На ОМКФ покажуть фільми братів Люм'єр


Новини: На ОМКФ покажуть фільми братів Люм'єр

На 6-му Одеському МКФ пройде один з перших після Канської презентації міжнародних показів програми «Люм'єр!»
Слідом за Каннською прем'єрою відреставровані короткометражки піонерів кінематографу - братів Луї і Огюста Люм'єр - покажуть в Одесі - заявила дирекція ОМКФ на офіційному коктейлі-презентації 6-го Одеського міжнародного кінофестивалю в Каннах.
17 травня в Каннах триб'ютом братів Люм'єр відзначили ювілей кінематографа - 120 років з дня першого публічного сеансу в паризькому салоні «Гран кафе». В добірку спеціальної програми «Люм'єр!» увійшли 110 унікальних картин, знятих братами Люм'єр і операторами їхньої студії з 1895 по 1905 в різних країнах світу - від Франції до США та В'єтнаму. Цифровою реставрацією фільмів у форматі 4К протягом 5 років займався Інститут Люм'єр в Ліоні.
Хронометраж кожної з чорно-білих короткометражок становить не більше 50 секунд. Фільми саме такої тривалості дозволяла створювати винайдена братами Люм'єр 120 років тому камера «Кінематограф», що згодом дала назву новому виду мистецтва. Серед хрестоматійних роликів таких, як «Вихід робітників з фабрики» і «Сніданок немовляти», були також вперше представлені невідомі роботи родоначальників кінематографа.
Ретроспективний альманах був показаний з живим коментарем Тьєррі Фремо, генерального директора Каннського МКФ і директора Інституту Люм'єр. Спеціальними гостями події стали відомі брати-режисери: бельгійці Дарденни, італійці Тавіані і голови журі Каннського фестивалю - американці Коени.
«Ці фільми - безцінна культурна спадщина. Представляючи витоки історії кіно, вони при цьому є надзвичайно сучасними та актуальними. Крім того, це рідкісні хроніки, що зафіксували життя на рубежі 19-го і 20-го століть. Це велика честь для нас відзначити 120-й день народження кінематографа омажем великим братам Люм'єр» - прокоментував добірку програмний директора ОМКФ Антельм Відо.

Тегі: омкф, люмьер
Сергей Задко 23 травня 2015
Like

Ім’я:
21 січня 2020
Ваш коментар

популярні новини


Марк Волберг в трейлері "Spenser Confidential" Марк Волберг в трейлері "Spenser Confidential"

Новий бойовик Пітера Берга.

21 січня 2020 0 156
ДіКапріо і Де Ніро зіграють в новому фільмі Скорсезе ДіКапріо і Де Ніро зіграють в новому фільмі Скорсезе

Режисер нарешті зніме двох улюблених акторів разом.

20 січня 2020 0 459
"Паразити", Пітт, Фенікс. Нагороди Гільдіі акторів "Паразити", Пітт, Фенікс. Нагороди Гільдіі акторів

Оскар вже зовсім скоро.

20 січня 2020 0 373
Тайка Вайтіті може зняти "Зоряні війни" Тайка Вайтіті може зняти "Зоряні війни"

Режисера двох частин "Тора" кличуть до Далекої-далекої галактики.

20 січня 2020 0 240
Увага! Кастинг!!! Увага! Кастинг!!!

НА головну роль у фільмі «Ведмежа пастка»

23 грудня 2019 5 4354