Мандрівна Україна


Новини: Мандрівна Україна
Фестиваль Docudays UA вирушає в турне до Іспанії
З 1 по 3 вересня під час міжнародного турне в Мадрид завітає фестиваль «ПОБАЧИТИ УКРАЇНУ: DOCUDAYS UA МАНДРУЄ СВІТОМ» (SEE UKRAINE: DOCUDAYS UA ON TOUR).  В програмі фестивалю – дві стрічки, створені за підтримки Держкіно.
Покази за участі авторів фільмів проходитимуть у кінотеатрі Cineteca Madrid, що спеціалізується на авторському та документальному кінематографі. У програмі представлені три призери міжнародних кінофестивалів, які в останні роки відкривали світові українську документалістику.
Фільм «Українські шерифи» (2015) Романа Бондарчука, у якому йдеться про чоловіків, що дбають про правопорядок у своєму селі, у 2015 році на Амстердамському міжнародному документальному кінофестивалі отримав Спеціальний приз журі, а у 2016 році був висунутий Україною на премію «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою.
Створена за підтримки Держкіно мистецька стрічка про життя вівчарів українських Карпат «Жива ватра» (2014) Остапа Костюка у 2015 році здобула спеціальну нагороду журі Канадського міжнародного фестивалю документального кіно Hot Docs, а також була визнана найкращим документальним фільмом 18-го Міжнародного кінофестивалю для дітей та юнацтва Olympia (Греція).
Фільм «Головна роль» (2016) Сергія Буковського також отримав державне фінансування. Стрічка розповідає про життя кіноактриси Ніни Антонової (мами режисера) та труднощі, які доводиться долати жінці, аби реалізувати себе як митця, дружину, матір. У 2017 році стрічка одержала Національну кінопремію «Золота дзиґа», на 8-му Одеському міжнародному кінофестивалі отримала нагороду в номінації «Найкращий європейський документальний фільм» та Приз за «Найкращу акторську роботу» (Ніна Антонова).
Після показів також відбудуться зустрічі та обговорення фільмів з їх авторами.
Відкриватиме фестиваль класика світового кінематографа – чорно-білий німий фільм «Одинадцятий» (1928) Дзиґи Вертова, у якому йдеться про 1920-ті роки, - період індустріалізації в Українській РСР, - коли молоде покоління митців вірило в щастя соціалізму і натхненно творило нову міфологію, чим підживлювало радянську пропаганду. Показ стрічки відбудеться в супроводі живої музики у виконанні піаністки Софії Турти та за участі композитора Антона Байбакова, який спеціально створив оригінальний саундтрек для фільму.
   
Проект SEE UKRAINE: DOCUDAYS UA ON TOUR – це акція в галузі культурної дипломатії, яку реалізує Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. У його рамках відбуваються покази документальних фільмів, фотовиставка Олександра Глядєлова, зустрічі з українськими кінематографістами, а також дискусії за участі журналістів та правозахисників. Протягом 2016 року проект SEE UKRAINE: DOCUDAYS UA ON TOUR відвідав Францію, Грецію, Італію та Німеччину. В Іспанїї фестиваль триватиме три дні.
SEE UKRAINE: DOCUDAYS UA ON TOUR відбувається за підтримки Фундації відкритого суспільства та Міжнародного фонду «Відродження».
Стежте за новинами та розкладом подій на сторінці проекту: www.seeukraine.org.
Алексей Першко 16 серпня 2017


Ім’я:
16 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей» Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей»

Так, це вони в гримі!

14 червня 2021 0 471
Поганими дорогами до Атлантиди Поганими дорогами до Атлантиди

Золота Дзиґа 2021: названо лауреатів П’ятої Національної кінопремії

13 червня 2021 0 491
Портман і Мур зіграють у режисера «Керол» Портман і Мур зіграють у режисера «Керол»

У драмі «Май грудень».

14 червня 2021 0 475
Сергій Лозниця знову в Каннах
ексклюзив
Сергій Лозниця знову в Каннах

З документальним фільмом «Бабин Яр. Контекст»

03 червня 2021 0 2485
Г’ю Джекман у трейлері трилера «Ремінісценція» Г’ю Джекман у трейлері трилера «Ремінісценція»

Від авторки «Світу Дикого Заходу».

03 червня 2021 0 2332