Саакашвілі, Найман та Золотой Дюк


Новини: Саакашвілі, Найман та  Золотой Дюк

 На церемонії відкриття 6-го ОМКФ, що пройшла 10 липня 2015 в Одеському академічному театрі музичної комедії і мала суто одеський колорит, гостям представили претендентів на нагороди фестивалю — учасників конкурсних програм, а також членів експертних журі. Перший приз ОМКФ-2015 — почесний Золотий Дюк за внесок у кіномистецтво — одержав британськийкінокомпозитор-мінімаліст Майкл Найман.

«Проводити фестиваль нам рік у рік стає й простіше, і складніше одночасно. Простіше, тому що високе реноме фестивалю починає працювати на нас, а складніше — тому що країна переживає військову, економічну і культурну кризу. Але в нас немає сумнівів: культурні події такого масштабу як ОМКФ повинні бути, і не може бути ніяких виправдань для зневаги культурним сектором. Тому що держава, що не підтримує культуру, так само приречена, як і держава, що не розвиває свою економіку» — відзначив Президент Одеського міжнародного кінофестивалю Вікторія Тігіпко.
Почесний Золотий Дюк за внесок у кіномистецтво з рук Вікторії Тігіпко одержав британський композитор, автор музики до фільмів Пітера Грінуея та Майкла Уінтерботтома — почесний гість ОМКФ Майкл Найман. Майкл Найман подякував за нагороду й виконав кілька своїх композицій, у тому числі відомий саундтрек до фільму «Піаніно» Джейн Кампіон.
«Це місто насичене міфами, історією й надзвичайною культурою. На фоні загальної зневіри, бездоріжжя, корупції та іншого в людей є величезне почуття гордості й гідності, вони мислять у категоріях культури. Це величезний мотиватор, аби розвиватися далі й будувати майбутнє. Одеса — коктейль надзвичайного потенціалу, це місто-свято й сьогодні в це місто прийшло свято кіно» — привітав гостей відкриття ОМКФ новопризначений губернатор Одеської області Михайло Саакашвілі, який тим не менш вже встиг стати в Одесі справжньою поп-зіркою. Також до залу з екрана звернувся міський голова Одеси Геннадій Труханів, котрий не зміг бути присутнім особисто на церемонії.
Ведучі вечора Олег Панюта і Ольга Бутко представили журі міжнародної конкурсної програми: главу — французького режисера й сценариста, Канського призера, француженку Жанн Лабрюн, сербського кінематографіста, лауреата Берлінале Срджана Драгоєвіча, українського документаліста, котрий зняв понад 50 картин, Сергія Буковського, президента польської кіноакадемії, продюсера Даріуша Яблонскі та титулованого литовського режисера Шарунаса Бартаса.
За нагороди міжнародного конкурсу традиційно поборються 12 картин, дві з яких — українського виробництва. У національній конкурсній програмі представлено 24 фільма: 6 повнометражних і 18 короткометражних стрічок.
Фільм відкриття «Реальність» авторства Квентіна Дюпьє представив французький продюсер, директор продюсерської компанії Chasse a Courts Мартін Гондре.
6-й Одеський міжнародний кінофестиваль пройде з 10 по 18 липня 2015.
Алексей Першко 11 липня 2015


Ім’я:
19 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Мара, Фой і Макдорманд у трилері «Говорять жінки» Мара, Фой і Макдорманд у трилері «Говорять жінки»

Зоряний каст адаптації роману Міріам Тейвс.

18 червня 2021 0 300
Дженніфер Лопес зіграє у фантастиці «Атлас» Дженніфер Лопес зіграє у фантастиці «Атлас»

Від режисера «Розлому Лос-Анджелеса».

16 червня 2021 0 706
Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей» Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей»

Так, це вони в гримі!

14 червня 2021 0 1086
Поганими дорогами до Атлантиди Поганими дорогами до Атлантиди

Золота Дзиґа 2021: названо лауреатів П’ятої Національної кінопремії

13 червня 2021 0 1105
Ще одна екранізація Стівена Кінга Ще одна екранізація Стівена Кінга

Творець «Ганнібала» і «Американських богів» зніме нову версію «Кристини».

11 червня 2021 0 1523