«Люби мене» поїде на турецький «Золотий апельсин»


Новини: «Люби мене» поїде на турецький «Золотий апельсин»

Ювілейний 50-й «Золотий апельсин» пройде з 4 по 11 жовтня.

Українсько-турецький фільм «Люби мене» після успішної серпневої прем'єри на МКФ у Монреалі (Канада) у програмі «Фокус на світовому кіно» продовжує свою фестивальну історію. Цього разу фільм Марини Ер Горбач і Мехмета Бахадир Ера буде представлений у національному конкурсі Міжнародного кінофестивалю «Золотий апельсин» в Анталії.

Цю подію продюсер фільму Олена Єршова прокоментувала так: «На тлі бурхливого розвитку турецького кінематографа останнього десятиліття, котрий за темпами залишив далеко позаду більшість, європейських кінематографій,  увійти у фінальну конкурсну десятку «Золотого апельсина» - це заповітне бажання всіх турецьких кінематографістів. До того ж, українсько-турецький фільм, був обраний із 68 представлених на конкурс національних стрічок.  Уявляєте динаміку кінопроцесу? Навіть стартову конкурентну напругу. Водночас там є за що поборотися, окрім престижу. Цього року призовий фонд «Золотого апельсина» становить близько 300 000 $. І що особливо приємно, оргкомітет запросив на фестиваль ледь не всю нашу творчу групу: окрім режисерів і продюсерів, з’їдуться всі турецькі актори, чеська художниця Маркета Корінкова, з Києва приїде оператор Святослав Булаковський, з Берліна виконавиця головної ролі Вікторія Спесивцева».

Слід зазначити, що «Золотий апельсин» - 2013 ювілейний, йому – 50. Цей міжнародний кінофестиваль з глибокими традиціями найстаріший і дуже популярний в Азії. Очолить журі 50-го МКФ «Золотий апельсин» легенда турецького кінематографа Тюркан Шорай, яка зіграла в кіно понад 200 ролей і чотири рази завойовувала заповідну статуетку в категорії «Краща актриса». Глядачі старшого покоління пам’ятають її за фільмами «Корольок, пташка співоча», «Любов моя, печаль моя» та ін.

Як і годиться, у програмі цьогорічного фестивалю, що пройде з 4 по 11 жовтня, запланована велика кількість супутніх культурних заходів: майстер-класи відомих режисерів, зустрічі з зірковими гостями, виставки й концерти. Тут слід віддати належне й поставити за взірець мерію цього курортного міста, чиновники якої засвоїли таку просту, але недосяжну для  деяких їхніх колег істину, що потужна підтримка кінофестивалю обертається не менш потужним золотим дощем не лише на переможців і учасників «Золотого апельсина», але й на міську скарбницю.

Sushchenko 02 жовтня 2013


Ім’я:
02 серпня 2021
Ваш коментар

популярні новини


«Будинок Гуччі» Рідлі Скотта. Перший трейлер «Будинок Гуччі» Рідлі Скотта. Перший трейлер

Гага, Драйвер, Лето, Айронс, Пачіно, Гаєк.

30 липня 2021 0 470
Вілл Сміт у трейлері драми «Король Річард» Вілл Сміт у трейлері драми «Король Річард»

Історія родини сестер Вільямс.

28 липня 2021 0 530
«Мисливці за привидами: З того світу». Новий трейлер «Мисливці за привидами: З того світу». Новий трейлер

Прем'єра – у листопаді.

28 липня 2021 0 652
Айзек і Дефо  у трейлері «Холодного розрахунку» Айзек і Дефо у трейлері «Холодного розрахунку»

Від сценариста «Таксиста».

29 липня 2021 0 456
Зірки Marvel зіграють у комедійному горорі Зірки Marvel зіграють у комедійному горорі

Ентоні Макі і Девід Гарбор – у фільмі «У нас привид».

28 липня 2021 0 509