На Одеський МКФ приїде внук Чарлі Чапліна


Новини: На Одеський МКФ приїде внук Чарлі Чапліна

Одеський кінофестиваль, який за два роки увійшов до трійки найбільших глядацьких кінофестивалів Східної Європи (після кінооглядів в Карлових Варах і Каннах), відбудеться в Одесі 13-21 липня.

У липні Одесу відвідає режисер Тодд Солондз і онук Чарлі Чапліна Чаплі Сістоваріс, який представить показ німого шедевра свого діда - німу романтичну комедію «Вогні великого міста» на Потьомкінських сходах. Також глядачі фестивалю побачать ретроспективу забутого українського кіно початку 1990-х.

Починаючи з цього року, глядачі самі визначають, кому дістанеться Гран-Прі фестивалю в рамках головного Міжнародного конкурсу.

- ОМКФ слідкує концепції глядацького кінофестивалю, - заявила на першій прес-конференції ОМКФ президент фестивалю Вікторія Тігіпко. - Наш основний фокус - фільми напрямку арт-мейнстрім: вони близькі широкому колу глядачів і володіють безсумнівною художньою якістю. В цьому році ми стаємо ще ближче до глядачів: володар Золотого Дюка буде визначений в результаті глядацького голосування. Тепер кожен має можливість вплинути на вибір переможця фестивалю.

Одеський кінофестиваль продемонстрував стрімку динаміку зростання відвідуваності: від 40 000 відвідувань в 2010 р. до 70 000 в 2011 р. Цього року організатори очікують не менше 100 000 відвідувань. Щоб прийняти і комфортно розмістити якомога більше число глядачів, ОМКФ переміщається на новий майданчик. Головним фестивальним центром Одеського кінофестивалю в 2012 році стане Театр музичної комедії імені М. Водяного. За своїми характеристиками (глядацький зал на 1260 місць) новий фестивальний центр наближається до головного залу Венеціанського кінофестивалю.

Одним з почесних гостей ОМКФ-2012 стане найбільш незалежний з усіх голлівудських і найбільш голлівудський з усіх незалежних режисерів - Тодд Солондз. Автор «комедій деградації» - віртуозних, жорстких і наповнених гірким гумором фільмів, в яких знімаються кращі американські актори нашого часу, представить в Одесі свою ретроспективу, а також проведе майстер-клас в рамках Літньої кіношколи ОМКФ. Крім того, в Одесі відбудеться українська прем'єра останнього фільму Солондза «Темна конячка» (2011) з Сельмою Блер, Міа Ферроу і Крістофером Уокеном в головних ролях.

У 2012 році ОМКФ продовжить традицію масштабних кіно-перформансів на Потьомкінських сходах показом одного з найбільш культових фільмів в історії кінематографа - стрічки «Вогні великого міста» Чарлі Чапліна. Цей німий фільм, знятий Чапліним на зорі ери звукового кінематографа, став одним з головних подій світового кіно і надихав геніїв різних поколінь від Орсона Уеллса і Федеріко Фелліні до Вуді Аллена. Грандіозний показ на Потьомкінських сходах в супроводі симфонічного оркестру глядачам ОМКФ особисто представить онук і тезка Великого Німого - Чарлі Сістоваріс.


ОМКФ продовжує розвивати майданчики для професійного спілкування та підтримки кіноіндустрії: Кіноринок, Літню кіношколу і пітчинг-сесії.
Кращий продюсерський проект фільму отримає премію від компанії UDP в розмірі 25 000 гривень. Також в рамках Національного конкурсу буде вручена премія за кращий український фільм (50000 гривень), заснована фестивалем в минулому році. Крім журі Національного конкурсу, українські фільми оцінюватиме журі FIPRESCI (Міжнародної Федерації кінопреси). 

Катя Зиновьева 28 березня 2012


Ім’я:
02 серпня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Вілл Сміт у трейлері драми «Король Річард» Вілл Сміт у трейлері драми «Король Річард»

Історія родини сестер Вільямс.

28 липня 2021 0 516
«Будинок Гуччі» Рідлі Скотта. Перший трейлер «Будинок Гуччі» Рідлі Скотта. Перший трейлер

Гага, Драйвер, Лето, Айронс, Пачіно, Гаєк.

30 липня 2021 0 447
Айзек і Дефо  у трейлері «Холодного розрахунку» Айзек і Дефо у трейлері «Холодного розрахунку»

Від сценариста «Таксиста».

29 липня 2021 0 444
«Мисливці за привидами: З того світу». Новий трейлер «Мисливці за привидами: З того світу». Новий трейлер

Прем'єра – у листопаді.

28 липня 2021 0 639
Відблиск, Носоріг і Цензорка Відблиск, Носоріг і Цензорка

Світова прем’єра нових фільмів Олега Сенцова та Валентина Васяновича відбудеться на Венеційському кінофестивалі

26 липня 2021 0 624