"Оскар" Орсона Уеллса знову виставлено на аукціон


Новини:
"Оскар", отриманий американським режисером і актором Орсоном Уеллсом за сценарій до фільму "Громадянин Кейн", виставлений на аукціон, який пройде 20 грудня.
Організатори торгів з аукціонного будинку Nate D. Sanders, розташованого в Лос-Анджелесі, планують виручити за статуетку від 600 тисяч до мільйона доларів. Представники аукціонного будинку стверджують, що до цього лоту вже виявили підвищений інтерес колекціонери з усього світу, у тому числі з Китаю, Японії та країн Близького Сходу.
Протягом багатьох років "Оскар" Орсона Уеллса вважався втраченим. Проте в 1994 році статуетка була виставлена на аукціон Sotheby's якимось кінематографістом, який стверджував, що працював разом з Уельсом і отримав його "Оскар" як оплату. Однак дочка Уеллса тоді добилася не тільки зняття "Оскара" з торгів, але змогла довести свої права на статуетку.
Згодом дочка Уеллса спробувала сама виставити "Оскар" батька на аукціон Sotheby's, але на цей раз на відміну торгів наполягла Американська кіноакадемія, яка бореться з продажем своїх нагород. У 2003 році їй все ж вдалося продати "Оскар" батька філантропічному фонду, який, у свою чергу, в 2007 році знову виставив на аукціон статуетку Sotheby's. Проте статуетка, оцінена в 800 тисяч - 1,2 мільйона доларів, не викликала інтересу покупців, лот не досяг резервної ціни і був знятий з торгів.
Аукціонний дім Nate D. Sanders, що виставив "Оскар" Уеллса на торги, тримає в таємниці інформацію про те, кому належить статуетка у справжній момент.
Виставлений на торги "Оскар" - єдина нагорода Американської Кіноакадемії, отримана Уеллсом. "Громадянин Кейн", за сценарій до якого Уеллс був удостоєний "Оскара", регулярно включається в різні списки найвидатніших фільмів в історії кінематографа.
Катя Зиновьева 13 грудня 2011


Ім’я:
25 вересня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Меган Фокс у трейлері горора «Ікла ночі» Меган Фокс у трейлері горора «Ікла ночі»

Так, про вампірів.

25 вересня 2021 0 111
Вашингтон у трейлері «Трагедії Макбета» Джоела Коена Вашингтон у трейлері «Трагедії Макбета» Джоела Коена

Новое переосмислення Шекспіра.

23 вересня 2021 0 333
Серкіс і Еріво зіграють у «Лютері» Серкіс і Еріво зіграють у «Лютері»

Повнометражний фільм про лондонського детектива.

23 вересня 2021 0 283
Камбербетч у трейлері фільму «Котячі світи Луїса Вейна» Камбербетч у трейлері фільму «Котячі світи Луїса Вейна»

Про художника, який малював котів.

24 вересня 2021 0 208