«МОЛОДІСТЬ» - 45: Звільнити Олега Сєнцова

Увійти через
Реєстрація
 
«МОЛОДІСТЬ» - 45: Звільнити Олега Сєнцова
 
Новини:  «МОЛОДІСТЬ» - 45: Звільнити Олега Сєнцова
Робочі матеріали документальної стрічки «З.О.С» російського режисера Аскольда Курова, яка знімається за участі українського документаліста Андрія Литвиненка, можна подивитись о 15:30 у залі «Сінематека» кінотеатру «Київ».  Під час сеансу представники Amnesty International збиратимуть підписи під петицією щодо звільнення Олега Сєнцова. Підписати її можна тут.
Фільм розповідає про обставини справи Олега Сєнцова, українського режисера та сценариста, затриманого російськими спецслужбами у Криму за начебто підготовку теракту проти пам’ятника Леніну та, після сумнівного судового процесу, засудженого на 20 років за створення терористичної організації, пов’язаної з українськими націоналістами.
Свою провину Сєнцов не визнає, а з вимогою відпустити українця виступили Педро Альмодовар, Андрій Звягінцев, Вім Вендерс, багато інших особистостей світу кіно, люди по всьому світу. Тому окрім фокусу на фігурі самого Сєнцова, у фільмі йдеться і про тих, хто намагається врятувати режисера, а також, у більш загальному плані, про слабкість та беззахисність звичайної людини перед репресивною машиною автократичної держави.
Цей фільм – спільний проект, як у фінансовому аспекті, адже кошти на виробництво збирали шляхом краудфандінгу, так і за складом команди. Режисер Аскольд Куров працює над картиною разом з молодим українським документалістом Андрієм Литвиненком, попередні роботи якого включають епізоди з альманахів «Поза Євро», «Україна_голоси», «Євромайдан. Чорновий монтаж».
Куров – учень режисерки Маріни Разбєжкіної та художнього керівника московського Театру.doc Міхаіла Уґарова. У його фільмах знаходять відображення, з одного боку, відомі медіатизовані події суспільного життя Росії останніх років, як, наприклад, у кіно-альманасі «Зима, уходи!», де Куров, разом з іншими молодими режисерами, фіксує протестні акції зими 2011-2012 рр. А за роботу «Ленінленд» Куров отримав «Кентавра» фестивалю «Послання до людини» за кращий дебют.
З іншого ж боку, Куров торкається болючих проблем, які суспільство прагне не помічати, але які, підняті на поверхню, викликають широкий резонанс. Йдеться про фільм «Діти 404», присвячений підліткам-ЛГБТ, однойменному сайту і групам у соціальних мережах. Картину схвально сприйняли на міжнародних фестивалях, у Канаді її навіть включили у програму документального кіно для школярів, проте в Росії показ постійно намагались зірвати «православні активісти», а творцями стрічки раптово зацікавились у прокуратурі.
У будь-якому випадку, кожний фільм Курова це своєрідне дослідження Росії теперішньої, у якій, іноді дивним чином, поєднується минуле та майбутнє.
Алексей Першко 29 жовтня 2015
Коментарі
 
Ім’я
19 травня 2019
Ваш коментар

Підписатися на обговорення

популярні новини

"Захар Беркут". Перший тизер

Роберт Патрік у фільмі Ахтема Сеітаблаєва.

17 травня 2019

0
1144

Вампір стає супергероєм

Роберт Паттінсон може зіграти Бетмена

17 травня 2019

0
165

Анджеліна Джолі в першому трейлері "Чаклунки 2"

Володарка темряви.

14 травня 2019

0
306

Гуцули біля підніжжя Фудзіями

Фільм «Гуцулка Ксеня» відібрано до конкурсу Mt.FUJI-ATAMI FILM FESTIVAL

16 травня 2019

0
198

Спеціальна опівнічна «Молодість»

48-ий Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», який триватиме з 25 травня до 2 червня 2019 року, оголосив фільми таких...

17 травня 2019

0
355

 fk tw