На ОМКФ покажуть фільми братів Люм'єр


Новини: На ОМКФ покажуть фільми братів Люм'єр

На 6-му Одеському МКФ пройде один з перших після Канської презентації міжнародних показів програми «Люм'єр!»
Слідом за Каннською прем'єрою відреставровані короткометражки піонерів кінематографу - братів Луї і Огюста Люм'єр - покажуть в Одесі - заявила дирекція ОМКФ на офіційному коктейлі-презентації 6-го Одеського міжнародного кінофестивалю в Каннах.
17 травня в Каннах триб'ютом братів Люм'єр відзначили ювілей кінематографа - 120 років з дня першого публічного сеансу в паризькому салоні «Гран кафе». В добірку спеціальної програми «Люм'єр!» увійшли 110 унікальних картин, знятих братами Люм'єр і операторами їхньої студії з 1895 по 1905 в різних країнах світу - від Франції до США та В'єтнаму. Цифровою реставрацією фільмів у форматі 4К протягом 5 років займався Інститут Люм'єр в Ліоні.
Хронометраж кожної з чорно-білих короткометражок становить не більше 50 секунд. Фільми саме такої тривалості дозволяла створювати винайдена братами Люм'єр 120 років тому камера «Кінематограф», що згодом дала назву новому виду мистецтва. Серед хрестоматійних роликів таких, як «Вихід робітників з фабрики» і «Сніданок немовляти», були також вперше представлені невідомі роботи родоначальників кінематографа.
Ретроспективний альманах був показаний з живим коментарем Тьєррі Фремо, генерального директора Каннського МКФ і директора Інституту Люм'єр. Спеціальними гостями події стали відомі брати-режисери: бельгійці Дарденни, італійці Тавіані і голови журі Каннського фестивалю - американці Коени.
«Ці фільми - безцінна культурна спадщина. Представляючи витоки історії кіно, вони при цьому є надзвичайно сучасними та актуальними. Крім того, це рідкісні хроніки, що зафіксували життя на рубежі 19-го і 20-го століть. Це велика честь для нас відзначити 120-й день народження кінематографа омажем великим братам Люм'єр» - прокоментував добірку програмний директора ОМКФ Антельм Відо.

Тегі: омкф, люмьер
Сергей Задко 23 травня 2015


Ім’я:
29 липня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Вілл Сміт у трейлері драми «Король Річард» Вілл Сміт у трейлері драми «Король Річард»

Історія родини сестер Вільямс.

28 липня 2021 0 106
Зірки Marvel зіграють у комедійному горорі Зірки Marvel зіграють у комедійному горорі

Ентоні Макі і Девід Гарбор – у фільмі «У нас привид».

28 липня 2021 0 159
«Мисливці за привидами: З того світу». Новий трейлер «Мисливці за привидами: З того світу». Новий трейлер

Прем'єра – у листопаді.

28 липня 2021 0 179
Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці» Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці»

Зірка «Форсажу 9» йде у відрив.

22 липня 2021 0 630
Леслі Грейс отримала роль Бетдівчини Леслі Грейс отримала роль Бетдівчини

Дочка комісара Гордона.

22 липня 2021 0 612