Кошти на рекламу


Новини: Кошти на рекламу

 Просять у держави провідні українські кінофоруми

Провідні українські кінофестивалі та медіа-формуи звернулися до вищих посадових осіб держави з відкритим листом, в якому вказали на проблему недостатності коштів на розкрутку українського кіно і попросили вирішити її. Нижче наводимо текст цього листа.

Президенту України Порошенку Петру Олексійовичу
Прем’єр-міністру України Гройсману Володимиру Борисовичу
Голові Верховної Ради Парубію Андрію Володимировичу
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
Від імені української кіноіндустрії хочемо висловити щиру подяку за постійну підтримку вітчизняного кінопроцесу. Збільшення фінансування національного кіновиробництва посприяло зростанню як кількості, так і якості українських фільмів. Як наслідок, останніми роками ми бачимо безпрецедентну кількість кінокартин у прокаті держави та у програмах міжнародних кінофестивалів – наші фільми збирають аншлаги не тільки у вітчизняних кінотеатрах, але й здобувають нагороди на міжнародному рівні: Канни, Берлін, Локарно, Карлові Вари та інші. Ці успіхи були б неможливими без збільшення державного фінансування. Крім того, прийняття нового Закону України «Про кінематограф» розширює можливості ко-продукцій із європейськими та іншими країнами.
Отже, можна впевнено стверджувати, що завдяки цілеспрямованій роботі Державного агентства України з питань кіно українська кіноіндустрія розвивається в перспективному напрямку. Разом з тим, хочемо звернути вашу увагу на дуже важливу проблему промоції українського кіно. Воно сьогодні існує, але потребує просування та популяризації як серед українських глядачів, так і на міжнародному рівні. Це є не просто світова практика, це вже чудово продемонстрована нашими сусідами з Польщі, Грузії, Литви Естонії, Чехії, Словаччини стратегія. Мінімум 10% від загального бюджету на кінематограф державних фондів передбачені на проведення міжнародних фестивалів у своїй країні та популяризацію національних фільмів на міжнародних кінофорумах.
Так, наприклад, Польський кіноінститут (аналог Держкіно України) витрачає впродовж року 2 млн євро на участь Польщі у міжнародних кінозаходах і 4,2 млн євро на підтримку міжнародних кіноподій у Польщі, тобто загалом у перерахунку в гривні це складає близько 200 мільйонів. За підрахунками наших експертів, український кінематограф потребує сьогодні не менше 100 млн гривень за напрямком КПКВК 1806050 «Здійснення концертно-мистецьких та культурологічних заходів у сфері кінематографії, фінансова підтримка Національної спілки кінематографістів», що б складало приблизно 10% від запланованого бюджету фінансування українського кінематографу на 2018 рік.
Промоція українського кіно відіграє величезну роль у створенні позитивного іміджу України у світі, що було доведено в роботі Українського павільйону на Кіноринку Каннського фестивалю, Українських стендів на вропейському
кіноринку в Берліні, а також на кінофестивалях у Карлових Варах і Торонто, та проведенні Тижнів українського кіно за кордоном (Страсбург, Париж, Брюссель, Лондон, Тбілісі та ін.). Проведення в Україні таких важливих подій, як Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», Одеський міжнародний кінофестиваль, Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA та Фестиваль «Відкрита ніч» стало важливим форпостом зв’язку України зі світом та повернуло її на світову кіномапу.
Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість»
Одеський міжнародний кінофестиваль
Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Фестиваль «Відкрита ніч»
Асоціація кіноіндустрії України
Українська кіноакадемія
Міжнародний медіафорум Kyiv Media Week
Алексей Першко 13 листопада 2017


Ім’я:
13 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


«Без різких рухів». Трейлер трилера Содерберга «Без різких рухів». Трейлер трилера Содерберга

Дель Торо, Деймон, Чідл та інші.

09 червня 2021 0 854
Ще одна екранізація Стівена Кінга Ще одна екранізація Стівена Кінга

Творець «Ганнібала» і «Американських богів» зніме нову версію «Кристини».

11 червня 2021 0 414
Ван Дамм в Україні. Трейлер «Останнього найманця» Ван Дамм в Україні. Трейлер «Останнього найманця»

Екшн-комедія Netflix, яку знімали в Києві.

08 червня 2021 1 1156
Білл Скарсгард приєднався до «Джона Віка 4» Білл Скарсгард приєднався до «Джона Віка 4»

Друг чи ворог?

08 червня 2021 0 967
Історія символу Парижа у трейлері драми «Ейфель» Історія символу Парижа у трейлері драми «Ейфель»

Чим натхненна знаменита вежа?

10 червня 2021 0 605