Нанні Моретті обраний головою журі Каннського фестивалю


Новини: Нанні Моретті обраний головою журі Каннського фестивалю

Знаменитий італійський актор і режисер, лауреат «Золотої пальмової гілки», 58-річний Нанні Моретті буде очільником головного міжнародного журі 65-го фестивалю у Каннах, який відбудеться 16-27 травня.


"Це справжня радість, честь і величезна відповідальність керувати журі найпрестижнішого кінофестивалю в світі, що проводиться в країні, де до фільмів завжди ставилися з цікавістю і повагою» - говорить Моретті.


В заяві поширеній Каннським кінофестивалем зазначена інформація, що Нанні Моретті вже брав участь в журі форуму. У 1997 році він був членом журі ювілейного 50-го фестивалю, де під головуванням Ізабель Аджані перемогли «Смак вишні» Аббаса Кіаростамі і «Вугор» Сехея Імамури.


"Як режисер, я завжди був дуже зворушений, коли мої фільми були представлені на Каннському фестивалі. Я також маю дуже приємні спогади про мій досвід в якості члена журі у ході 50-го форуму» - продовжує режисер.


У якості режисера власним визнанням Моретті зобов’язаний саме Каннському кінофестивалю, де він 6 разів представляв власні роботи. За картину «Дорогий щоденник» у 1994 р. Моретті отримав приз за кращу режисуру, а за «Кімнату сина» головний приз «Золоту пальмову гілку» у 2001 р., залишивши позаду неймовірну «Піаністку» Міхаеля Ханеке. У 2011 р. у Каннах була демонстрована його остання робота «У нас є Папа», яку згодом привезли на Одеський кінофестиваль.

Тьєррі Фремо, художній керівник фестивалю, додав: "Фестиваль хоче відсвяткувати своє 65-річчя з європейським президентом журі. Жваві і сучасні фільми Нанні Моретті є втіленням всього найкращого в кіно за останні тридцять років. Його роботи завжди розвиваються і продовжують виконувати обіцянки кіно, яке взаємодіє зі світом і з нашою епохою".

mivanukha 20 січня 2012


Ім’я:
23 вересня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Вашингтон у трейлері «Трагедії Макбета» Джоела Коена Вашингтон у трейлері «Трагедії Макбета» Джоела Коена

Новое переосмислення Шекспіра.

23 вересня 2021 0 61
Том Генкс у трейлері фантастики «Фінч» Том Генкс у трейлері фантастики «Фінч»

Том, робот і пес.

20 вересня 2021 0 346
Нео повертається. Трейлер фільму «Матриця: Воскресіння» Нео повертається. Трейлер фільму «Матриця: Воскресіння»

Прем'єра в Україні – 22 грудня.

09 вересня 2021 0 1533
ДіКапріо і Лоуренс у тізері «Не дивіться вгору» ДіКапріо і Лоуренс у тізері «Не дивіться вгору»

А ще Меріл Стріп, Тімоті Шаламе і багато інших.

08 вересня 2021 0 1280
Перший тизер «Алеї жахів» Гільєрмо Дель Торо Перший тизер «Алеї жахів» Гільєрмо Дель Торо

«Він людина або чудовисько?»

17 вересня 2021 0 747