"Оскар" Орсона Уеллса знову виставлено на аукціон


Новини:
"Оскар", отриманий американським режисером і актором Орсоном Уеллсом за сценарій до фільму "Громадянин Кейн", виставлений на аукціон, який пройде 20 грудня.
Організатори торгів з аукціонного будинку Nate D. Sanders, розташованого в Лос-Анджелесі, планують виручити за статуетку від 600 тисяч до мільйона доларів. Представники аукціонного будинку стверджують, що до цього лоту вже виявили підвищений інтерес колекціонери з усього світу, у тому числі з Китаю, Японії та країн Близького Сходу.
Протягом багатьох років "Оскар" Орсона Уеллса вважався втраченим. Проте в 1994 році статуетка була виставлена на аукціон Sotheby's якимось кінематографістом, який стверджував, що працював разом з Уельсом і отримав його "Оскар" як оплату. Однак дочка Уеллса тоді добилася не тільки зняття "Оскара" з торгів, але змогла довести свої права на статуетку.
Згодом дочка Уеллса спробувала сама виставити "Оскар" батька на аукціон Sotheby's, але на цей раз на відміну торгів наполягла Американська кіноакадемія, яка бореться з продажем своїх нагород. У 2003 році їй все ж вдалося продати "Оскар" батька філантропічному фонду, який, у свою чергу, в 2007 році знову виставив на аукціон статуетку Sotheby's. Проте статуетка, оцінена в 800 тисяч - 1,2 мільйона доларів, не викликала інтересу покупців, лот не досяг резервної ціни і був знятий з торгів.
Аукціонний дім Nate D. Sanders, що виставив "Оскар" Уеллса на торги, тримає в таємниці інформацію про те, кому належить статуетка у справжній момент.
Виставлений на торги "Оскар" - єдина нагорода Американської Кіноакадемії, отримана Уеллсом. "Громадянин Кейн", за сценарій до якого Уеллс був удостоєний "Оскара", регулярно включається в різні списки найвидатніших фільмів в історії кінематографа.
Катя Зиновьева 13 грудня 2011


Ім’я:
27 липня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Відблиск, Носоріг і Цензорка Відблиск, Носоріг і Цензорка

Світова прем’єра нових фільмів Олега Сенцова та Валентина Васяновича відбудеться на Венеційському кінофестивалі

26 липня 2021 0 193
Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці» Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці»

Зірка «Форсажу 9» йде у відрив.

22 липня 2021 0 529
Джордан зіграє в новій версії «Афери Томаса Крауна» Джордан зіграє в новій версії «Афери Томаса Крауна»


Ідеальне пограбування.

18 липня 2021 0 1040
Від Джеймса Вана. Трейлер горора «Втілення зла» Від Джеймса Вана. Трейлер горора «Втілення зла»

Творець «Астрала» і «Закляття» представляє.

26 липня 2021 0 141
Каннський кінофестиваль-2021: переможці Каннський кінофестиваль-2021: переможці

У Каннах роздали нагороди.

17 липня 2021 0 1621