Ведмідь між небом та землею


Новини: Ведмідь між небом та землею
Берлінале 2012: день 4
Як це зазвичай буває з довго очікуваними подіями, вони, не встигнувши розпочатися, стрічко йдуть до свого завершення. І Берлінале в цьому розумінні не виняток – сьогодні, 12 лютого, тут пройшов 4-й конкурсний день. Але перш ніж звернутися до конкурсних фільмів дня, ще трохи про самий фестиваль. Берлінале по праву вважають найдружнішим у відношенні до звичайного глядача: наприклад, навіть подумати про можливість придбання квитків у відкритому продажі десь в Каннах цілком неможливо. Інша справа Берлін: тут квитки на будь-який показ можна придбати за три дні до його дати (або ж за чотири – якщо показ якийсь особливо крутий) в кількох місцях – в модному торгівельному центрі на Потсдамській площі «Аркади», в кінотеатрі Kino International або ж в Будинку Берлінського кінофестивалю. Зазначимо, що цієї у порівнянні з минулим роком зросли на 1 євро і стали кусатися ще більше, адже тепер вони складають 8-12 євро за квиток. А чого ви хотіли?! Якось же треба утримувати німецьку економіку на плаву!:-) Якщо ж ви особливо ліниві, і вас не влаштовує вистоювання в довжелезних чергах (дивись фото), то замовте квитки по інтернету (з націнкою в 1,5 євро), хоча і в цьому випадку необхідно забирати їх самостійно, але вже без черги. Недарма ж говорять, що Берлінале – чи не єдиний фестиваль, який є вдалим не тільки в художньому, але й в комерційному плані. Що, власне, і не дивно з огляду на прогноз, згідно з яким нинішнього року його перегляди відвідають понад 300 000 пересічних глядачів. Якщо є бажання, то можете самостійно помножити цю цифру на середню вартість квитка. Хоча, судячи з наповнюваності залу на ранкових конкурсних показах, левова частка цього натовпу відвідує якісь інші фестивальні секціїJ
Так було і сьогодні. На перегляді конкурсного грецького фільму «Метеора» зал був наповнений трохи більше ніж на 2 третини. Хоча фільм досить цікавий – по крайній мірі, за своєю тематикою. Режисер Спірос Стафулопулос спробував розкрити дві теми, які тісні пов’язані між собою: про протиріччя між плотським початком та духовним устремлінням (головні герої стрічки – монах Теодор та черниця Уранія)та про протиставлення заборон, які накладаються церквою на своїх адептів, селянським уявленням про світоустрій, в яких відтворення всього живого є наріжним каменем. І тут ця історія забороненого кохання викликає в пам’яті інші подібні історії, які вже давно стали класикою – історії Трістана та Ізольди, Абелара та Елоїзи, Ромео та Джульєтти. Щонайменше так задумувалося режисером. Інша справа, як цей задум вдалося втілити. Дія, яка розгортається в монастирях Метеори, виявляється «підвішеним», як і самі ці монастирі, що розташовані на неприступних скелях, - між небом та землею. Краса візуального ряду іноді превалює над семантичним навантаженням, а надмірна простота структури розповіді теж в достатній мірі вуалює авторський задум.
Торкається питань віро сповідування – правда, за кардинально іншої точки зору – і друга стрічка конкурсного дня – фільм розкручуваного останнім часом філіппінця Брільянте Мендоси «Полонянка» з Ізабель Юппер в головній ролі. Героїня Юппер опиняється заручницею ісламських терористів на Філіппінах в проходить всі кола пекла. Стрічка, яка мала можливість стати свого роду одкровенням, насправді виявляється швидше політичною прокламацією, розуміння якої вимагає достатньої обізнаності в ситуації на Філіппінах.
І як було обіцяно у вчорашньому репортажі, пропонуємо вашій увазі чергового берлінського ведмедя (дивись фото), який кожного ранку радісно зустрічає журналістів, які йдуть на конкурсний перегляд, адже стоїть він біля сусідньої двері, яка веде до найбільшого берлінського казино. Тому він і розмальований саме так.

 

Алексей Першко 12 лютого 2012


Ім’я:
01 серпня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Вілл Сміт у трейлері драми «Король Річард» Вілл Сміт у трейлері драми «Король Річард»

Історія родини сестер Вільямс.

28 липня 2021 0 449
«Мисливці за привидами: З того світу». Новий трейлер «Мисливці за привидами: З того світу». Новий трейлер

Прем'єра – у листопаді.

28 липня 2021 0 553
«Будинок Гуччі» Рідлі Скотта. Перший трейлер «Будинок Гуччі» Рідлі Скотта. Перший трейлер

Гага, Драйвер, Лето, Айронс, Пачіно, Гаєк.

30 липня 2021 0 371
«Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер «Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер

Прем’єра – восени.

24 липня 2021 0 733
Зірки Marvel зіграють у комедійному горорі Зірки Marvel зіграють у комедійному горорі

Ентоні Макі і Девід Гарбор – у фільмі «У нас привид».

28 липня 2021 0 440