний кінофестиваль та були відзначені там нагородами. Сергія Буковського неодноразово запрошували у журі міжнародних кінофорумів.
Режисер є членом Спілки кінематографістів України, Народним артистом України, лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка, володарем премії “Телетріумф” та Першої Національної кінопремії «Золота Дзиґа». Нині Сергій Буковський працює як незалежний режисер. Він заснував МайстернюDOC, де майбутні кінематографісти опановують ази професії режисера. На минулорічному ОМКФ у Конкурсі європейських документальних фільмів була представлена стрічка Сергія Буковського «Головна роль», яка стала найкращим документальним фільмом, а головна героїня фільму Ніна Антонова отримала нагороду за найкращу жіночу роль в Національному конкурсі.
«Кінокласик Річард Лікок зняв свій перший фільм, коли йому було 14. То була кінорозповідь про бананову плантацію. Згадуючи свій перший режисерський досвід, він говорив: “Фільм поінформомував про те, як вирощувати банани, але не створював відчуття присутності. Стрічка інформувала глядача, але не залучала його бути учасником того, що відбувалося”. Тож, команда ОМКФ серед численних кіноробіт, що вже надходять до нас, відшукує саме такі, які справляють враження не лише змістом, але й небанальним авторським поглядом, високою емоційною складовою», - зазначає Сергій Буковський.
Нагадаємо, що приймання заявок на участь у конкурсних програмах 9-го Одеського кінофестивалю триватиме до 10-го квітня: http://bit.ly/2C5eAO1
ОМКФ-2018 відбудеться з 13 до 21 липня.
Алексей Першко 22 березня 2018
Like

Ім’я:
14 листопада 2019
Ваш коментар

популярні новини


Крістен Стюарт в трейлері трилера "Сіберг" Крістен Стюарт в трейлері трилера "Сіберг"

А ще Квеллі, Бітц, Макі та Вон.

13 листопада 2019 0 82
Фестиваль дитячих українських фільмів Фестиваль дитячих українських фільмів

Вперше пройде в Україні

13 листопада 2019 0 117
Хайєк, Бірн і Геддіш в трейлері "Гламурного бізнеса" Хайєк, Бірн і Геддіш в трейлері "Гламурного бізнеса"

Комедія від режисера "Офісу".

13 листопада 2019 0 185
Колекція фестивалів «Стороннього» Колекція фестивалів «Стороннього»

Фільм Дмитра Томашпольського покажуть в Індії

13 листопада 2019 0 153
Українське кіно в Британії Українське кіно в Британії

У Лондоні пройдуть Дні українського кіно

12 листопада 2019 0 261