Нанні Моретті обраний головою журі Каннського фестивалю


Новини: Нанні Моретті обраний головою журі Каннського фестивалю

Знаменитий італійський актор і режисер, лауреат «Золотої пальмової гілки», 58-річний Нанні Моретті буде очільником головного міжнародного журі 65-го фестивалю у Каннах, який відбудеться 16-27 травня.


"Це справжня радість, честь і величезна відповідальність керувати журі найпрестижнішого кінофестивалю в світі, що проводиться в країні, де до фільмів завжди ставилися з цікавістю і повагою» - говорить Моретті.


В заяві поширеній Каннським кінофестивалем зазначена інформація, що Нанні Моретті вже брав участь в журі форуму. У 1997 році він був членом журі ювілейного 50-го фестивалю, де під головуванням Ізабель Аджані перемогли «Смак вишні» Аббаса Кіаростамі і «Вугор» Сехея Імамури.


"Як режисер, я завжди був дуже зворушений, коли мої фільми були представлені на Каннському фестивалі. Я також маю дуже приємні спогади про мій досвід в якості члена журі у ході 50-го форуму» - продовжує режисер.


У якості режисера власним визнанням Моретті зобов’язаний саме Каннському кінофестивалю, де він 6 разів представляв власні роботи. За картину «Дорогий щоденник» у 1994 р. Моретті отримав приз за кращу режисуру, а за «Кімнату сина» головний приз «Золоту пальмову гілку» у 2001 р., залишивши позаду неймовірну «Піаністку» Міхаеля Ханеке. У 2011 р. у Каннах була демонстрована його остання робота «У нас є Папа», яку згодом привезли на Одеський кінофестиваль.

Тьєррі Фремо, художній керівник фестивалю, додав: "Фестиваль хоче відсвяткувати своє 65-річчя з європейським президентом журі. Жваві і сучасні фільми Нанні Моретті є втіленням всього найкращого в кіно за останні тридцять років. Його роботи завжди розвиваються і продовжують виконувати обіцянки кіно, яке взаємодіє зі світом і з нашою епохою".

mivanukha 20 січня 2012


Ім’я:
30 липня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Айзек і Дефо  у трейлері «Холодного розрахунку» Айзек і Дефо у трейлері «Холодного розрахунку»

Від сценариста «Таксиста».

29 липня 2021 0 149
«Мисливці за привидами: З того світу». Новий трейлер «Мисливці за привидами: З того світу». Новий трейлер

Прем'єра – у листопаді.

28 липня 2021 0 273
Вілл Сміт у трейлері драми «Король Річард» Вілл Сміт у трейлері драми «Король Річард»

Історія родини сестер Вільямс.

28 липня 2021 0 209
«Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер «Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер

Прем’єра – восени.

24 липня 2021 0 543
Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі» Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі»

Перший трейлер нової роботи Рідлі Скотта.

20 липня 2021 0 1039