Увійти через
facebook
 

«Молодість» покаже «Україна Гудбай»


Новини: «Молодість» покаже «Україна Гудбай»

Після презентації відбудеться панельна дискусія.

На 42-му київському міжнародному кінофестивалі «Молодість», 25 жовтня, відбудеться гала-прем'єра нового проекту кіноформаціі «українських злих» під назвою «Україна Гудбай». Він присвячений зовнішній еміграції сучасних українців. У вітчизняному прокаті збірка фільмів з'явиться вже 1 листопада. Альманах можна буде побачити в Києві, Одесі, Львові, Дніпропетровську, Донецьку, Харкові та інших містах.

На наступний день після прем'єри відбудеться панельна дискусія на тему «Шляхи розвитку українського кіно».

В рамках проекту було знято 25 короткометражних робіт загальною тривалістю 6 годин. Але в прокатну версію альманаху увійшли лише 6 стрічок, які відібрали продюсери. Спочатку «Україна Гудбай» була проектом про еміграцію, в якому досліджувалися причини, що змушують українців тікати з рідної країни. Незабаром проект переріс в масштабне кіновисказування - про те, чому українці відчувають себе чужинцями в своєму будинку; про те, як бачить навколишню дійсність нове покоління кінематографістів; про те, що відбувається з нами тут і зараз»- говорить редактор проекту кінознавець Володимир Войтенко.

У кінотеатральну версію «Україна Гудбай» входять драма «Побачення», іронічна трагікомедія Євгенія Матвієнко «Як козаки у космос полетіли», екзистенційна трагедія «Борода» режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука, кримінальна комедія постановника Юрія Ковальова «Пиріг», готична містерія «Ангел Смерті» Володимира Тихого і постапокаліптичний драма «Ядерні відходи» режисера Мирослава Слабошпицького.

Фільм «Ядерні відходи» вже встиг отримати кілька призів: «Срібний Леопард майбутнього» на МКФ в Локарно, Гран-прі за кращий короткометражний фільм російського кінофестивалю «Кіношок». Він брав участь в програмах фестивалів «Послання до людини» (Росія), «2in1» (Росія), Ecofest (Румунія), FIFE (Франція), МКФ в Більбао (Іспанія). Решта ж картини - «Ангел смерті» і «Борода» - були показані в секції Short Film Corner Каннського МКФ.

За спиною «Україна Гудбай» нагороди та участь у двох десятках кінофестивалів по всьому світу - в Каннах, Локарно, Нью-Йорку, Москві, Санкт-Петербурзі, Більбао та ін.

Деякі фільми з альманаху будуть боротися за звання Найкращого українського фільму у Національному конкурсі МКФ «Молодість». Їх 10:

Арівідерчі, Серьога! / Реж. Андрій Тимощук / Україна, 2012, 11 '.
Борода / реж. Дмитро Сухолиткий-Собчук / Україна, 2012, 18 '.
Ворона / реж. Максим Черниш Україна, 2012, 26 '.
Гамбург / реж. Володимир Тихий / Україна, 2012, 6 '.
Гауді / реж. Аксінья Куріна Україна, 2012, 18 '.
Ксенофілія / реж. Ілля Калюкін / Україна, 2012, 8 '.
Та поїду! / Реж. Валерій Шалига / Україна, 2012, 10 '.
Швейцарські годинники / реж. Володимир Цивінський / Україна, 2012, 18 '.
Ядерні відходи / реж. Мирослав Слабошпицький / Україна, 2012, 29 '.
Ангел смерті / реж. Володимир Тихий / Україна, 2012, 21 '.

Презентація альманаху «Україна Гудбай» пройде 25 жовтня в 20:00 в кінотеатрі «Київ» за участю творчих груп фільмів, відібраних для прокатної версії і продюсерів проекту - Дениса Іванова, Володимира Тихого та Ігоря Савиченко. Квитки на прем'єру альманаху «Україна Гудбай» можна буде придбати в касі самого кінотеатру. Альманах «Україна Гудбай» був створений за підтримки Державного агентства з питань кіно.

Що стосується панельної дискусії «Шляхи розвитку українського кіно», то вона повинна відбутися 26 жовтня о 12:00 у кінотеатрі «Київ» (зал Сінематека). Суть її в тому, що українські кінокритики, культурологи, філософи і психологи висловляться про проект «Україна Гудбай» і так званої кіноформаціі «українських злих». Модератором зустрічі стане експерт з засобів масової інформації, журналіст, перекладач і ведучий програми «Свобода слова» на каналі ICTV Андрій Куликов. 

Sushchenko 11 жовтня 2012
Like

Ім’я:
18 жовтня 2019
Ваш коментар

популярні новини


Пол Дано зіграє Загадника в "Бетмені" Пол Дано зіграє Загадника в "Бетмені"

Заміна Джоні Гіллу.

17 жовтня 2019 0 80
Сейфрід, Коллінз та інші – в новому фільмі Фінчера Сейфрід, Коллінз та інші – в новому фільмі Фінчера

Став відомий акторський склад "Менку".

17 жовтня 2019 0 147
Зірка "Залізного кулака" зіграє в "Матриці 4" Зірка "Залізного кулака" зіграє в "Матриці 4"

До проекту приєдналася Джессіка Генвік.

17 жовтня 2019 0 181
Джона Гілл відмовився від ролі в "Бетмені" Джона Гілл відмовився від ролі в "Бетмені"

Актор міг зіграти Загадочника.

17 жовтня 2019 0 151
Терон, Кідман і Роббі в трейлері "Секс-бомби" Терон, Кідман і Роббі в трейлері "Секс-бомби"

Драма про гучний скандал.

16 жовтня 2019 0 280