Батько "Аватара" занурився на дно Маріанської впадини


Новини: Батько
Голлівудський режисер Джеймс Кемерон став сьогодні третьою людиною в історії, яка досягла найглибшої точки світового океану - дна Маріанської западини.
Як повідомили в соціальній мережі Twitter представники експедиції, кінематографіст і дослідник добрався до так званої Безодні Челленджера - ділянки западини на глибині майже 11 км.
"Всі системи в нормі", - передав Кемерон повідомлення на поверхню. В морську безодню творець блокбастерів "Термінатор", "Титанік" і "Аватар" вирушив на борту розробленого за його участі глибоководного апарату Deep Sea Challenger. Як повідомили в Національному географічному товаристві США, членом якого є Кемерон, батискаф почав занурення приблизно в 400 км від тихоокеанського острова Гуам.
На глибині він пробуде близько 6 годин, збираючи зразки грунту і живих організмів для біологів і геологів. Після цього Deep Sea Challenger скине баласт і підніметься назад на поверхню. За попередніми розрахунками, зворотний шлях займе трохи більше години. 12-тонний Deep Sea Challenger, пофарбований у яскраво-зелений колір, обладнаний всім необхідним для відео-та фотозйомки. Зняті Кемероном кадри ляжуть в основу науково-документального фільму каналу National Geographic.
Кемерон з командою океанографів відправився до Маріанськом глибоководного жолобу на заході Тихого океану 19 березня. Занурення планувалося зробити ще кілька днів тому, але через погані погодні умови його кілька разів відкладали.
"Під час занурення потрібно вірити, що апарат сконструйований правильно", - підкреслив дослідник.

Кемерон з дитинства захоплюється океанологією - на цей момент на його рахунку 72 глибоководних занурення. 33 з них він здійснив до уламків "Титаніка", коли знімав однойменний фільм. В цьому йому допомагала команда російського науково-дослідного корабля "Академік Мстислав Келдиш" і глибоководні апарати "Мир". 

Катя Зиновьева 26 березня 2012


Ім’я:
26 липня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Відблиск, Носоріг і Цензорка Відблиск, Носоріг і Цензорка

Світова прем’єра нових фільмів Олега Сенцова та Валентина Васяновича відбудеться на Венеційському кінофестивалі

26 липня 2021 0 129
Від Джеймса Вана. Трейлер горора «Втілення зла» Від Джеймса Вана. Трейлер горора «Втілення зла»

Творець «Астрала» і «Закляття» представляє.

26 липня 2021 0 97
«Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер «Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер

Прем’єра – восени.

24 липня 2021 0 305
Тизер мультфільму «Я – панда» Тизер мультфільму «Я – панда»

Чи то дівчинка, чи то панда.

18 липня 2021 0 1012
Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці» Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці»

Зірка «Форсажу 9» йде у відрив.

22 липня 2021 0 482