ТИЖДЕНЬ ЕСТОНСЬКОГО КІНО У КИЄВІ


Новини: ТИЖДЕНЬ ЕСТОНСЬКОГО КІНО У КИЄВІ
У кінотеатрі «КИЇВ» 8 – 11 грудня 2017
Нові естонські художні, анімаційні, короткометражні, документальні та студентські фільми
Вхід вільний!
У рамках святкування 100-річчя Естонської Республіки відбудеться Тиждень естонського кіно у Києві. 8 – 11 грудня на екрані кінотеатру «Київ» буде можливість побачити підбірку свіжих естонських художніх, документальних, анімаційних та студентських фільмів.
Урочисте відкриття Тижня естонського кіно відбудеться 7 грудня у співробітництві з Посольством Естонської Республіки у Києві. Подію відкриє фільм-казка Райнера Сарнета для дорослих «ЛИСТОПАД», у якому зустрічаються чорний гумор і романтичне кохання. Відзнятий за мотивами новели «Гуменний або листопад», яку написав Андрус Ківірягк – естонський письменник, твори якого читають найбільше. Цей фільм – шедевр естонського
кінематографічного мистецтва, який своєю стильністю підносить сутність та фольклор естонців на світовий рівень.
Фіно-угорську культурну спадщину в цілому у Києві допоможуть представити перед кожним показом короткі анімовані історії, підготовлені у співпраці естонської анімаційної студії Joonisfilm і Естонського Національного Музею. Фіно-угорські історії, відзняті для постійної виставки Національного Музею Естонії під назвою «Уральська луна», створили відомі режисери естонської анімаційної студії: Юло Пікков, Прійт Тендер, Маттіас Мялк, Валтер Уусберґ, Майт Лаас, Крістіан Голм, Мартінус Клемет, Прійт та Ольга Пярн.
У програмі анімаційних фільмів демонструватимуться також фільми «Життя перед життям» Рао Гейдметса, «Пташиний грип» Прійта Тендера і «Порожнє місце» Юло Піккова.
У підбірці документальних фільмів демонструватимуться документальні фільми-портрети про відомих естонців і про збереження естонської національної ідентичності як в Естонії, так і за її кордонами. Фільм-портрет Доріана Супіна «Арво Пярт – навіть якщо я втрачу все» – інтимний і чуттєвий фільм про композитора Арво Пярта, що відкриває життєву філософію, творчий фон маестро і показує звичайні моменти з його сім’єю та близькими.
Документальний фільм Еріка Норкрооса і Куллара Віймсе «Земля обітована» розповідає про збереження естонської національної ідентичності по той бік земної кулі. І робить це крізь призму порятунку церкви – найстарішого храму естонців у Сполучених Штатах, що перебуває під небезпекою руйнування.
Зі свіжих естонських художніх фільмів у Києві демонструватиметься «Полярний хлопчик» Ану Аун, «Мати» Кадрі Киусаар, «Дисиденти» Яака Кільма та «Я не повернусь» Ілмара Рааґа. «Полярний хлопчик» – це історія про хлопця Маттіаса, який закінчує середню школу і мріє вивчати мистецтво фотографії у Берлінській академії мистецтв. Його плани виявляються на межі зриву через його закоханість у відчайдушну красуню Ганну, яка страждає біполярним розладом.
Історія Кадрі Киусаар у жанрі трилеру «Мати» про те, до чого може довести багаторічний самообман, нездійснені мрії та відсутність кохання.
Пригодницька комедія Яака Кільма «Дисиденти» розповідає про пошуки щастя трьох друзів по обидва боки як і держави, так і закону.
Головна героїня фільму Ілмара Рааґа «Я не повернусь» – Аня, дівчина родом із дитячого будинку, яка бажає, щоб її любили, але не знаходить у собі здатності любити інших.
У програмі й не без свіжих студентських фільмів. Балтійська школа кіно та медіа покаже відбір зі своєї серії Найкраще від BFM (Best of BFM).
Гості Тижня естонського кіно – режисери Кадрі Киусаар, Прійт Тендер, Юло Пікков, Ерік Норкроос і програмний менеджер Пярнуського Фестивалю фільмів і організатор Тижня естонського кіно Вайко Едур.
Тиждень естонського кіно став можливим завдяки Міністерству Культури Естонії, фондові «Естонський культурний капітал», Посольству Естонської Республіки в Києві, Естонському Інститутові Фільмів.
Основна мета Тижня естонського кіно – презентація нових естонських фільмів, водночас організатори не хочуть ховати свою голову у пісок у зв’язку з подіями на сході України. Своїми фільмами і своєю присутністю бажаємо висловити свою підтримку суверенітету та територіальній цілісності України. Хочемо показати своєму народу-побратимові, що ви не одні, і ми завжди підтримуватимемо вас у важкі часи!
Естонські кінематографісти запрошують усіх киян та любителів кіно у кінотеатр «Київ», щоб відсвяткувати 100-річчя Естонської Республіки!
Усі покази безкоштовні!
Алексей Першко 01 грудня 2017
Like

Ім’я:
25 січня 2020
Ваш коментар

популярні новини


Марк Волберг в трейлері "Spenser Confidential" Марк Волберг в трейлері "Spenser Confidential"

Новий бойовик Пітера Берга.

21 січня 2020 0 469
Елісон Брі в трейлері драми "Вершниця" Елісон Брі в трейлері драми "Вершниця"

Божевілля або щось надприродне?

22 січня 2020 0 1812
ДіКапріо і Де Ніро зіграють в новому фільмі Скорсезе ДіКапріо і Де Ніро зіграють в новому фільмі Скорсезе

Режисер нарешті зніме двох улюблених акторів разом.

20 січня 2020 0 725
Тайка Вайтіті може зняти "Зоряні війни" Тайка Вайтіті може зняти "Зоряні війни"

Режисера двох частин "Тора" кличуть до Далекої-далекої галактики.

20 січня 2020 0 462