Про імідж кінематографу


Новини: Про імідж кінематографу

 17 вересня Жоель Шапрон, експерт UNIFRANCE з питань кінодистрибуції, поділиться секретами промоції французького кінематографа за кордоном з аудиторією KYIV MEDIA WEEK.

Жоель Шапрон (Joël Chapron) – провідний спеціаліст UNIFRANCE по роботі з країнами Центральної та Східної Європи та з просування французького кіно за кордоном. Понад двадцять років Жоель Шапрон співпрацює з міжнародним Канським кінофестивалем, де є кореспондентом відбіркової комісії і складає шорт-лист претендентів на участь у конкурсній програмі. Таку ж саму роботу він виконував для відомого кінофестивалю в Локарно з 2006 по 2012 роки. Жоель Шапрон є автором безлічі книг і статей про французьку кінематографію, систему підтримки кіно, промоцію, дистрибуцію та фінансування. Його роботи перекладені на багато мов.
Жоель Шапрон розкаже про створення міжнародного іміджу національного кінематографа та про роль державної підтримки в цьому процесі. На прикладі організації UNIFRANCE він розповість про головні завдання державної установи, створеної для промоції національного кіно. Зокрема, про спеціальні події, що організовує UNIFRANCE, та основні принципи розподілення між ними фінансової та технічної підтримки. У своїй доповіді пан Шапрон висвітлить два основних компоненти іміджу національного кінематографа за кордоном – дистрибуцію та промоушн. До того ж він розгляне DVD та VOD як можливі способи міжнародної дистрибуції фільмів, що не дійшли до кінотеатрів та роль короткого метру в промоції національного кіно. Жоель Шапрон торкнеться теми іміджу кінематографів інших країн на території Франції, та як його можна розбудувати, пояснюючи роль місцевих кінематографістів та державної підтримки на цьому шляху.
Пан Шапрон побудує свій виступ навколо французької моделі фінансування. Її було впроваджено більш, ніж 70 років тому, а вона з того часу майже не змінилась, якщо не брати до уваги незначні пристосування під нові умови ринку. Впродовж усього періоду становлення французький кінематограф був під захистом законодавства та користувався підтримкою держави. Запровадження системи фінансування відбувалось поступово, хоча багато хто йому опирався, як всередині країни, так і за її межами. Зокрема, проти такої реформи висловлювались представники міжнародних ринків, як от кіноіндустрії США. Незважаючи на запекле протистояння навколо нової системи, позиції французького кінематографа вдалося відстояти, і довести суспільству, що культура не є продуктом економіки. Тоді з’явилась концепція «винятковості культури»: в ході перемовин на державному рівні, питання кіно та телебачення не можуть бути полем для компромісу у Франції.
UNIFRANCE – це урядова організація, створена в 1949 році французьким кіноцентром CNC (Centre national du cinéma et del'image animée). Організація відповідає за промоцію французького кінематографа за кордоном та налічує близько 1000 членів: продюсерів повнометражних та короткометражних фільмів, експортерів, агентів з продажу, режисерів, акторів, сценаристів та талант-агентів. UNIFRANCE регулярно проводить різноманітні заходи, присвячені кінематографу Франції, спрямовані на баєрів, ЗМІ та публіку – три основні цілі промоції. Загалом UNIFRANCE організовує 17 заходів, серед них Фестиваль Французького кіно в Акапулько (Acapulco French Film Festival), Берлінський тиждень французького кіно (Berlin French Film Week), Рандеву з французьким кіно в Нью-Йорку (Rendez–Vous With French Cinema a New York) та інші.
Алексей Першко 30 серпня 2019Ім’я:
28 листопада 2020
Ваш коментар

популярні новини


Офіціайно: Мадс Міккельсен отримав роль Грін-де-Вальда Офіціайно: Мадс Міккельсен отримав роль Грін-де-Вальда

Нове обличчя антагоніста «Фантастичних звірів».

26 листопада 2020 0 382
«Бебі Бос 2: Сімейний бізнес». Перший трейлер «Бебі Бос 2: Сімейний бізнес». Перший трейлер

Прем'єра – в березні.

25 листопада 2020 0 471
Вечір Пауля Целана Вечір Пауля Целана

З Сергієм Жаданом та Катериною Калитко

26 листопада 2020 0 317
Трейлер комедії «Обережно, кенгуру!» Трейлер комедії «Обережно, кенгуру!»

Як вам такий сусід?

24 листопада 2020 0 485
Фішер і Белл в трейлері комедії «Хрещена фея» Фішер і Белл в трейлері комедії «Хрещена фея»

Від режисерки «Щоденника Бріджит Джонс».

22 листопада 2020 0 746