Половина шляху


Новини: Половина шляху
Берлінале 2012: перші підсумки
Сьогодні, 14 лютого 2012 року, берлінський міжнародний кінофестиваль завершив першу свою половину. Організатори заходу сурмлять в усі фанфари: відкрилося ще одне місце – Дім Берлінського кінофестивалю – де віднині будуть прходити фестивальні заходи, вже продано понад 250 тисяч квитків, то ж прогнозовані 300 тисяч глядачів вже не за горами, публіка радісно вітала таких зірок світового кінематографу як Анжеліна Жолі, яка представила свій режисерський дебют, Крістіан Бейл, який зіграв головну роль в китайському поза конкурсному фільмі «Квіти війни», Ізабель Юппер, яка презентувала конкурсний фільм «Втікачка» за її участі, про який ми писали вчора, Катрін Деньов. Сьогодні відбудеться вшанування Меріл Стріп, в ході яких їй буде вручено почесний «Золотий медвідь». Прогресує і Європейський кіноринок, що його проводять одночасно з фестивалем. На цьому заході, який входить до трійки найбільших світових подій подібного штибу, представлено понад 400 учасників, серед яких і Україна.
З іншого боку, якщо говорити про конкурсну програму, то прийшов час підведення перших підсумків та прогнозів. І ось вони-то, ці підсумки, наразі дещо розчаровують. Особливо в світлі сьогоднішніх конкурсних фільмів, які в чергове укріплюють на думці, що очікування від програми були дещо завищеними. Так, німецька стрічка «Додому на вихідні» Ханса-Крістіана Шміда, цілком вписуються в загальну тональність конкурсної програми, що її можна окреслити загальною темою багатьох фільмів – зосередженості на дослідженні сімейних цінностей та людських стосунків взагалі, але її автори роблять це занадто академічно та важкувати, і це розчаровує. Адже від фестивалів рангу Берлінського очікуєш визначення якихось нових тенденцій у світовому кінематографі, а не демонстрації здебільшого міцних професійних фільмів, що вони не претендують на новаторство. Хоча, власне, може це і є тенденція, а точніше – констатація певної стагнації в кінематографі. Або ж просто відбиток смаків відбірників фестивалюJ. А от другий сьогоднішній конкурсний фільм – португальська стрічка «Табу» Мігеля Гомеша – як раз претендує на новаторство та формальний експеримент, але ця претензія настільки заволоділа авторами стрічки, що вони, як говорять, загралися. В результаті стрічка, яка відстежує долю португалки Аврори в двох часових шарах за допомогою всіх можливих формальних прийомів артхаузного кіно – чорно-білого зображення, гри зі звуковим рядом і т.ін. – вийшла затягнутою та погано артикульованою. І на цьому фоні на перший план висуваються стрічки, які навряд чи змогли б претендувати на призи фестивалю за інших обставин. В цій ситуації поки що уявляється, що головними претендентами на «Ведмедя» наразі є німецька стрічка «Барбара» Крістіана Петцольда та російсько-американська стрічка «Машина Джейн Менсфілд» Біллі Боба Торнтона. А якщо взяти до уваги, що головою журі нинішнього Берлінале є Майк Лі з його прихильністю до соціальності, то виявиться, що у «Барбари» шансів більше. Хоча не варто забувати і про ще одного члена журі – Франсуа Озона – який цілком може схилити терези на користь фільму Торнтона. Крім того, не будемо забувати і про те, що журі ще має переглянути 6 конкурсних фільмів, серед яких і стрічка «Долина білого оленя» китайця Ваня Кванана, який 2010-го року вже отримував «Срібного Ведмедя» за кращий сценарій.
І на завершення нашого сьогоднішнього огляду Берлінале – черговий берлінський ведмідь, цього разу прикрашений олімпійською символікою – напевно, на пам’ять про Берлінську олімпіаду, що її увічнила геніальна Лєні РіфенштальJ.

 

Алексей Першко 14 лютого 2012


Ім’я:
30 липня 2021
Ваш коментар

популярні новини


«Мисливці за привидами: З того світу». Новий трейлер «Мисливці за привидами: З того світу». Новий трейлер

Прем'єра – у листопаді.

28 липня 2021 0 253
Айзек і Дефо  у трейлері «Холодного розрахунку» Айзек і Дефо у трейлері «Холодного розрахунку»

Від сценариста «Таксиста».

29 липня 2021 0 127
Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі» Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі»

Перший трейлер нової роботи Рідлі Скотта.

20 липня 2021 0 1023
Від Джеймса Вана. Трейлер горора «Втілення зла» Від Джеймса Вана. Трейлер горора «Втілення зла»

Творець «Астрала» і «Закляття» представляє.

26 липня 2021 0 334
Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці» Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці»

Зірка «Форсажу 9» йде у відрив.

22 липня 2021 0 676